Start Artykuł sponsorowany Jakie obuwie dla chłopca wybrać?

Jakie obuwie dla chłopca wybrać?

przez Redakcja

Buty dziecięce to często produkt, który spędza rodzicom sen z powiek. Nie dość, że należy je wymieniać dość często, to jeszcze wielu rodziców nie wie, jakie powinny być te odpowiednie buty. O ile zwykłe, domowe kapce dziecięce nie muszą być idealne, bo dziecko często biega po domu boso, o tyle obuwie na zewnątrz np. buty chłopięce czy buty dla dziewczynek, muszą już spełniać pewne normy. Jakie zatem obuwie dla chłopca wybrać? Na co zwracać uwagę? Jakie mamy rodzaje butów do wyboru?

Rodzaje butów dla dzieci

W ofercie niejednego sklepu znajdziemy szeroki wybór butów dla chłopców i dziewczynek, więc nic dziwnego, że w dziale „obuwie dziecięce” możemy się pogubić lub stracić głowę. Modele butów obejmują między innymi pozycje, znane ze świata dorosłych – sandały, śniegowce, kalosze, klapki, trampki, sneakersy, tenisówki, kozaki, kapcie, buty zimowe, sportowe półbuty czy po prostu sportowe buty.

Dobre buty dziecięce, nie tylko te, obejmujące sportowe obuwie, ale buty każdego rodzaju, powinny być odpowiednio ciepłe, wygodne, dobre na świeżym powietrzu, zapewniające wysoki komfort. Jeśli do tego będą eleganckie i designerskie to zadowolą małego młodzieńca.

Buty dopasowane, czyli na co zwracać uwagę?

Jakie powinno być tak naprawdę obuwie dla chłopca? Czy ważna jest wyprofilowana wkładka, a może rzepy? Pamiętajmy, że pomijając najmłodszych – buty służą do chodzenia, a wtedy stopy dziecka mają zupełnie inne potrzeby.

Pierwsza rzecz, to oczywiście dobranie butów do wieku – inne potrzeby mają dzieci w wieku przedszkolnym, innych butów szukamy dla młodszych dzieci, a inne dla nastolatków. Oczywiście, w każdym wieku, uwzględnij etap rozwoju dziecka. Na przykład, gdy dziecko uczy się chodzić, ważne bardziej ochronne funkcje butów, a gdy już maluch stricte zaczyna chodzić i biegać, szczególne znaczenie mają elastyczność, płaska podeszwa, lekkość, oddychające materiały. Buty powinny wspierać rozwój i zapewniać dziecku maksymalną wygodę.

Po drugie, weź pod uwagę rodzaj stóp dziecka – czy są normalne, pulchne, szerokie, szczupłe, wąskie?

Obuwie powinno być też dopasowane do pory roku oraz okazji. Mamy bowiem obuwie na co dzień, a także na większe wyjścia i specjalne okazje. Na każdą porę, dziecko powinno mieć właściwy but.

Nie zapominaj także, że jeśli wybierasz buty dla świadomego już małego mężczyzny, weź pod uwagę jego gust. Dodatkowo, sprawdzaj, czy obuwie jest bezpieczne i posiada wszelkie niezbędne atesty. Powinno być ono wykonane z materiałów wysokiej jakości, dostosowanych do potrzeb dziecka w trakcie wzrastania.

Rozmiar ma znaczenie

Kolejnym problemem, z jakim mierzy się wielu rodziców to dobranie właściwego rozmiaru butów. Przecież dzieci rosną tak szybko! Jak zmierzyć małą stopę? A może sugerować się ogólnodostępnym językiem „rozmiarowym”?

Aby dobrać właściwe obuwie, zawsze mierz realną długość stopy dziecka. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze, odmalować obie stopy malucha np. na kartce lub też rozłożyć na podłodze sznurek, poprosić dziecko, aby na nim stanęło i odmierzyć koniec i początek.

Pamiętaj aby dziecko stało prosto i nie zginało palców. Zmierz odległość między piętą a dużym palcem, w obu stopach (mogą się one bowiem nieznacznie różnić). Zmierz także szerokość w najszerszym miejscu stopy.

Mierzenia rozmiarów nie należy się bać, a jeśli dodasz odpowiedni zapas to z całą pewnością, buty będą wygodne i posłużą przez długi czas.

Kupno butów dla chłopca może być wyzwaniem, jednak pamiętając o kilku powyższych zasadach, z całą pewnością uda ci się kupić buty idealne, czyli takie, które mają odpowiedni rozmiar, są dopasowane do okazji, a także upodobań dziecka. Pamiętaj o istotnych kwestiach takich jak pora roku, wymiary i kształt stopy oraz gust dziecka!

 

 

You may also like

Zostaw komentarz