Start LifestyleDzieciak po godzinach Bajkowy Dzień Dziecka

Bajkowy Dzień Dziecka

przez Redakcja

Kto nie lubi oglądać bajek ? Chyba nie ma takich osób.😉

Bajki, które oglądaliśmy kiedyś w dwudziestominutowej Wieczorynce tuż przed snem, a te dostępne dla naszych dzieci obecnie – różnią się diametralnie. Mnogość bohaterów, rodzajów fabuły i treści jakie przedstawiają może doprowadzić nie jednego rodzica o zawrót głowy. Faktem jednak jest to, że bajki pomagają – Nam dorosłym (szczególnie podczas pandemii, gdy „musimy” czymś zająć malucha) jak Naszym dzieciom – ponieważ pozą rozrywką dostarczają coś jeszcze, a nawet bardzo wiele.😉

Bajki krzewią pozytywne postawy i potrafią sporo nauczyć! Uczą szacunku do innych, tolerancji, pewności siebie. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy jaki wpływ na życie naszego dziecka może mieć ulubiony bohater z bajki.

Dociera to do nas taki fakt dopiero, gdy po raz milionowy słyszymy „Mam tę moc” z pokoju dziecięcego albo układając czyste pranie dzieci w szafkach orientujemy się, że z co drugiej koszulki, spódniczki, sukienki czy bluzy zerka na nas znana z TV postać. Nie jest w tym nic złego, nasze dzieci chcą się otaczać ulubionymi postaciami z bajek – Dzień Dziecka przed nami, a wybór ubrań, akcesoriów, książeczek, zabawek tematycznych czy elementów wystroju pokoju  jest niezliczony! Przedstawiamy kilka pomysłów na bajkowe prezenty z ulubionymi postaciami z dziecięcych bajek.

Kto kłopot ma niech wzywa… Psa!

Któż nie zna uroczych piesków z „Psiego Patrolu” i ich właściciela, którzy są zawsze gotowi do akcji! Zabawa figurkami i naśladowanie zadań jakie wykonały pieski podczas ostatniej akcji to świetna nauka na odgrywanie ról, zdobycia umiejętności współpracy z innymi i krzewienie miłości do zwierząt jako świetnych przyjaciół!

Kiedy słychać syreny dźwięk…

Strażak Sam to kolejny pozytywny bohater z dziecięcych bajek. Zawsze uprzejmy, uczynny i skory do pomocy. Mknąć w swoim „Jupitrze” po dziecięcej wykładzinie do wymyślonego pożaru pokazuje jak ważne są zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać i uczyć od małego.

Mam te moc!

Czyli historia o dwóch kochających się siostrach, które udowodniają, że razem można dokonać rzeczy niemożliwych. Elsa i Anna uczą rodzeństwa współpracy i pokazują, że żadna magia nie może pokonać uczuć łączących rodzeństwa.

„chrum, chrum!”

Z pozytywnych bohaterów bajek nie sposób nie wspomnieć o małej wesołej śwince, z którą dzieci poznają świat. Bajka ta to świetna przygoda dla mniejszych pociech, które uczą się zasad segregowania śmieci, sprzątania pokoju czy po prostu przeżywają z Peppą i jej wesołą rodzinką tysiące przygód.

Wszystkie zaprezentowane artykułu pochodzą z asortymentu sklepu 5.10.15.

You may also like

Zostaw komentarz