Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Idealny rodzic nie istnieje – Kamil Nowak

Idealny rodzic nie istnieje – Kamil Nowak

przez Redakcja
idealny rodzic nie istnieje blogojciec kamil nowak książka

Czy słyszeliście już o książce „Idealny rodzic nie istnieje”?  Jest to ostatnio bardzo popularna pozycja na Instagramie oraz Facebooku, ponieważ autorem tego poradnika jest bloger Kamil Nowak, który prowadzi bloga blogojciec.pl. Jest to jeden z najpopularniejszych polskich blogerów zajmujący się tematem wychowania dzieci. Nowaka śledzi kilkaset tysięcy polskich rodziców w mediach społecznościowych, dlatego popularność tej książki jest ogromna!

Idealny rodzic nie istnieje

Dla kogo przeznaczona jest książka „Idealny rodzice nie istnieje”? Jak sam autor twierdzi, są zawarte w niej rzeczy, o których sam chciałbym wiedzieć o wychowaniu zanim został ojcem. Dlatego książka ta idealna jest dla:

  • rodziców, którzy starają się o dziecko
  • którzy oczekują dziecka
  • młodych rodziców, których przerasta rola z jaką przyszło im się zmierzyć
  • do rodziców szukających wsparcia
  • do tych którzy są stale zestresowani i podenerwowani
  • do tych którzy mają odpowiednie poczucie humoru
  • a także przewrotnie do rodziców, którzy nie lubią poradników

Fragment książki „Idealny rodzic nie istnieje”

Od razu chciałbym się też zwrócić do wszystkich ojców czytających tę książkę:
nie dajcie sobie w żadnym momencie waszego życia wmówić, że nie nadajecie się do wychowania dzieci; że mama zrobi to lepiej, ponieważ ma do tego odpowiednie predyspozycje, talent lub wrodzone zdolności, a tata ma się trzymać z daleka i tylko obserwować, ponieważ się na tym nie zna, jest niezdarny i tak dalej.
Zdaję sobie sprawę, że całe to rodzicielstwo może na początku wyglądać nieco przerażająco (zresztą nie tylko dla ojców), ale poza karmieniem piersią z całą resztą naprawdę dacie sobie radę.
Jeśli się boicie, poproście wasze partnerki o pomoc i powiedzcie, że nie przyjmujecie odmowy.

Wychowanie dzieci jest banalnie proste…
dopóki się ich nie ma.

idealny rodzic nie istnieje blogojciec kamil nowak książka

To prawda, o której bardzo szybko przekonuje się każdy człowiek, gdy tylko zostaje rodzicem i nagle odkrywa, że nikt go na to wcześniej nie przygotował. Pojawia się wiele wątpliwości, wiele pytań i nikt do końca nie jest pewny gdzie szukać na nie odpowiedzi. Jak sobie poradzić w tej roli? Czy istnieje idealny sposób na wychowanie dziecka? Czy istnieje idealny rodzic?

Jeśli szukacie twierdzących odpowiedzi na powyższe pytania, to niestety nie znajdziecie ich w tej książce. To nie jest gotowa instrukcja obsługi, którą można zastosować do każdego dziecka, gdyż każde dziecko jest unikalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Ma to swoje niewątpliwe zalety, z których największą jest nieustanna walka z monotonią w życiu rodzica (o czym najlepiej przekonują się rodzice dwójki dzieci, z których jedno jest spokojne niczym kwiat lotosu i oni myślą, że już wszystko mają pod kontrolą, a wtedy pojawia się drugie, które odróżnia od tornada jedynie to, że tornado nie sika na dywan).

Ta książka odpowiada jednak na jedno, znacznie ważniejsze pytanie: Czy istnieje sposób na wychowanie dziecka, w którym zarówno rodzice, jak i dzieci, czują się po prostu ze sobą dobrze? Zdecydowanie tak. /Kamil Nowak/

Kamil Nowak blogojciec.pl

Mąż, ojciec trójki dzieci, z wykształcenia pedagog, a od 6 lat autor blogojciec.pl, najpopularniejszego polskiego bloga na temat wychowania dzieci. Każdego miesiąca czytają go setki tysięcy rodziców, a jego profil na Facebooku każdego tygodnia dociera do milionów odbiorców. Wspólnie z innymi rodzicami autor przez wiele lat odkrywał kolejne aspekty rodzicielstwa, przyglądał się temu jak różne potrafi być i poszukiwał tego, co jest w nim naprawdę ważne. Podchodzi do wychowania dzieci ze spokojem i dystansem, stawiając na to, aby dla każdej ze stron, zarówno dzieci, jak i rodziców, było to doświadczenie przyjemne. Wierzy też bardzo mocno w to, że tak jak dzieci uczą się wielu rzeczy od rodziców, tak rodzice mogą się nauczyć wielu rzeczy od dzieci.

Książka „Idealny rodzic nie istnieje” kosztuje 49zł i możecie ją kupić drogą internetową za pośrednictwem portalu Strefamarzen.pl

You may also like

Zostaw komentarz