Kapcie dla dzieci

przez Nina Slowos
Misie kapcie dla maluszka

Stopy naszych dzieci wymagają szczególnej ochrony i dbałości zawsze i wszędzie – w domu, w przedszkolu, w szkole, na spacerze. Kapcie dla dzieci mają nie tylko chronić stopę, ale również powinny dbać o prawidłowy rozwój naszego dziecka, zapewnić mu komfort i wygodę. Dlatego tak ważne jest, aby od najmłodszych lat nasze pociechy nosiły odpowiednie, dopasowane i zdrowe obuwie również w domu. Butki dziecięce są przeważnie na rzepy, aby łatwo i szybko można je było założyć i zdjąć.

Pierwsze kroki – na co zwracać szczególną uwagę?

Te dzieci, które raczkują, noszą przeważnie grubsze, miękkie skarpety, lub miękkie wygodne buciki, które nie Niebieskie kapcie dla niemowlaka przeszkadzają dziecku w poruszaniu się. Pierwsze kroki to wielka radość dla rodziców, ale niepewność i brak stabilizacji dla dziecka. Odpowiednie obuwie powinno wspierać malucha w jego poczynaniach, być zarazem stabilne, wygodne i bezpieczne. Dlatego u najmłodszych zwracamy przede wszystkim uwagę na podeszwę. Powinna być odpowiednio wyprofilowana, elastyczna, antypoślizgowa. Dodatkowo obuwie po domu powinno sięgać nieco ponad kostkę i być lekko usztywnione w tylnej części tak, aby stabilizować kostkę i zapobiegać zniekształceniom stóp. Obuwie dziecięce powinno być robione z materiałów najwyższej jakości, naturalnych i oddychających. Pamiętajmy, że stopa dziecka też się poci i ważne, aby zapewnić jej odpowiednią wentylację. Kapcie powinno się łatwo zakładać i ściągać. Najbardziej popularne są butki na rzepy, lub wsuwane z gumką, która się rozciąga.

Zdrowe i ładne kapcie dla dzieci

Oczywiście maluchy mają swoich ulubionych bohaterów, których mogą spotkać również na kapciach. W związku z tym oprócz walorów zdrowotnych przy zakupie kapci można wziąć pod uwagę również kolorystykę i wzory odwołujące się do wyobraźni dziecięcej. Dla chłopców to mogą być smoki lub piraci a dla dziewczynek księżniczki czy pieski. Do wyboru są również różne fasony. Dostępne rodzaje powinny spełnić wymagania nawet najbardziej kapryśnych dzieci. Jeżeli nasze pociechy polubią swoje kapcie, będą chętniej je zakładały i również pilnowały ich w gąszczu innych bucików. Jeżeli warunki na to pozwalają, starsze dzieci uwielbiają chodzić po domu w skarpetkach antypoślizgowych lub na bosaka. Pozwólmy im na to od czasu do czasu.

Rozmiar

Stopa dziecka rośnie w zastraszającym tempie. Kapcie dziecięce, które kupujemy powinny być nieznacznie większe, niż stopa dziecka ale też należy na bieżąco kontrolować, czy paluszki nie dotykają już końca obuwia i czy dziecko nie musi podkurczać palców, żeby w ogóle chodzić w danych butkach. Za ciasne obuwie może spowodować deformację stopy, palców, odciski, nagniotki, otarcia i ból. Z kolei za duże kapcie sprawią, że dziecko może się potykać i wywracać, co może się skończyć jakimś urazem.

Kapcie dla chłopców

Chłopcy w pierwszych latach chodzą przeważnie w kapciach zapinanych na rzepy lub wsuwanych – pełnych lub bez palców. Oprócz tego jako kapcie mogą służyć trampki lub krokodylki. W szkole często wymagane jest specjalne sportowe obuwie na jasnej podeszwie, czyli tzw. halówki. W domu za to dzieci mogą z powrotem włożyć swoje ulubione kapcie w różnych kształtach i kolorach. Na święta często można kupić wielkie i ciepłe kapcie – łosie, kapcie – buty piłkarskie, kapcie – misie i różne inne buty po domu, które świetnie sprawdzą się na prezent dla naszego dziecka i ogrzeją każdą stopę.

Kapcie dla dziewczynek

Małe dziewczynki, tak jak i chłopcy, powinny chodzić w obuwiu na rzepy, które stabilizuje piętę. To mogą być butki pełne lub bez palców. Dziewczynki w szkole chętniej sięgają po bardziej kobiece fasony – tenisówki czy balerinki . Należy jednak za każdym razem zwrócić uwagę na jakość obuwia. Złe kapcie, które dziecko nosi prawie przez cały dzień może w przyszłości doprowadzić do różnych problemów zdrowotnych. W przypadku diagnozy jakichkolwiek nieprawidłowości dzieci powinny jak najdłużej nosić kapcie, które wzmacniają piętę i usztywniają stopę.

Gdzie kupować kapcie dla dzieci

W sklepach stacjonarnych można nie tylko dotknąć i przymierzyć kapcie, ale również zmierzyć stopę na specjalnej miarce. To da nam i naszemu dziecku poczucie pewności, że dobrze dobraliśmy obuwie. Zakupy przez Internet mogą się wiązać z koniecznością wymiany lub zwrotu zakupionego obuwia ze względu na zły rozmiar, fason czy materiał. Trzeba więc wcześniej zapoznać się z regulaminem zakupu tak, aby bezpiecznie móc zrezygnować z niedopasowanego towaru. W przypadku zdiagnozowanych nieprawidłowości należy zadbać o zakup specjalistycznego obuwia ortopedycznego, które zastosowane w najmłodszym wieku skoryguje wady i pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie organizmu w późniejszym wieku.

O stopy naszego dziecka musimy dbać od samego początku. Niewłaściwe obuwie może przyczynić się do późniejszych poważnych problemów z kręgosłupem i ze stawami kolanowymi i biodrowymi. Dlatego odpowiednie obuwie jest tak ważne.

Zajrzyj na: Kapcie dla dzieci w ZALANDO z bezpłatną przesyłką

You may also like

Zostaw komentarz