Start Artykuł sponsorowany Zdjęcia z dzieciństwa – ponadczasowa pamiątka dla wszystkich

Zdjęcia z dzieciństwa – ponadczasowa pamiątka dla wszystkich

przez Redakcja

Kolorowe lizaki, wata cukrowa i mnóstwo zabaw każdego dnia – to właśnie z tym kojarzy się dzieciństwo. To najlepszy okres w życiu małego człowieka, który rozwija się, zdobywając nowe umiejętności i poznając świat. Zdecydowanie warto utrwalać chwile, które niedługo pozostaną jedynie odległym wspomnieniem. Jak je tworzyć, aby pozostały w sercu i w kadrze?

Zdjęcia z dzieciństwa – ważne chwile w obiektywie

Nie musisz być profesjonalnym fotografem, by utrwalić na zdjęciu czułe spojrzenie lub pierwsze kroki swojego dziecka. Niezależnie od umiejętności operowania aparatem każde zdjęcie już na zawsze pozostanie wspomnieniem, do którego warto wracać. W życiu dziecka są chwile, których nie można przeoczyć. Mają one miejsce zarówno w rodzinnym gronie, jak i poza domowym ogniskiem, dlatego musisz zachować czujność, aby nie przegapić kluczowych momentów.

Dawne albumy ze zdjęciami z dzieciństwa to ciężkie księgi, których karty oddzielano od siebie warstwą cienkiego arkusza papieru. Dziś dostępne są bardziej nowoczesne formy – znajdziesz je na stronie www.uwolnijkolory.pl, gdzie możesz zaprojektować własną fotoksiążkę lub wywołać odbitki w kilkunastu formatach.

Ciekawe pomysły na zdjęcia dla dzieci

Trudno jest wykonać fajny kadr przy zerowej znajomości podstaw fotografii. Opanuj zasadę trójpodziału, dowiedz się, czym jest perspektywa i jak wykonywać zdjęcia w różnych warunkach, a następnie zastosuj to wszystko w praktyce. To ona uczyni z Ciebie mistrza. Bohaterem kadru będzie Twoje dziecko – to bardzo wdzięczny obiekt, który zazwyczaj uwielbia pozować do zdjęć, a później przeglądać je z zapartym tchem.

Pozujący maluch pozwoli Ci na wykonanie ciekawych zdjęć nawet jeśli nie masz doświadczenia w fotografii. Co powiesz na sesję w ogrodzie lub pobliskim parku? Możesz wykonać dziecku zdjęcia z przyjaciółmi, które uśmiechają się, trzymając w rękach bukiety kolorowych jesiennych liści lub kasztany. Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na stworzenie efektownego tła dla swojej sesji. Wystarczy wyjść na zewnątrz i rozejrzeć się za miejscem, które z natury jest do tego idealne. To będzie piękna pamiątka z dzieciństwa.

Zdjęcia utrwalające cykl nauki

Codzienność każdego dziecka to nie tylko zabawa, ale i narastające obowiązki. Takie chwile też warto zatrzymać w kadrze – za kilka lat dorosły już człowiek będzie je wspominał z uśmiechem na twarzy. Zadbaj więc o to, by w domowej kolekcji znalazły się zdjęcia dzieci z przedszkola, a nawet zdjęcia z zajęć dodatkowych. Jak uchwycić te drugie? Mecz siatkówki, występ organizowany przez kółko teatralne, a nawet zajęcia prowadzone online – w ciągu roku szkolnego będziesz mieć wiele okazji do wykonania takich kadrów. Rodzinny album ze zdjęciami będzie pękał w szwach!

Dobra rada: jeśli wykonujesz zdjęcia szkolne nastolatkowi, zachowaj ostrożność. Żaden uczeń nie chce stać się obiektem natarczywej mamy-fotografa, która przeciska się przez tłum, by wykonać spod sceny serię najlepszych ujęć. Wykonuj zdjęcia z oddali lub umiejętnie korzystaj z zooma.

Jak segregować zdjęcia?

Począwszy od dnia narodzin, aż po okres wkraczania w dorosłość niemal każde dziecko jest bohaterem pierwszego planu w zdjęciach znajdujących się w galerii smartfona lub pamięci aparatu. Jak poradzić sobie z setkami podobnych ujęć? Precyzyjna selekcja pozwoli Ci posegregować kadry i bezpiecznie przechowywać w jednym miejscu.

Podziel zdjęcia według lat, przygotuj też foldery, w których znajdą się fotki z ważnych wydarzeń. Usuń zdjęcia, które są niewyraźne, poruszone, źle wykadrowane, a także te, które nie wzbudzają żadnych emocji.

Spośród setek fotografii na pewno znajdziesz te, które chcesz utrwalić na papierze. Postaw na wywoływanie zdjęć lub zaprojektuj spersonalizowaną fotoksiążkę, po które sięgniesz w dowolnej chwili bez konieczności włączania komputera. Zdjęcia cyfrowe natomiast przetrzymuj na dysku i utwórz kopię zapasową na dysku zewnętrznym, przechowuj w chmurze lub zgraj na pojemnego pendrive’a. Dzięki temu uchronisz cenne kadry przed zapomnieniem, zyskując fantastyczną pamiątkę z dzieciństwa.

You may also like

Zostaw komentarz