Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Kurtka zimowa dziecięca – jaką wybrać?

Kurtka zimowa dziecięca – jaką wybrać?

przez Redakcja
zimowa kurtka dla dziecka, mała dziewczynka

To już ostatni dzwonek na kupno dziecku porządnej kurtki zimowej. Jesienne spacery pomału robią się coraz bardziej wietrzne i mroźne, a nigdy nie wiadomo, kiedy zawita do nas zima. By być przygotowanym na każdą ewentualność za wczasu zaopatrz swoje dziecko w ciepłe odzienie. Wybór w sklepach jest ogromny, jednak nie tylko wygląd się liczy. Jak powinna więc być idealna kurtka zimowa? Oto kilka porad.

Kurtka zimowa musi być ciepła

Ciepła, nie zawsze znaczy gruba. Bardzo ważny jest rodzaj wypełnienia wewnątrz kurtki – można go znaleźć na metce załączonej do kurtki. Najlepszym rodzajem wypełnienia, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza (dziecko nie zapoci się), a jednoczeście ogrzeje w prawdziwe chłody jest prawdziwy puch, pierze, lub wełna. Dodatkowo – kurtki puchowe są praktyczne, ponieważ są lekkie i przyjemnie się je nosi. Unikajcie kurtek ze sztucznym wypełnieniem – kosztują znacznie mniej, lecz na tym ich zalety się kończą. Bardzo ważna jest również podszewka, najlepszym wyborem jest ta wykonana z wełny, bawełny lub wiskozy.

Kurtka zimowa powinna zakrywać tyłek

Niezwykle ważna jest długość kurtki. Powinna przynajmniej sięgać do połowy tyłka, by dziecku nie przeziębiły się nerki oraz by nie miało gołych pleców. Najlepsze są kurtki sięgające maluchowi za tyłek, wtedy z pewnością nie będzie mu zimno 🙂 Dobrym wyborem są parki, bądź też przedłużone kurtki ze ściągaczem na końcu.

Kurtka zimowa powinna mieć kaptur

Zimowa kurtka dziecięca obowiązkowo musi mieć kaptur! Zimą pogoda nas nie rozpieszcza, częste wiatry i opady nie sprzyjają przyjemnej atmosferze. Dlatego dobrze mieć możliwość schować się w ciepłym kapturku. Jeśli posiada on od wewnątrz ciepłe futerko, spokojnie możesz zakupić dla dziecka cieńszą czapkę. Ciepły kaptur w połączeniu z grupą czapą zawsze równa się spocona głowa, co znacznie przyspiesza wszelkie choroby.

Kurtka zimowa powinna mieć ściągacze

Ściągacze na rękawach i na końcu kurtki zapobiegną dostawaniu się do środka zimnych powiewów wiatru, a także mroźnego śniegu podczas świetnej zabawy. Dodatkowo ściągacze przy rękawach przytrzymają rękawiczki, by nie zsuwały się z małych rączek.

You may also like

Zostaw komentarz