Start LifestyleKącik zabawkowicza Prezent dla dziecka, czyli czym zaskoczyć malucha?

Prezent dla dziecka, czyli czym zaskoczyć malucha?

przez Patrycja Hoffmann
Prezent dla dziecka, pomysły na kreatywne prezenty

Rodzice, dziadkowie, wujostwo często zastanawiają się co kupić maluchowi. Różnego rodzaju upominki wydają się na pierwszy rzut oka fantastycznym pomysłem, niestety później okazuje się był to nietrafiona koncepcja. Zabawka szybko leży w kącie, bo była użyta może raz. Jak więc znaleźć wyjątkowy prezent dla dziecka, który wzbudzi jego zainteresowanie? Przede wszystkim należy pobudzić kreatywność malucha. I to wcale nie jest takie trudne. Pewnie wielokrotnie byliście świadkiem sytuacji, w której dziecko zamiast upominkiem bawiło się jego opakowaniem. Chodzi więc o to, żeby ze zwykłej rzeczy uczynić niezwykłą przy pomocy wyobraźni. Mamy kilka niezawodnych pomysłów na prezenty, które oczarują dzieci w różnym wieku!

Kreatywny prezent dla dziecka

Już od najmłodszych lat warto wprowadzać u dzieci myślenie kreatywne. Taki proces pozwala na powstawanie nowych pomysłów, koncepcji, które często są ciekawsze niż te już istniejące. Pomyślcie więc – pudełko nie musi być jedynie pudełkiem, może stać się także szybkim pojazdem, albo miejscem, w którym można się ukryć. Oryginalne rozwiązania są przecież najlepsze! Wybierając prezent dla dziecka również musimy postawić na coś kreatywnego, co pozwoli rozwinąć skrzydła. I wcale nie chodzi o to, by dawać dziecku karton, ale o to, by dać początek szukaniu rozwiązania. Miś jest fantastyczny, ale jest jedynie misiem, natomiast kolorowanka to kreowanie świata takim, jakim widzą go dzieci, a więc dobór kolorów przez obserwowanie środowiska. Przygotowaliśmy listę prezentów, która sprawi, że maluchy będą zaintrygowane. Odkrywanie świata i możliwość poznania ciekawych rozwiązań sprawi, że zabawka będzie wykorzystana dłużej niż tylko przez kilka minut.

Piasek kinetyczny

Wspominaliśmy już, że najprostsze rozwiązania są najlepsze? Maluchy kochają zabawę w piaskownicy. Robienie babek, wsypywanie piasku do różnego rodzaju samochodzików, koparek to ich żywioł. A co by się stało, gdyby stworzyć coś w rodzaju piaskownicy w domu? To jest możliwe! Prezent dla dziecka w postaci piasku kinetycznego ucieszy nie tylko małe pociechy, ale również ich rodziców. Jest to zabawka, która nie brudzi rąk oraz jest wolna od alergenów. Takie fenomenalne rozwiązanie rozbudzi kreatywność dzieci. Piasek kinetyczny może być w różnych kolorach, jest bezpieczny dla dzieci i można bawić się nim w mieszkaniu, a po zabawie nie zostanie nawet najdrobniejszy ślad! Mogą go używać dzieci już od drugiego roku życia! W zestawach są dołączone także różnego rodzaju foremki, praski dla zapewnienia jeszcze większej zabawy. Poza tym piasek nie wysycha, więc można bawić się nim bardzo, bardzo długo! Każdy dzieciak, który lubi zabawy w piaskownicy ucieszy się z takiego upominku!

Prezent dla dziecka, pomysły na kreatywne prezenty

Naklejana kredowa tablica

Nie da się ukryć, że maluchy kochają gryzmolenie po ścianach. W niejednym domu sytuacja stała się poważna, kiedy w całym salonie powstały nieregularne kształty pod szafką, czy nad fotelem. Nieoczywisty, a zarazem doskonały prezent dla dziecka to kredowa tablica. Ale nie byle jaka. Nikt nie chce przecież pisać po starej, nudnej tablicy, ale po ścianie już tak! Dlatego obecnie w modzie są tablicówki naklejane na ścianę! Można ją przykleić w dowolnym miejscu, a także z łatwością odkleić, ponieważ nie pozostawia żadnych śladów. Do takiego upominku przyda się także paczka kolorowej kredy i gąbka. I to jest właśnie jeden z tych pomysłów, który przypadnie do gustu maluchom, ale też dzieciom w wieku szkolnym. Mimo tego, że nie jest to zabawka to na pewno wywoła uśmiech na twarzy! Będzie ją można wielokrotnie wykorzystywać, a rodzice będą mogli zapomnieć o problemie pomazanych ścian i mebli!

Prezent dla dziecka, pomysły na kreatywne prezenty

Memory, czyli gra w zapamiętywanie

Chyba każdy w życiu chociaż raz grał w memory. To fantastyczna zabawa, która uczy koncentracji i zapamiętywania. Nie jest trudna, a dzieci bardzo chętnie z niej korzystają. Może być zarówno kupiona w sklepie, jak i wykonana samodzielnie. Kafelki mają nadrukowane różnego rodzaju obrazki, wszystkie wykonane podwójnie. Odwracamy je obrazkiem do stołu, a następnie odszukujemy pary! Taka gra to znakomity pomysł na prezent dla dziecka. Jeśli zdecydujemy się kupić ją w sklepie to powinniśmy zwrócić uwagę na zainteresowania dziecka. Najmniejsi polubią wzory ze zwierzątkami, nieco starsi wykażą zamiłowanie do postaci z bajek, a dzieci w wieku szkolnym chętnie wybiorą te, zgodne z ich hobby! Mogą to być na przykład samochody, lalki, czy, w trudniejszym poziomie, czarno białe figury geometryczne. Jesteśmy pewni, że rodzice wspólnie z dziećmi będą próbować oszukać swoją pamięć. A może zorganizujecie zawody?

Prezent dla dziecka, pomysły na kreatywne prezenty

Zmieniacz głosu

Ile razy modulowaliście swoim głosem tak, by naśladować kogoś innego? Dzieciaki oszaleją na punkcie tej zabawy! Zmieniacz głosu to taka zabawka, która ma możliwość wywołania 10 różnych efektów. Co więcej, można je łączyć, co pozwala stworzyć mnóstwo nowych kombinacji! Podczas zabawy migają diody, które kontrolują głośność naszych wypowiedzi. W momencie, gdy dziecko będzie mówiło zbyt donośnie, urządzenie zweryfikuje to i zapali czerwone lampki. Wówczas wystarczy mówić odrobinę ciszej, a ze zmieniacza usłyszymy czysty dźwięk. Taki prezent dla dziecka, który ma mnóstwo kombinacji na pewno wywoła ogrom radości! To kolejna z tych zabawek, którymi mogą bawić się dzieci w różnym wieku. Sprawi, że mali majsterkowicze będą nie tylko co chwilę mówić przez urządzenie, ale też zaczną dochodzić skąd wydobywa się taki dziwny głos! Pobudzi to ich wyobraźnię i sprawi, że będą głodni wiedzy!

Prezent dla dziecka, pomysły na kreatywne prezenty

Nie liczy się ilość, tylko jakość

Prawda jest taka, że dzieci nie liczą ilości zabawek. Bardziej cieszy je ich jakość i możliwości, jakie za sobą niosą. Pewnie nie raz wspominacie jakąś zabawkę, bez której nie mogliście się obejść w dzieciństwie. Być może była stara, wysłużona, a nawet nie przypominała zabawki. Mimo tego, była najlepszym, co mieliście. Prezent dla dziecka wcale nie musi być drogi i duży. Wystarczy, żeby był kreatywny, kupiony z pomysłem, a także z uwzględnieniem indywidualnych zainteresowań malucha. Jeśli więc widzisz, że dziecko uwielbia kolorować, to zamiast kolorowanki kup mu specjalny plecak, który będzie mogło pomalować według własnego wzoru. Jeśli maluch ma doskonałą pamięć, wybierz grę – planszową lub komputerową, w której pamięć odgrywa bardzo ważną rolę. Zamiast kupowania prezentów „na szybko” daj sobie chwilę. Znajdź coś wyjątkowego, czym dziecko będzie się bawiło przez dłuższy czas!

You may also like

Zostaw komentarz