Start LifestyleDzieciak po godzinach Stomatolog dziecięcy – w czym pomoże twojemu dziecku?

Stomatolog dziecięcy – w czym pomoże twojemu dziecku?

przez Redakcja

Pedodoncja zwana również stomatologią dziecięcą to jedna ze specjalizacji dentystycznych. Została wyodrębniona przez wzgląd na jej specyfikę, ponieważ zęby mleczne mają inną budową aniżeli stałe. Podobnie w przypadku całej jamy ustnej w czasie jej formowania i rozwijania się. Dentysta dziecięcy głównie zajmuje się takimi zagadnieniami jak proces ząbkowania i związane z nim zaburzenia, choroby zębów mlecznych oraz stałych, korygowanie wad zgryzu oraz higienizacja jamy ustnej. Kiedy zabrać małego pacjenta do stomatologa dziecięcego i z jakich usług można skorzystać?

Jak wybrać dentystę dla dzieci?

Wiele osób zna piosenkę, która zaczyna się od słów: Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. W ten sposób, zanim najmłodsi odwiedzą stomatologa dziecięcego, uczą się jak dbać o zęby. Dla małych pacjentów pierwsza wizyta u dentysty dla dzieci może być stresująca, dlatego należy zrobić wszystko, aby spotkania z dentystą dziecięcym nie były w ten sposób postrzegane. Aby przygotować dziecko do cyklicznej diagnostyki dentystycznej, najpierw trzeba udowodnić mu, że stomatolog dziecięcy to nikt straszny. Sprawić, aby dziecko nie kojarzyło wizyt z bólem ani strachem. Takie zapoznawcze rozmowy prowadzą dentyści dla dzieci z smile.expert. Redukowanie strachu bądź wszelkich obaw poprzez zabawę, ociepla wizerunek stomatologa dziecięcego. Wrocław to miasto otwarte na małych pacjentów.

Kiedy zgłosić się do stomatologa dziecięcego?

Zdrowe uzębienie zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie. Przede wszystkim umożliwia prawidłowe przeżuwanie pokarmów oraz poprawne mówienie. Co więcej, ma także duży wpływ na wygląd zewnętrzny i ocenę osób postronnych. Dlatego warto wiedzieć, kiedy udać się do dentysty dla dzieci z najmłodszym członkiem rodziny. Z pewnością nie można czekać z wizytą, aż pojawią się problemy z uzębieniem. W sytuacji, gdy konieczna będzie od razu ingerencja stomatologa dziecięcego, dziecko może zniechęcić się do leczenia i to samo postanowienie mieć w dorosłym życiu. Ze względu na to najlepiej udać się do dentysty dziecięcego profilaktycznie. Według Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej powinno to nastąpić między 6 a 12 miesiącem życia, przede wszystkim w sytuacji, kiedy wyrośnie pierwszy ząb. Dzięki temu stomatolog dziecięcy, chociażby z smile.expert Wrocław podpowie w trakcie konsultacji, jak dbać o zęby dziecka, a mały pacjent oswoi się z otoczeniem bez jakiegokolwiek stresu.

Jakie zabiegi wykonuje dentysta dziecięcy?

Stomatolog dziecięcy oferuje różnorodne usługi należące do zakresu jego obowiązków. Różnią się od siebie ze względu na charakter wizyty oraz stan uzębienie dziecka. W końcu spotkanie z dentystą dla dzieci może mieć jedynie charakter prewencyjny, a nie stanowić ingerencji w uzębienie pacjenta. Jak na co dzień pomaga dentysta dziecięcy?

  • wizyta adaptacyjna – pełni funkcję zapoznawczą, spotkanie w trakcie którego dzieci uczą się jak dbać o zęby i tym samym postrzegają stomatologa dziecięcego pozytywniej, zazwyczaj kosztuje ok. 100 zł,

  • lakowanie zębów – zabieg chroniący zęby przed próchnicą, zabezpiecza głębokie bruzdy i ułatwia szczotkowanie, cena waha się od 70 do 100 zł,

  • wypełnianie, zatruwanie lub usuwanie zęba mlecznego – leczenie uzębienia w zależności od ich kondycji, cena wynosi od 100 do 200 zł.

Dentyści dla dzieci z smile.expert zalecają, aby dbać o zęby mleczne tak samo, jak o stałe, ponieważ to właśnie one mają wpływ na wygląd uzębienia w przyszłości oraz nastawienie dziecka do specjalisty.

You may also like

Zostaw komentarz