Start LifestyleKącik zabawkowicza Co można ułożyć z klocków LEGO?

Co można ułożyć z klocków LEGO?

przez Redakcja

Teoretycznie, można by powiedzieć, że z klocków LEGO można ułożyć wszystko i na tym zakończyć dalsze dywagacje. W praktyce jednak, ogrom możliwości i różnorodność zestawów, jakie oferuje duńskie przedsiębiorstwo zasługuje na trochę opowieści o tym, jakie niezwykłe budowle i konstrukcje można złożyć w domowym zaciszu. Zapraszamy na podróż po świecie klocków LEGO.

Klocek po klocku, czyli wielkie miasto LEGO

Jeśli zawsze marzyłeś o wielkim, własnym mieście, to mamy dobre wiadomości! Możesz je wybudować według swojego planu pod swoim dachem. Firma LEGO oferuje w tej kwestii wiele możliwości. Trzeba zacząć od tego, że sam producent oferuje kilka serii, które można włączyć w klockową metropolię. I tak zaczynamy od LEGO City. Seria ta już samą nazwą oznajmia, do jakich celów została przewidziana. W tej gałęzi klocków znajdziemy budynki: od sklepów spożywczych do budynków mieszkalnych. Naturalnie, aby utrzymać porządek w mieście oferowane są również budynki służb takich jak straż pożarna, szpital czy policja. Kolekcja LEGO City oferuje nawet płyty drogowe czy tory kolejowe. Niezwykłe, prawda? Uroku miasta dopełnią poszczególne maszyny i konstrukcje jak motorówki, samochody czy nawet kosmodrom. A może chcesz odwzorować prawdziwe miasto lub stworzyć park miniatur? Powinieneś w takim wypadku rzucić okiem na serię LEGO Architecture, która oferuje znane na cały świat, kultowe zabytki. Statua Wolności, Wieża Eiffla z panoramą Paryża czy chociażby siedziba prezydenta Stanów Zjednoczonych, czyli Biały Dom. Nie zabrakło również Tadż Mahal czy Piramidy Cheopsa. Lego dostarcza więc wszelkich środków do zbudowania miasta z klocków.

Z ekranu na półkę – zbuduj ulubiony film

To nie pomyłka. Zapewniamy, że możesz zbudować ulubiony film lub grę. A przynajmniej jego część. Umożliwiają to serie LEGO wzorowane na największych hitach popkultury. Jeśli uważasz, że masz w życiu za mało klocków, a wirtualne sześciany z Minecrafta nie wystarczają, to zrób krok na przód i spraw sobie prawdziwe sześciany z LEGO Minecraft! Zestawy lochów, kopalni, Netheru czy zwierzątek zapewnią długie godziny zabawy szczególnie młodszym konstruktorom. Przy takiej zabawie czas zawsze płynie magicznie. A skoro już o magii mowa, to fanów quidditcha z pewnością zainteresuje seria LEGO Harry Potter, która pozwala na zrekonstruowanie tajemniczych sal Hogwartu i wielu innych konstrukcji przepełnionych magią niedostępnych dla mugoli! Czarodziejskie stworzenia na bok, bo oto nadchodzą prehistoryczne kreatury! Byliście kiedyś w Parku Jurajskim? Nie? To z LEGO Jurassic World przeniesiecie się w świat ogromnych gadów, specjalnych pojazdów i infrastruktury, która oddziela niebezpieczne stworzenia od bezpiecznej ludzkiej cywilizacji.

Wciel pomysł w klocki. Jakieś pomysły?

Kreatywność fanów klocków jest nieograniczona. To dlatego LEGO dało im możliwość zgłaszania własnych projektów i tak powstała seria LEGO Ideas. To tutaj klockowi konstruktorzy mogą zgłaszać własne pomysły, które potem w ramach głosowania społeczności są wybierane i realizowane przez LEGO. Pasjonatów kosmosu na pewno zainteresuje ogromna rakieta Saturn V, która ma ok. metra wysokości czy Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Dla podróżników znajdzie się klockowy globus, a dla tych, którzy wolą przyziemne konstrukcje duński producent oferuje średniowieczną kuźnię czy domek na drzewie. Trochę wyobraźni? Proszę! Domek Kubusia Puchatka wraz z przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu to szybki skok w dzieciństwo, lub wspaniała przygoda dla maluchów.

LEGO oferuje wiele możliwości dla tych, którzy nie boją się ich wykorzystać. Mnogość serii i zestawów gwarantuje, że każda budowla – zarówno ta rzeczywista, jak i fantastyczna zaistnieje na półce każdego fana danej serii. Wystarczy poszukać czegoś dla siebie. Swoją drogą, pamiętajcie, że wszystkie klocki można łączyć. Ta prosta zależność gwarantuje, że z klocków LEGO na prawdę można zbudować wszystko, z instrukcją czy bez!

You may also like

Zostaw komentarz