Start Stylowy dzieciakCo na głowie Jaki rodzaj zapięcia kolczyków najlepiej sprawdzi się dla dziewczynek?

Jaki rodzaj zapięcia kolczyków najlepiej sprawdzi się dla dziewczynek?

przez Redakcja

Kolczyki to rodzaj biżuterii noszony przez kobiety bez względu na wiek. Jaki rodzaj zapięcia kolczyków najlepiej sprawdzi się dla dziewczynek, aby zapewnić wygodę?

Na co zwrócić uwagę, kupując kolczyki dla dzieci?

Oprócz wyboru profesjonalisty, który odpowiednio przebije uszy, niezwykle istotny jest wybór kolczyków. Biżuteria ma być przede wszystkim bezpieczna i wygodna. Dzieciom zdarza się zapomnieć o tym, że mają kolczyki w uszach. W efekcie mogą przypadkiem za nie pociągnąć czy zahaczyć o zdejmowane ubrania, a tym samy się zranić. Z tego względu najlepszy rozwiązaniem są małe kolczyki bez żadnych wystających elementów. Dzięki temu ryzyko zranienia się jest minimalne.

Istotny jest także wybór materiału, z którego wykonana jest biżuteria. Wybieraj przede wszystkim modele ze złota oraz srebra, ponieważ ryzyko alergii jest naprawdę niskie. Z kolei w przypadku wyrobów z innych materiałów, może wystąpić reakcja alergiczna, ból, świąd, a nawet i ropa. Decydując się na złote kolczyki, wybierz model próby złota 585. Próba ta cechuje się dobrą jakością w stosunku do ceny.

Jakie zapięcie kolczyków dla dziewczynki?

W sklepach jubilerskich znajdziesz wiele modeli kolczyków, począwszy od klasycznych, minimalistycznych modeli, aż po niebanalne, asymetryczne kształty. Mają one również także różne zapięcia. Jaki będzie najlepszy dla małej dziewczynki?

Sztyft

Najpopularniejszym rodzajem zapięcia kolczyków jest sztyft. Swoim wyglądem przypomina kawałek druta, który przeciąga się przez dziurkę w uchu, a następnie zatyka za pomocą zatyczki, zwanej barankiem. Zatyczka może być silikonowa albo metalowa i jest po to, aby kolczyk nie wypadł z ucha. Ponadto, jest na tyle dyskretna, że jej nie widać. Kolczyki wkrętki są bardzo proste w zakładaniu, więc nawet założenie ich niemowlęciu nie powinno stanowić większego problemu. Są wygodne, nie krępują ruchu, a dziecko może w nich spać. Dobrze byłoby, aby końcówka drucika była lekko zaokrąglona. Wtedy nie musisz obawiać się, że podrażni delikatną skórę dziecka.

Bigiel zamknięty

Świetnym wyborem dla dziewczynki są kolczyki z zapięciem zwanym bigiel zamknięty. Bigiel to pręcik, który przechodzi przez dziurkę od ucha, a następnie zahacza o pętelkę, która jest na wysokości ozdoby np. kamienia szlachetnego. Taka forma zapobiega przypadkowemu wypadnięciu i zgubienia kolczyków. Trzeba jednak uważać, ponieważ pręcik może zahaczyć się o ubrania. Dlatego zaleca się stosowanie u nieco starszych dziewczynek.

Zapięcie angielskie

Wybierając kolczyki dla małej damy, pod uwagę weź również modele z zapięciem angielskim. Ze względu na łatwość zakładania i komfort użytkowania, jest bardzo często wykorzystywane w biżuterii dla dzieci. Ponadto, nie posiada dodatkowej zatyczki jak np. klasyczny sztyft. Kolczyk zapina się za pomocą odchylanej klapce, która jest osadzona na sprężynce. Można ją otworzyć i zamknąć, dzięki czemu zapięcie jest stabilne i wytrzymałe.

Dowiedz się więcej na https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Dla-kogo_Bizuteria-dla-dzieci_Kolczyki-387.html

You may also like

Zostaw komentarz