Start LifestyleDzieciak po godzinach Elektrolity dla dzieci – pierwsza pomoc w walce z odwodnieniem. Podpowiadamy jak radzić sobie z jelitówką.

Elektrolity dla dzieci – pierwsza pomoc w walce z odwodnieniem. Podpowiadamy jak radzić sobie z jelitówką.

przez Redakcja
elektrolity dla dzieci

Grypa jelitowa może silnie osłabić organizm dziecka, dlatego nieprzyjemne dolegliwości należy łagodzić, a w razie potrzeby zgłosić się do lekarza. Środkiem pomagającym utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu są dostępne w aptekach elektrolity. Kiedy należy je podawać? Jak poradzić sobie z jelitówką u najmłodszych?

Objawy grypy jelitowej

Powodowana przez rotawirusy z grupy A grypa jelitowa (żołądkowa) skutkuje szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, do których należy wodnista biegunka, częste wymioty, wysoka temperatura, a także ostre bóle brzucha. Objawy mogą utrzymywać się od 3 do 5 dni. Chociaż przebycie jelitówki chroni przed ponownym zarażeniem się tym samym wirusem, to warto pamiętać, że istnieje wiele innych typów drobnoustrojów wywołujących objawy choroby.

Jak łagodzić objawy jelitówki?

Leczenie grypy jelitowej u dziecka polega na niedopuszczeniu do odwodnienia organizmu. W tym celu zaleca się podawanie maluchowi płynów – często, ale w mniejszych ilościach – a także stosowanie lekkostrawnej diety. Dziecko może jeść łagodne kleiki ryżowe, gotowany ryż, pieczone lub gotowane jabłko, owocowe kisielki (najlepiej na bazie mąki ziemniaczanej, a nie z torebki). Z płynów można podawać ziołowe herbatki lub wodę.

Elektrolity dla dzieci – czy mogą być stosowane u alergików?

Uzupełnieniem diety malucha cierpiącego na grypę jelitową mogą być również dostępne w aptekach elektrolity, np. preparat www.orsalit.pl. Doustne płyny nawadniające mogą być z powodzeniem stosowane u niemowląt i dzieci, a ich owocowy smak sprawia, że maluchy chętnie je piją. Dostępne na rynku preparaty są dostosowane do potrzeb małych alergików – wiele z nich nie zawiera uczulającego białka mleka, glutenu i laktozy. Dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego skutecznie nawadniają organizm i zmniejszają ryzyko powikłań będących następstwem grypy jelitowej.

O tym jak ważne dla organizmu jest uzupełnianie poziomu wody i elektrolitów przeczytasz również w artykule Zdrowie to podstawa – pamiętaj o nawadnianiu.

You may also like

Zostaw komentarz