Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Ubrania z Transformers

Ubrania z Transformers

przez Monika Ones
Ubrania z bohaterami bajki Transformers

Niewątpliwie wszyscy chłopcy z ogromnym zainteresowaniem podchodzą do tematyki robotów. Podczas oglądania różnych bajek, napotykają na walkę dobra ze złem. Zawsze dobro zwycięża. Jedną z tego typu bajek jest Transformers – serial animowany wyprodukowany przez amerykańskie studio Cartoon Network. Podobnie jak w przypadku innych bajek, producenci ubrań dla dzieci i w tej sytuacji wykorzystali motyw kreskówkowych postaci – robotów. Bajka pojawiła się nie tylko na ubraniach. Powstały również zabawki z podobiznami bohaterów kreskówki oraz artykuły szkolne.

Krótka historia Transformers

Ubrania z bohaterami bajki TransformersAmerykański serial animowany o nazwie Transformers powstał w 1984 roku. Na jego podstawie stworzono zabawki przypominające postaci bohaterów. Fabuła oparta jest na wątku wojny pomiędzy Autobotami, gdzie przywódcą jest Optimus Prime a Decepticonami dowodzonymi przez aroganckiego Megatrona. Rolę dobrych robotów odgrywają Autoboty, przekształcające się w ziemskie pojazdy. Pomagają ludziom w potrzebie, zdobywając tym samym ich zaufanie. Optimus Prime przybywając na Ziemię, przyjął postać granatowo – czerwonej ciężarówki. Megatron natomiast, niegdyś przyjaciel Optimusa, to potężny, niezwykle arogancki i żądny władzy robot, który nie odczuwał najmniejszej potrzeby kamuflażu. Nieustannie pozostawał w swojej pierwotnej, cybertrojańskiej formie.

Polska premiera serialu animowanego ukazała się dopiero w październiku 2008 roku.

Ubrania z Transformers

Rynek odzieżowy charakteryzuje się wykorzystywaniem motywów z różnych bajek po to, aby sprawić przyjemność ich najmłodszym fanom. Na podstawie Transformers powstało mnóstwo ubrań z podobizną bohaterów bajki. Seria ubrań Transformers dedykowana jest przede wszystkim dla chłopców. Kolorystyka postaci Robotów nie jest jednolita. Zależy przede wszystkim od konkretnej postaci. Każda z nich ma inne barwy.

Przykładowo Optimus Prime, najpotężniejszy z Robotów, ma czerwony korpus, czarno – szare nogi i granatowe nakolanniki. Megatron z kolei ukazywany jest w odcieniach szarości, jako postać reprezentująca zło. Obok Optimusa Prime i Megatrona, producenci wykorzystują też dosyć często wizerunek Robota Bumblebee, który jest jednym z najważniejszych Autobotów. Jest bojownikiem, pełniącym funkcję zwiadowcy. Jego postać charakteryzuje się kolorem żółtym w połączeniu z metalicznym. Nie tylko mali chłopcy mogą nosić ubrania z robotami. Producenci stworzyli także serię dla mężczyzn, będących fascynatami tych jakże popularnych Autobotów. Symbol Transformers wśród dorosłych może być utożsamiany jako siła i moc. Co ciekawe, możemy spotkać też koszulki damskie, posiadające symbol Transformers.

Jednak zdecydowana większość to zabawki inspirowane postaciami z bajki. Ponadto powstały również artykuły szkolne i plecaki, posiadające nadruki Transformers.

Wykorzystanie motywu Transformers w poszczególnych częściach garderoby

Ubrania z bohaterami bajki TransformersZgodnie z ideą, która mówi, że zawsze w bajkach dobro wygrywa ze złem, producenci najczęściej wykorzystują postać Autobota Optimusa Prime. Robot uosabiany jest z życzliwością i dobrocią, przez co znajduje się na większości ubrań dla chłopców. Popularność Autobotów osiągnęła taką skalę, że ich podobizny zaczęto umieszczać dosłownie na każdej części garderoby chłopięcej, począwszy od bielizny. W sklepach można znaleźć także skarpetki z motywem Transformers, koszulki, spodnie, bluzy, czapki, szaliki, rękawiczki, a nawet piżamy. Każde ubranie posiadające nadruk postaci jednego z Robotów jest bardzo chętnie noszone przez naszych milusińskich. Chcą oni bowiem, tak jak ich ulubieńcy, być potężni i niezniszczalni.

Często możemy spotkać się z samym napisem „Transformers” umieszczanym np. na nogawce spodni bądź na rękawie bluzy. Wówczas kolorystyka bluzy lub spodni pozostaje zachowana w skali szarości. Motyw Transformers dotknął także garderoby dorosłych. Niektóre sieciówki oferują np. koszulki dla mężczyzn z logo maski Transformers. Znacznie rzadziej występują koszulki damskie z takim nadrukiem.

Gdzie nabyć ubrania z Transformers

Wiele popularnych sieciówek posiada w ofercie poszczególne elementy garderoby dziecięcej z nadrukiem Ubrania z bohaterami bajki Transformersnawiązującym do bajki Transformers. Nie są to drogie ubrania, dlatego sprawienie naszemu dziecku odrobiny przyjemności, nie będzie nas drogo kosztowało. Na przykład na popularnych aukcjach internetowych znajdziemy bieliznę dziecięcą z postaciami Robotów za ok. 10 zł, skarpetki za 2 zł – 5 zł, a bluzki za 17 zł – 40 zł. Cena piżam jest porównywalna, wynosi około 50 zł zarówno na portalach aukcyjnych, jak i w sklepach stacjonarnych.

W sezonie wyprzedażowym w Zarze możemy zakupić bluzkę z Transformers za ok. 17 zł. Nieco droższe okazują się być kompletne stroje karnawałowe, których koszt wynosi ok. 125 zł – 200 zł. Dorośli mogą znaleźć koszulki z nadrukiem maski Autobota w stonowanych szarych kolorach np. pod szyldem sportowej firmy Under Armour za ok. 230 zł. Czyż nie uroczo wygląda tata wraz z synem, ubrani w odzież z tym samym motywem, symbolizującą w obu przypadkach nieco inny przekaz? Radość dziecka – bezcenna.

You may also like

Zostaw komentarz