Start LifestyleDzieciak po godzinach Niezapomniany obóz w Chorwacji – które miejsca warto zobaczyć?

Niezapomniany obóz w Chorwacji – które miejsca warto zobaczyć?

przez Redakcja

Wakacje w słonecznej Chorwacji to zawsze wspaniały pomysł na udany wyjazd. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko kocha leniwe plażowanie, kąpiele w morzu lub jest fanem aktywnego wypoczynku – wybierz dla niego zorganizowany obóz młodzieżowy w Chorwacji. Bogate programy biur podróży oferują uczestnikom wakacje pełne wrażeń, na których nie sposób się nudzić. Jaki obóz wybrać i co warto zobaczyć? Sprawdź!

Obóz w Chorwacji – doskonały pomysł na wakacje dla młodzieży

Malownicze chorwackie wybrzeże jest określane jako jedno z najpiękniejszych na świecie. Niezliczona ilość dużych i małych wysepek, gwarancja dobrej pogody, szerokie plaże i turkusowa woda są składowymi udanych wakacji. Sami Chorwaci często przekonują turystów z Polski, że lepiej przyjechać do ich kraju niż do Włoch. Chorwacja jest bliżej, a włoski charakter miasteczek wybrzeża na pewno przypadnie turystom do gustu.

Chorwacja jest również doskonałym miejscem na pierwszy zagraniczny obóz młodzieżowy. Nie brakuje tu ciekawych atrakcji, zabytków, parków rozrywki i możliwości uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Urozmaicone obozy młodzieżowe dostępne w ofercie renomowanych biur podróży gwarantują dobrą zabawę pod czujnym okiem opiekunów i moc atrakcji. W programach nie brakuje licznych wycieczek fakultatywnych, które uatrakcyjniają wyjazd. 

Co warto zobaczyć na chorwackim wybrzeżu?

Bez wątpienia na pierwszym miejscu znajduje się ikoniczny Dubrownik – miasto portowe położone na południu Dalmacji, które ma jedną z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych starówek. Spacer przy okalających miasto murach obronnych powinien być głównym punktem programu. Mówi się, że Dubrownika nie trzeba zwiedzać, wystarczy tam być i leniwie przechadzać się uliczkami starego miasta. Zwiedzanie Dubrownika polecamy również fanom „Gry o tron”. W serialu pojawił się nie tylko Dubrownik – sceny kręcono także w kilku innych chorwackich miastach, m.in. w Splicie, Trogirze i Szybeniku, które zagrały Siedem Królestw w piątym sezonie.

Ulubiona przez młodzież Makarska, z pięknymi żwirowymi plażami i dość imprezowym charakterem, jest miejscem bardzo gwarnym. Nie brakuje tu pięknych zabytków, malowniczych kościołów i wąskich uliczek w starej części miasta. Makarska to dobra baza noclegowa i wypadowa w atrakcyjne miejsca zlokalizowane na chorwackim wybrzeżu. 

Będąc w Dalmacji, nie można pominąć Trogiru i Splitu, dwóch portowych miast z pięknymi zabudowaniami. Split słynie przede wszystkim z pozostałości rzymskiego pałacu cesarza Dioklecjana, a Trogir wyróżnia się średniowieczną starówką, która położona jest na małej wysepce.

Z przyrodniczych atrakcji tego regionu najbardziej popularnym miejscem są Plitwickie Jeziora z mieniącą się turkusową wodą i licznymi wodospadami. Można tu wyruszyć w rejs elektryczną łodzią lub przejechać się po parku ciuchcią. To miejsce koniecznie trzeba odwiedzić! Kolejną atrakcją są największe wodospady Chorwacji, Krka, które mają charakterystyczne kaskadowe ułożenie. Ciekawie opracowane, pełne wycieczek i atrakcji obozy w Chorwacji znajdziesz tutaj: https://www.kochamwakacje.pl/obozy-mlodziezowe-w-chorwacji.

Kiedy jechać do Chorwacji na obóz młodzieżowy?

Oczywiście najlepiej w sezonie letnim, kiedy wszystkie atrakcje są już dostępne, woda w morzu jest przyjemnie ciepła, a na plaży można leniwie poleniuchować z książką w ręku. Dobre biura podróży oferują kolonie w Chorwacji z dużym wyprzedzeniem, jednak wyjazdy odbywają się głównie w terminach wakacyjnych, czyli w lipcu i sierpniu. W tych miesiącach jest również największa szansa na dobrą pogodę, co w przypadku obozu z ciekawym programem jest kwestią kluczową.

Chorwacja jest świetnym miejscem na pierwszy zagraniczny obóz młodzieżowy. Nie brakuje tu ciekawych atrakcji, zabytków, parków rozrywki i możliwości uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Nowoczesne obozy młodzieżowe dostępne w ofercie renomowanych biur podróży gwarantują świetną zabawę i moc atrakcji. Twoim dzieciom marzą się wakacje w gronie rówieśników? Nie zwlekaj! Wybierz dla nich wymarzony obóz!

You may also like

Zostaw komentarz