Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Prezent na komunię 2018

Prezent na komunię 2018

przez Redakcja

Zbliża się maj, a wraz z majem Komunie Święte, które są ważnym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. W tym dniu wstępuje do wspólnoty kościoła i zyskuje prawo do przyjmowania hostii podczas Mszy Świętej. Jednak dla gości zaproszonych na to wielkie wydarzenie głównym pytaniem staje się – jaki prezent na komunię wybrać? Czy jest jeszcze coś co sprawi, że pierwszokomuniście zaświecą się oczy? Czy może lepiej podarować dziecku pieniądze? Oto nasze propozycje.

Prezent na komunię dla dziecka – jaki wybrać?

Prezenty komunijne nie są tanie. Zazwyczaj każdy z gości obdarowuje pierwszokomunistę podarunkiem o wartości kilkuset złotych. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoją decyzję. Prezent należy dopasować nie tylko do okazji, lecz również do samego dziecka – jego charakteru, hobby oraz zainteresowań. Warto skonsultować prezent z rodzicami dziecka, by był on trafiony i unikalny 😉 Chyba nie chcecie, żeby najważniejsza osoba dnia była smutna z powodu trzeciego laptopa, czy piątego łańcuszka 😉 Może się okazać, że rodzice planują kupić dziecku jakiś większy prezent i zbierają na niego fundusze (przydomowy plac zabaw, wycieczka do Disneylandu etc.). Wtedy możecie kupić symboliczny prezent, a resztę pieniędzy dołożyć do zbiórki 🙂

Prezent na komunię dla chłopca i dziewczynki

rower prezent na komunie

Jeśli już zdecydowaliście się jednak kupić coś pierwszokomuniście – przejrzyjcie naszą listę propozycji. Może podsuniemy Wam jakiś pomysł. Wszystkie z propozycji można kupić zarówno chłopcu, jak i dziewczynce. Są jednak takie, które bardziej ucieszą przedstawicieli poszczególnych płci 😉 Zacznijmy jednak od tych uniwersalnych:

 • rower – obowiązkowy prezent dla komunię, który już od kilkudziesięciu lat otrzymują pierwszokomuniści. Zazwyczaj rower otrzymuje się od chrzestnego – jeśli to Tobie przypadł ten przywilej, szybko rozejrzyj się nad jakimś porządym i ładnym modelem. Pamiętaj, że rower dla chłopca powinien być gadżeciarski, zaś dla dziewczynki – ładny! 🙂
 • trampolina – jeśli pierwszokomunista mieszka w domu i nie posiada jeszcze przydomowej trampoliny – jest to świetnia okazja, żeby mu ją podarować. Dzieci uwielbiają wygłupiać się na trampolinie, a nie jest to tania rzecz. Jest to świetna opcja dla aktywnych dzieciaków.
 • smartfon – Komunia Święta jest również odpowiednim okresem w życiu dziecka na pierwszy telefon. Wiadmo – trzeba to skonsultować z rodzicami – może dziecko już ma telefon, a może wcale go nie chce. Mnogość modeli na rynku z pewnością pozwoli Wam na właściwy wybór.
 • laptop – podobnie jak wyżej – jeśli dziecko nie ma, z pewnością mu się przyda. Niewielki model odpowiedni będzie do pomocy w lekcjach, nauki, a także zabawy.
 • aparat – cyfrowe modele będą świetną okazją do rozpoczęcia przygody z fotografią. Wybierz model prosty w obsłudze i w miarę niezniszczalny 😉

Prezent na komunię dla dziewczynki

 • biżuteria – każda dziewczynka lubi błyskotki, a komunia jest doskonałą okazją, by biżuterię podarować. Kiedyś biżuteria na komunię medalik dla dziewczynki yeschrzestni rodzice podarowywali chrześniakowi pamiątkowy łańcuszek, kolczyki, bądź pierścionek. Zazwyczaj była to pierwsza złota biżuteria w życiu dziecka. Dziś złotem obdarowywuje się już dzieci przy chrzcie, a złote kolczyki noszą już roczne dziewczynki. Mimo to uważamy, że pamiątkowy łańcuszek, badź bransoletka z grawerem będzie wdzięcznym upamiętnieniem dnia Komunii Świętej.
 • czytnik ebooków – wiele dziewczynek uwielbia czytać książki. Takim pasjonatkom z pewnością przypadnie do gustu czytnik ebooków. Jest to przyszłościowy prezent, który przydawać się będzie nie raz, nie dwa.

Prezent na komunię dla chłopca

 • konsola – mali chłopcy uwielbiają gry multimedialne. Dlatego jeśli pierwszokomunista gra jedynie u kolegów, z pewnością ucieszy go jego własna konsola XBOX lub Playstation. Dobrze by zawierała wersję move (kinect), by dziecko mogło się przy niej też poruszać 😉
 • elektryczna deskorolka komunia prezent saturnobóz sportowy – to już opcja dla zapalonych małych sportowców. Każdy mały piłkarz ucieszyłby się z piłkarskiego obozu sportowego, miłośnik (miłośniczka) koni z obozu jeźdzeckiego, zaś tancerz z zgrupowania tanecznego. Tu trzeba jednak skonsultować wyjazd z rodzicami 🙂
 • dron – miłośnikom zdjęć i elektroniki z pewnością przypadnie do gustu najnowszy model drona, którym będzie mógł wykonywać zdjęcia i kręcić krótkie filmy.
 • elektryczna deskorolka – a jeśli nie dron, to może elektryczna deska? Modeli jest wiele, jednak chłopcy kochają takie gadżety! Pierwszokomunista z pewnością będzie usatysfakcjonowany!

 

A Wy co dodalibyście do naszej listy? Macie jakieś dodatkowe pomysły? 🙂 Dajcie znać!

You may also like

Zostaw komentarz