Start LifestyleDzieciak po godzinach Jak zadbać o dziecięce ubrania, by były czyste i bezpieczne dla skóry?

Jak zadbać o dziecięce ubrania, by były czyste i bezpieczne dla skóry?

przez Redakcja

Dziecięca skóra, jak wiadomo, jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dla naszych maluchów wybieramy ubrania o naturalnym składzie i często odcinamy metki, aby na pewno było im wygodnie. Jak zadbać o odzież dziecka, by była bezpieczna dla skóry, ale też by sprały się z niej wszystkie plamy?

Hipoalergiczne środki piorące

W skład wielu produktów piorących często wchodzą składniki podrażniające skórę oraz substancje, które niedokładnie wypłukują się z tkanin. Aby mieć pewność, że świeżo wyprane ubranie nie wywoła alergii u naszego dziecka, wybieraj środki piorące, które zostały przebadane dermatologicznie i otrzymały potwierdzenie bezpieczeństwa dla skóry wrażliwej. Oprócz tego zadbaj, by środki chemiczne były na pewno dobrze wypłukane z tkanin i zawsze stosuj dawki zalecane przez producenta (większa ilość płynu nie sprawi, że ubranie będzie lepiej wyprane). Ponadto warto unikać produktów zapachowych, ponieważ mimo że lubimy efekt, jaki dają, to często one wywołują reakcje alergiczne.

Właściwości dezynfekujące

Dobry środek piorący powinien posiadać również właściwości dezynfekujące. Roztocza kurzu domowego, grzyby i bakterie są niewidoczne gołym okiem, a przyczyniają się do alergii i infekcji we wrażliwych dziecięcych organizmach. Polecamy proszki i płyny piorące Mr. ZIGGI (https://mr-ziggi.pl/produkty/), które mają potwierdzone działanie dezynfekujące oraz są przebadane dermatologicznie, co daje pewność, że nie podrażnią wrażliwej skóry dziecka. Środek o tych właściwościach przyda się również do prania pościeli, by zapewnić maluchowi zdrowy sen.

Ochrona tkanin

Ubrania dzieci często ulegają zabrudzeniom. Plamy z błota, trawy czy jedzenia nie należą do rzadkości, a wręcz są codziennością każdej matki. Wybierając środek piorący zwróć uwagę czy jest skuteczny nawet w niskich temperaturach. Ustawienie pralki na 60 stopni i więcej, mimo, że z pozoru skuteczniejsze, może zniszczyć tkaninę lub nadrukowany na niej obrazek.

Jak jeszcze dbać o dziecięce ubrania?

Czyste i bezpieczne dla skóry ubrania to nie tylko dobór odpowiedniego środka piorącego, ale także odpowiednie przechowywanie i sposób prania. Oto kilka najważniejszych wskazówek:

  1. Czyste ubrania przechowuj zawsze w taki sposób, by kurz nie mógł się na nich osadzać. W zamkniętych szafkach, szufladach lub pułkach. Nigdy odsłonięte.
  2. Stosuj się do zaleceń producenta. Sprawdzaj maksymalne temperatury prania i możliwość suszenia w suszarce bębnowej.
  3. Przed praniem posegreguj ubrania na kolory. Czerwone wypierz z różowymi i pomarańczowymi, niebieskie z zielonymi, a beżowe z białymi. W ten sposób dłużej zachowają swój kolor.
  4. Świeże plamy zapieraj jak najszybciej się da po ich pojawieniu się, a jeśli jest to niemożliwe, przed wrzuceniem ich do pralki namocz je w wodzie z mydłem.
  5. Jeśli chcesz mieć pewność, że środek piorący na pewno się wypłukał – ustaw dodatkowe płukanie i pod koniec prania obserwuj czy widać w bębnie przed wirowaniem pianę. Jeśli nie – to znaczy, że dodatkowe płukanie będzie niepotrzebne!
  6. W okresie niemowlęcym ubrania dziecka pierz osobno.

Jak dbać o dziecięce ubrania – podsumowanie

Sprawdź czy twój środek piorący spełnia wszystkie te wymagania. Wybierając Mr. ZIGGI możesz mieć pewność, że ubrania twojego dziecka będą doprane, a przy tym nie podrażni on jego skóry i nie zniszczy tkanin.

You may also like

Zostaw komentarz