Start LifestyleDzieciak po godzinach Strój karnawałowy dla dzieci

Strój karnawałowy dla dzieci

przez Monika Ones
Stroje karnawałowe dla dzieci, przebranie na balik zestawienie

Okres karnawału to czas, kiedy w przedszkolach i szkołach organizowane są bale przebierańców. Dlatego w tym czasie wielu rodziców poszukuje odpowiedniego stroju dla swojej pociechy. A ich wybór jest naprawdę ogromny. Jaki strój karnawałowy dla dzieci jest najpopularniejszy? Oto nasz przegląd.

Wybieramy strój karnawałowy razem z dzieckiem

Wybór stroju karnawałowego może okazać się dla rodziców nie lada problemem. Oferta kostiumów jest tak obszerna, że możemy mieć problem z wybraniem odpowiedniej kreacji. Tu z pomocą może przyjść nasze dziecko, które pewnie od dawna już wie, za co się przebierze. Jedyne, o czym powinniśmy zadecydować my, to kwestia finansowa, czyli ile możemy wydać na kreację karnawałową naszego malucha. A warto wiedzieć, że rozpiętość cenowa jest bardzo szeroka.

Mniej zdecydowanym brzdącom będziemy musieli pomóc. Warto zapytać wówczas o jego ukochanego bohatera bajkowego, czy ulubione zwierzę, lub kim chciałoby dziecko zostać w przyszłości. Może więc nasz malec zdecyduje się na kostium superbohatera, strażaka czy policjanta, a być może psa, kota lub dinozaura. Dziewczynki mogą przeobrazić się w strojach księżniczek, wróżek, pielęgniarek czy biedroneczek. Możliwości jest wiele…

Strój karnawałowy dla chłopca

Chłopcy najbardziej lubią przebierać się za swoich ulubionych bohaterów. Dlatego wśród strojów im dedykowanych, przeważają kostiumy Spidermana, Supermana czy Batmana. Wielu chłopców marzy o tym, aby posiadać takie moce, jak ich ulubieńcy, dzięki czemu mogliby pomagać innym i przeżywać niezapomniane przygody. Bardzo duże zainteresowanie wśród chłopców wzbudzają również stroje odważnych wojowników Ninja. Niejeden mały mężczyzna chciałby z pewnością być tak wysportowany i waleczny jak oni. Ostatnio furorę robią kostiumy bohaterów filmu Star Wars i to zarówno całe komplety, jak również maski czy peleryny. Nieodzownym elementem takiego przebrania jest także miecz świetlny, który można zakupić w komplecie lub osobno.

Dla niektórych chłopców bohaterami godnymi naśladowania są przedstawiciele popularnych „męskich” zawodów, takich jak policjant czy strażak. Mali mężczyźni bardzo chętnie się z nimi utożsamiają, dlatego też chętnie sięgają po takie przebrania. Mniejsi chłopcy chcą podczas balu karnawałowego upodobnić się do jakiegoś zwierzątka. Najpopularniejsze to: misie, koty, dinozaury czy smoki.

Strój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balik

Gdzie kupić strój karnawałowy dla chłopca?

Chłopice stroje karnawałowe możemy kupić na większości popularnych aukcji internetowych oraz w znanych sieciówkach. Duży wybór strojów karnawałowych oferuje Smyk. Zakup stroju w tym sklepie to wydatek od 27 do nawet 216 złotych. Za kostium Supermana, Batmana czy Spidermana zapłacimy od ok. 100 do 135 zł. Nieco tańsze są tu kostiumy policjanta i Ninja (90 zł), czy strażaka (70 zł). Najmniej zapłacimy za kostium pirata czy rycerza (40 zł), natomiast najdroższe są przebrania za bohaterów Star Wars (powyżej 200 zł).

Duży wybór kostiumów oferuje równie TXM. Tu zakupimy stroje Spidermana, Pirata, Ninja, Rycerza czy Kowboja w przedziale cenowym od 18 do 60 zł.

Strój karnawałowy dla dziewczynki

Skompletowanie stroju karnawałowego dla dziewczynki jest mniej kłopotliwe niż w przypadku chłopca. Tu wystarczą skrzydełka, tiulowa spódniczka i różdżka i już mamy przebranie godne prawdziwej wróżki, nie przepłacając przy tym zbytnio.

Jednak większość dziewczynek podczas balu karnawałowego chce być księżniczkami. I nic dziwnego. Długie, kolorowe, satynowe suknie z dodatkiem tiulu i brokatowych zdobień robią naprawdę duże wrażenie. Do tego piękna korona lub diadem i już mamy księżniczkę jak prawdziwą.

Bardzo popularnym wśród dziewczynek przebraniem jest kostium czarownicy. Czarna suknia, szpiczasty kapelusz, powłóczysta peleryna i obowiązkowo różdżka, to jest to, co każda wiedźma mieć powinna.

Wiele dziewczynek chce się upodobnić do bohaterek ze swoich ulubionych bajek, dlatego często sięgają po kostium Królewny Śnieżki, Anny lub Elzy z Krainy Lodu, Myszki Minnie czy Księżniczki Zosi.

Mniejsze dziewczynki preferują też stroje mniej skomplikowane i bardzo wesołe. Wśród nich dominują biedroneczki, pszczółki, motylki czy kotki.

Strój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balikStrój karnawałowy, przebranie dla dziecka, strój na balik

Dostępność strojów karnawałowych dla dziewczynek

Popularne aukcje i sklepy internetowe oferują kostiumy dla dziewczynek na każdą kieszeń. Ich różnorodność jest tak ogromna, że trudno się zdecydować co wybrać. W TXM zakupimy stroje dla naszych małych dam w bardzo korzystnych cenach. Elegancki Kostium Królewny Śnieżki dostaniemy już za 42 zł, przebranie czarownicy za 35 zł, a kostium biedronki za 33 zł. Zakup stroju księżniczki to wydatek 75 zł.

Bogatą ofertę strojów dla dziewczynek ma również Smyk. Tu dostaniemy stroje księżniczek i królewien w cenie od 68 zł. Koszt zakupu stroju Barbie to 107 zł, a sukienka jednej z bohaterek Krainy Lodu kosztuje 125zł. Również w H&M dziewczynki znajda coś dla siebie w cenach od 60 do 100zł.

Strój karnawałowy na wiele okazji

Zakup stroju karnawałowego dla dziecka nie musi być jednorazowym wydatkiem. Kupiony w nieco większym rozmiarze, może posłużyć jeszcze w kolejnym roku. Niektóre elementy strojów można łączyć z innymi, tworząc różne kombinacje. Ale kostium karnawałowy to również świetna zabawa na co dzień. Wiadomo bowiem jak dzieci, a zwłaszcza dziewczynki, lubią się przebierać. Piękny strój zachęci dzieci do zabawy w domowy teatrzyk i będzie inspiracją do kreatywnej zabawy twórczej naszych maluchów.

You may also like

Zostaw komentarz