Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Zestaw kreatywny LEGO BOOST dla rozbudzenia wyobraźni dziecka!

Zestaw kreatywny LEGO BOOST dla rozbudzenia wyobraźni dziecka!

przez Redakcja

Do czego służą klocki LEGO? Zazwyczaj jedna z pierwszych odpowiedzi na to pytanie brzmi: do zabawy. Owszem, jest to jeden z możliwych sposobów zastosowania. Oprócz tego nie wolno jednak zapominać, że klocki LEGO mogą zostać wykorzystane do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej oraz kreatywnej nauki robotyki dla dorastających dzieci. Chcesz, by Twoje dziecko mogło połączyć przyjemne z pożytecznym? Jeżeli tak, to przeczytaj nasz tekst – być może LEGO BOOST będzie tym rozwiązaniem, które Cię zainteresuje. Powodzenia!

LEGO BOOST – robot jako sposób na kreatywną naukę dla dziecka?

Jak sama nazwa wskazuje, robotyka to dyscyplina, która skupia się na wykorzystaniu dostępnych narzędzi po to, by możliwe było sterowanie ruchem maszyn (robotów). Robotyka jest uważana już teraz za jedną z bardziej przyszłościowych dziedzin nauki. Właściwie, nie powinno to nikogo dziwić: dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii, który możemy zaobserwować już teraz, sprawia, że zapotrzebowanie na specjalistów ds. inżynierii stale rośnie.

Aby stać się specjalistą ds. robotyki, należy posiadać wiedzę na temat programowania, inżynierii mechanicznej, automatyki czy elektrotechniki. Są to skomplikowane obszary nauki, a edukacja w tym zakresie trwa wiele lat. Dlatego też warto rozpocząć edukację dość wcześnie, tzn. na etapie szkoły podstawowej. Oczywiście, taki stan rzeczy nie oznacza, że należy obciążyć dziecko opasłymi książkami ze skomplikowaną wiedzą techniczną. Wręcz przeciwnie: takie podejście mogłoby na stałe zniechęcić malucha do nauki. Zamiast tego warto sięgnąć po bardziej kreatywne sposoby na naukę. Jakie metody działania się do nich zalicza? Jednym z ciekawych rozwiązań w tym zakresie jest skorzystanie z jednego z zestawów z kategorii robotyka LEGO – roboty LEGO to rozwiązanie, dzięki któremu nauka może odbywać się w komfortowy dla dziecka sposób.

Odpowiednio dobrane roboty dla dzieci wyprodukowane przez LEGO mogą pomóc w poznawaniu wiedzy z zakresu STEM (ang. science, technology, engineering & mathematics). Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że zabawa klockami z serii LEGO Boost wystarczy, by móc zdawać egzaminy w szkole. Roboty LEGO mogą być jednak ciekawym uzupełnieniem dla tradycyjnej, szkolnej edukacji. Dziecko – zamiast wielogodzinnego przesiadywania przed książkami – może dzięki temu liczyć na chwilę odskoczni i dalej zgłębiać swoje analityczne myślenie, czy kreatywność, tyle że książki zostają zastąpione przez roboty LEGO.

Robotyka LEGO – jakie produkty można znaleźć w tej kategorii?

Na chwilę obecną seria LEGO Boost nie jest jeszcze zbyt rozbudowana. Ponieważ jednak zainteresowanie naukami technicznymi jest z roku na rok coraz silniejsze, istnieje spora szansa na to, że w sklepach pojawią się kolejne roboty LEGO. Jeżeli tak się stanie, będzie to bardzo dobra wiadomość.

Jeśli chodzi o roboty dla dzieci, w asortymencie marki LEGO można znaleźć między innymi takie rozwiązania jak Zestaw kreatywny LEGO Boost robot. Aby móc stworzyć tą ciekawą, interakcyjną postać, należy odpowiednio połączyć ze sobą ponad osiemset elementów! Jeśli jednak dziecku się to uda, istnieje szansa, że zabawa z robotem kreatywnym potrwa przez wiele godzin. Robot może poruszać się, grać na gitarze itp. Wszystko jest możliwe dzięki wbudowanym detektorom ruchu.

Zestaw kreatywny LEGO Boost – interakcja przede wszystkim

Niewątpliwym atutem jest fakt, że robot kreatywny wymaga urządzenia mobilnego (tablet, telefon) z systemem Android lub iOS. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: dzięki temu można – z użyciem aplikacji mobilnej – połączyć się z robotem i sterować nim. Nawigowanie robotem z użyciem aplikacji pozwala na poznanie podstawowych informacji z zakresu programowania. Nie musicie jednak się obawiać – wszystko jest podane w przystępnej formie.

Interaktywność robota kreatywnego jest zapewniona przez Element Interactive Motor, czyli programowany silnik. Robot jest w stanie wykrywać dystans, ruch, a nawet kolor.

Zestaw kreatywny to nie tylko robot

Robot kreatywny to ważna, ale nie jedyna część całego zestawu. Oprócz tego dzieci mają dostęp również do takich akcesoriów jak pięć minirobotów. Zalicza się do nich między innymi Kot Frankie, który jest ruchliwy i mruczy, a także linia produkcyjna, która jest pomocna w tworzeniu nowych zabawek z użyciem klocków.

LEGO Boost zestaw kreatywny – dlaczego jest to dobry sposób na naukę podstaw robotyki?

Podczas gdy wiele innych dostępnych na rynku ma charakter bierny, zupełnie inaczej wygląda to w przypadku zestawu kreatywnego. Aby móc cieszyć się jego funkcjonalnościami, konieczne jest wykazania się inwencją twórczą, cierpliwością oraz zdolnościami analitycznymi.

LEGO robotyka

Roboty dla dzieci LEGO Boost stanowią rozwiązanie, które jest świetnym dowodem na to, że nauka może być po prostu przyjemna. LEGO robotyka jest umiejętnym mixem pożytecznej nauki oraz dobrej rozrywki. Jeśli odpowiednio podejdziemy do dziecka, klocki LEGO mogą być ciekawym sposobem na naukę i zainteresowanie dziecka kwestiami technicznymi.

You may also like

Zostaw komentarz