Cool Club Boholand

przez Redakcja

Skandynawska złota jesień – oto główna inspiracja dla najnowszej kolekcji Cool Club Boholand. Jest w niej wszystko, czego można się spodziewać po wizycie w Norwegii albo Danii o tej porze roku: przydymione kolory, grube swetry o tradycyjnych splotach i spora dawka hygge. Projektanci nieoczekiwanie dodali też do programu wycieczki rejs po fiordach.

 

Romantyczne oblicze Skandynawii, czyli kolekcja Boholand w wersji dla dziewczynek

Gdyby Ania z Zielonego Wzgórza żyła w czasach współczesnych, marzyłaby nie o błękitnej sukience z bufiastymi rękawami, lecz falbaniastej, różowej koszuli z kolekcji Boholand. Wśród propozycji dla dziewczynek nie brakuje też innych elementów, które mogłyby jej się spodobać. Oprócz falban dla kolekcji charakterystyczne są następujące motywy:

kokardki, żaboty i futrzane dodatki,
sploty i detale inspirowane skandynawskim rękodziełem,
nadruki z wiewiórkami, liskami i innymi zwierzętami, które kojarzą się z jesienią,
krata, paski i botaniczne wzory.
Jeżeli chodzi o kolorystykę, dominują barwy takie jak: khaki, beż, brudny róż i czerwień. Z materiałów koniecznie trzeba wymienić ciepłą dzianinę, welur oraz dżins.

Jesienny biwak nad fiordem, czyli kolekcja Boholanad w wersji dla chłopców

Høstturen – tak Norwegowie mówią na jesienną wycieczkę. To nic innego jak leniwy spacer po lesie z obowiązkową przerwą na ciepłą herbatę i coś słodkiego. Taka wyprawa wymaga oczywiście odpowiedniego stroju – ubranka z kolekcji Boholand sprawdziłyby się w tej roli idealnie, zwłaszcza gdy mowa o propozycjach dla chłopców. Znajdziemy wśród nich:

liczne spodnie bojówki,
ciepłe bluzy z kapturem,
koszule w kratę,
ciepłe, odporne na wilgoć buty (najczęściej z brązowej skóry),
czapki w nordyckie wzory,
swetry z ciepłej dzianiny.
Paleta kolorystyczna tej części kolekcji jest nieco intensywniejsza. Do najczęściej powtarzających się barw należą granat, szarość, burgund oraz miedź.

Razem w morze – linia Sea Capsule

Malownicze wioski rybackie to znak rozpoznawczy Skandynawii. Nic zatem dziwnego, że projektanci pracujący nad kolekcją Boholand postanowili przygotować również linię ubrań inspirowanych żeglarstwem. Charakteryzuje ją nieco jaśniejsza kolorystyka (dominują błękity i szarości) oraz inny repertuar motywów, spośród których warto wymienić paski, węzły żeglarskie, kotwice oraz morskie zwierzęta żyjące na północy Szwecji i Norwegii (np. morsy).

You may also like

Zostaw komentarz