Start LifestyleDzieciak po godzinach Jaki kot dla dziecka?

Jaki kot dla dziecka?

przez Redakcja
jaki kot dla dziecka? rasy kotów sprzyjające dzieciom

Czy Twoje dziecko marzy o kotku? Wiele dzieciaków chciałoby mieć swojego pupila, z którym mogłoby się bawić, spędzać czas i po prostu go kochać. Dzieciaki dzielą się na te, które uwielbiają koty i takie które uwielbiają psy. Na temat domowych psiaków już pisaliśmy na naszym portalu, dzisiaj zatem będzie o kotach. Czy dziecko i kot to dobra para? W większości przypadków koty i dzieci dogadują się dobrze, oczywiście jeżeli nasze dziecko nie robi kotu krzywdy, aczkolwiek to do rodzica należy wytłumaczenie, że kotek to nie zabawka. Większość kotów jest wyrozumiałych wobec maluchów, jednak nie każda rasa nadaje się do przebywania z dzieckiem. Jaki kot dla dziecka będzie najlepszy? Sprawdźmy to wspólnie.

Kot to obowiązek na wiele lat

Przed zakupieniem czy też przygarnięciem kotka musimy najpierw dokładnie to przemyśleć i zastanowić się czy naprawdę jesteśmy na to gotowi. (Polecamy nasz artykuł „Zamiast zabawki kup dziecku zwierzaka„) Kot to nie zabawka i nie będziemy go mieć przez kilka miesięcy, a z pewnością przez kilkanaście lat. Dlatego jest to wieloletni kontrakt, który będziemy musieli wypełniać codziennie. Jak wiadomo to nie dziecko w rzeczywistości będzie zajmować się kotem, a dorośli. Jednak jeśli zdecydujemy się na to, możemy być pewni, że kot odda się nam w stu procentach, będzie prawdziwym przyjacielem i szybko przestaniemy sobie wyobrażać życie bez niego .

Jaki kot dla dziecka?

Rasy kotów przyjazne dzieciom

Koty z reguły są wspaniałym kompanem dla dziecka, niezależnie od rasy. Może to być dachowiec, może to być rasowy kocur. Możemy mówić o rasach kotów, które szczególnie sprzyjają dzieciom. Większość z nich ma cierpliwość do znoszenia dziecięcych objawów miłości, a kiedy już mają dość – po prostu czmychają gdzie popadnie i sprytnie chowają się przed maluchem. Jednak jest kilka ras takich, które szczególnie sprawdzą się w domu, w którym są małe dzieci. Jak wiadomo każda reguła ma swoje wyjątki jednak oto te rasy, które spokojnie możesz rozpatrzyć wybierając pieszczocha dla twojego dziecka.

jaki kot dla dziecka? rasy kotów sprzyjające dzieciom

Kot perski

Koty perskie są bardzo towarzyskie, a także wyjątkowo spokojne i łagodne. Nie znaczy to jednak, że nie lubią zabaw i psocić, szczególnie za młodu. Ich wielką zaletą jest to, że wyglądają jak maskotka, także Twoje dziecko z pewnością pokocha takiego pieszczocha od pierwszego wejrzenia. Jednak to, że są takie puchate niestety wymaga sporo pracy, by utrzymać futerko w pięknym stanie. Kotki perskie trzeba regularnie kąpać i czesać, czyli jest to dodatkowy obowiązek, o którym musicie pamiętać. Persy są z natury spokojne i łagodnie usposobione do dzieci, dlatego świetnie nadają się na ich kompana.

jaki kot dla dziecka? rasy kotów sprzyjające dzieciom

Maine Coon

Kolejną rasą polecaną przez nas są koty rasy maine coon. Są zdecydowanie większe, jednak podobnie spokojne, łagodne i cierpliwe w stosunku do dzieci. Co ciekawe ulubioną zabawą Maine Coonów jest aportowanie, podobnie jak w przypadku psiaków. Twoje dziecko z radością będzie rzucać swojemu pupilowi różne przedmioty i zabawki, które on z chęcią będzie odnosić. Maine Coony potrafią również jako jedne z niewielu kotów świetnie chodzić na smyczy, dlatego potrafią być świetnym kompanem nie tylko w domu ,lecz również na spacerach. Ich pielęgnacja nie jest tak skomplikowana jak w przypadku persów, jednak jest to rasa, która często ma problemy ze stawami i z sercem, o czym powinniście również wiedzieć.

jaki kot dla dziecka? rasy kotów sprzyjające dzieciom

Ragdoll

Nie możemy zapomnieć również o Ragdoll, czyli uroczych kotkach na krótkich nóżkach. Rasa ta bardzo przywiązuje się do swoich opiekunów i stanowi świetne towarzystwo dla dzieci, jednak należy uświadomić, że jest to delikatna rasa, z którą należy obchodzić się łagodnie. Ragdoll nie wykazują agresji ,ani wobec ludzi ani innych zwierząt. Są to spokojne i towarzyskie kotki, które nie lubią być same pozostawione sobie. Samotne spacery po dworze nie sprzyjają tej rasie, ponieważ nie potrafią się one w ogóle bronić. Ich opieka nie sprawia problemów, jednak ich futro tak. Trzeba je regularnie czyścić i czesać.

jaki kot dla dziecka? rasy kotów sprzyjające dzieciom

Kot rosyjski niebieski

A może zdecydujecie się na kota rosyjskiego niebieskiego? To majestatyczne zwierzęta, które bardzo przywiązują się do swoich opiekunów i potrafią wręcz wylewnie okazywać swoją miłość do nich. Choć czasem będzie mieć go dość on i tak was nie opuści 🙂 Są to wspaniali przyjaciele dzieci, które uwielbiają wskakiwać na meble i gonić się po mieszkaniu. Wymagają sporo uwagi, chcą być w centrum zainteresowania. Są silne i bardzo sprawne fizycznie, a jednocześnie łagodne, nieśmiałe i w pełni oddane swoim właścicielom.

jaki kot dla dziecka? rasy kotów sprzyjające dzieciom

Devon Rex

Naszą ostatnią propozycją jest devon rex, który również uwielbia towarzystwo człowieka i w pełni oddaje się swojemu właścicielowi. Może godzinami przesiadywać na jego kolanach, a także spać w jego łóżku. Jest ciekawski, skory do zabawy i bardzo ruchliwy. Jednak przy tym jest to łagodna rasa, którą uważa się za sprzyjającą małym dzieciom. Devon nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji ,wystarczy od czasu do czasu przetrzeć jego króciutką sierść specjalną gumową rękawica.

Która z ras przypadła wam najbardziej do gustu? Macie już swojego faworyta? Polecamy wybierać kotka razem z pociechą, by była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wtedy możecie mieć cichą nadzieję na to, że to wasza pociecha będzie karmić i zajmować się pupilem. Chociaż.. może lepiej z góry założyć czarny scenariusz, że wszystko to spadnie na was.

Ale jak tu nie pokochać takiego kociaka? 🙂

You may also like

Zostaw komentarz