Start LifestyleDzieciak po godzinach Jak przygotować się do ciąży?

Jak przygotować się do ciąży?

przez Redakcja
jak przygotować się do ciąży

Ciąża to cudowny okres w życiu każdej kobiety, jednak by tak było, należy odpowiednio się do niego przygotować. Oczywiście – jeśli zdarzy się tak, że maluszek zaskoczy Was swoim pojawieniem się – nic się nie stanie. Jednak jeśli planujesz ciążę, warto przedłożyć wszelkich starań by przebiegła ona jak najlepiej. Jak przygotować się do ciąży?

Jak przygotować się do ciąży?

Przede wszystkim powinnaś wraz z partnerem zacząć od kontrolnych badań. Ważne są badania krwi, tarczycy oraz hormonów. Wtedy będziemy mieć pewność, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć starać się o dziecko. Bardzo ważna jest również odpowiednia suplementacja. Chyba każda z Was słyszała o tym, że przed zajściem w ciążę należy ubezpieczyć się w odpowiedni zapas kwasu foliowego. Należy zacząć brać go minimum 6 tygodni przed staraniami o dziecko, dobrze gdy będziemy łykać go około trzech miesięcy. Ważna jest również dieta. Powinna być zdrowa i bogata w odżywcze wartości. Nie zapomnij o wartościowych witaminach – oprócz kwasu foliowego, o którym już wspomniałam, ważne są także wielonienasycone kwasy tłuszczowe, jod, witamina D, a także żelazo. Jeżeli wolisz przyjmować witaminy kompleksowo – doskonałe są suplementy przeznaczone dla kobiet w ciąży. Łykając je przed staraniami możesz być pewna, że Waszemu maluszkowi niczego nie zabraknie.

jak przygotować się do ciąży dieta w ciąży

Jak zajść w ciążę? Pomocne czynniki

Zrobiłaś już potrzebne badania, a dwie kreski nie pojawiają się na teście ciążowym? Jest wiele czynników, które ułatwiają zajście w ciążę.

  • przede wszystkim – odpręż się psychicznie i jak to mówią „wyluzuj”. Wiem, że łatwiej powiedzieć, a trudniej zrobić, ale blokada psychiczna to prawdziwe zjawisko, które często występuje u wielu kobiet starających się usilnie o dziecko. Dlatego postaw na relaks i radosne chwile z partnerem. Wspólne spędzanie czasu – nie tylko w łóżku – sprzyja poczęciu malucha.
  • po drugie – istnieje coś takiego jak dieta płodności. Powinnaś według niej ograniczyć żywność przetworzoną i nabiał, a częściej wybierać owoce, warzywa, ryby, pełnoziarniste produkty, a także oleje roślinne i rośliny strączkowe. Niezdrowe przekąski zamień na zdrowe orzechy.
  • Staraj się również unikać alkoholu – odwadnia on organizm i zakłóca równowagę hormonalną.
  • O dziwo znaczenie ma również temperatura produktów. Starając się o dziecko powinno się jeść jak najwięcej ciepłych posiłków, ponieważ mówi się, że wysoka temperatura pomaga utrzymać ciążę. Zaprzyjaźnij się więc z zupami i gulaszami.
  • Istotne jest również jak najszybsze rzucenie palenia – jeśli jest ono jednym z twoich nawyków. Wyjdzie ci to na dobre, a twoje przyszłe dziecko kiedyś ci za to podziękuję.
  • Bądź w dobrej formie. Regularna aktywność fizyczna pozwala utrzymać właściwą wagę oraz organizm w odpowiedniej kondycji. Przyda się ona nie tylko podczas starania o dziecko, lecz również przygotuje Twój organizm na wielki wysiłek, jakim jest ciąża.

Dieta w ciąży ma znaczenie!

Kiedy już będziesz odpowiednio przygotowana, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko zajść w ciążę. Życzymy, by nie trwało to zbyt długo, a upragnione dwie kreski na teście sprawiły, że wraz z partnerem staniecie się najszczęśliwszymi osobami na świecie. Pamiętaj również, że istotna jest zbalansowana dieta w ciąży. Tu znajdziesz porady i zasady jak prawidłowo odżywiać się w ciąży, by niczego nie zabrakło ani Tobie, ani Twojemu maluszkowi. Powodzenia!

You may also like

Zostaw komentarz