Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Kombinezon zimowy dla dziecka

Kombinezon zimowy dla dziecka

przez Redakcja

Kombinezony zimowe dla dzieci są doskonałą alternatywą dla puchowych kurtek czy śpiworków. Jeśli maluszkowi ma być jednak wygodnie w takim okryciu, musi ono spełniać kilka warunków. Podpowiadamy zatem czym kierować się przy wyborze kombinezonu i na jakie modele warto zwrócić szczególną uwagę.

O czym pamiętać, kupując kombinezon zimowy dla dziecka?

Zimowy kombinezon to obowiązkowy element w szafie każdego maluszka: grzeje lepiej niż jakakolwiek kurtka, a do tego dokładnie otula każdą część ciała. Aby właściwie spełniał jednak swoją funkcję, powinien być dopasowany do aktualnych potrzeb dziecka. Oto czynniki, które warto rozpatrzeć przed jego zakupem:

kombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dzieckakombinezon zimowy dla dziecka
  • Wiek malca. Noworodki potrzebują szczególnej ochrony przed przeszywającym chłodem, dlatego pierwszy kombinezon dla maluszka powinien być przede wszystkim ciepły. Doskonale sprawdzają się w tej roli jednoczęściowe kombinezony ze śpiworkowym dołem oraz modele z wywijanymi nogawkami i rękawkami. Dla nieco starszego dziecka, które potrafi już chodzić, nie będzie to jednak odpowiednie okrycie, dlatego gdy maluszek podrośnie, należy rozejrzeć się za modelem, który nie tylko ogrzeje go w wózku, ale pozwoli również na aktywną zabawę w plenerze.
  • Rozmiar. Kombinezon nie może być ani za luźny, ani za ciasny. Ten pierwszy najprawdopodobniej nie ogrzeje wystarczająco maluszka, a w drugim może być mu niewygodnie. Nie warto zatem kupować za dużego kombinezonu „na zapas”.
  • Sposób zapięcia. Idealny kombinezon powinien łatwo się zakładać i szybko zdejmować. To bardzo ważne np. w sytuacji, gdy chcemy umieścić malca w foteliku samochodowym. Warto celować zatem w modele, które mają nie jeden, a dwa lub więcej zamków błyskawicznych na całej długości. Dotyczy to zwłaszcza kombinezonów dla najmłodszych smyków.
  • Materiały, z jakich wykonany jest kombinezon. Warto, aby wnętrze kombinezonu było wykonane z miękkich, przyjaznych skórze materiałów. Z kolei powłoka zewnętrzna powinna być uszyta z nieprzemakalnych i nieprzepuszczających zimna tkanin.
  • Dodatkowe elementy, takie jak kaptur, rękawiczki czy podwijane nogawki. Wywijane nogawki i rękawki to detale charakterystyczne dla kombinezonów dla niemowląt. Dzięki temu nie trzeba już kupować rękawiczek i bucików dla maluszka, ponieważ dłonie i stópki są szczelnie otulone przez kombinezon. W modelach dla starszych dzieci najczęściej zastępują je ściągacze.

Wszystkie modele pokazane w tym artykule pochodzą z oferty sklepu SMYK.

You may also like

Zostaw komentarz