Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Better Together – rodzinna kolekcja Reserved

Better Together – rodzinna kolekcja Reserved

przez Redakcja

Nowa kolekcja Better Together powstała z myślą o nowoczesnych i aktywnych rodzinach. Jesienna aura to świetny pretekst do wspólnego spędzania czasu. Rodzinne spacery, gry zespołowe, dobra zabawa i komfort stanowiły tu punkt wyjścia. Stworzono modele dla dzieci i dorosłych, a nawet – po raz pierwszy w historii marki – dla czworonogów. Niektóre z ubrań, na przykład t-shirty, mają fason uniseks. Inne zostały zaprojektowane bardziej pod damską lub męską sylwetkę. Całość kolekcji jest wygodna, odpowiednio obszerna i bardzo przyjemna w noszeniu.

Wykorzystano spójną paletę kolorów: ciemną szarość, ciemną zieleń i kremowy. Rzeczy można komponować na zasadzie mix & match. To też świetna okazja, by stworzyć rodzinny, zespołowy look w tym samym stylu i kolorze. Ozdobą są typowo sportowe detale, takie jak hafty gładkie i pętelkowe, w większej lub mniejszej wersji. Do sesji autorstwa Anii Onopiuk zaproszono osoby w różnymi wieku, co świetnie podkreśla uniwersalność kolekcji. Ubraniom towarzyszą praktyczne dodatki: kapelusze typu bucket hat, czapki z daszkiem, torebki nerki ze sporą liczbą kieszeni oraz skarpetki z napisem „together” lub literą „T”. Wszystko utrzymane w tej samej palecie barw.

Projektowanie kubraczka dla psa było ciekawym wyzwaniem, a w pierwszych przymiarkach wzięły udział psy zaprzyjaźnione z zespołem, między innymi Frytka. Tu, obok atrakcyjnej formy, liczyła się przede wszystkim funkcjonalność. Stąd otwór na smycz oraz zapięcie na napy, dzięki czemu przy zapinaniu nie zahaczymy o sierść na psim brzuszku. Tylna kieszonka to żartobliwe mrugnięcie okiem w stronę klasycznych ludzkich bluz z kieszeniami.

Ubrania uszyte są z bawełny organicznej pokrytej specjalną antybakteryjną powłoką, która utrzymuje się do pięciu prań. Powłoka ta pozwala na dłużej zachować świeżość, dzięki czemu można prać rzeczy rzadziej, co jest istotne również dla środowiska. Wykorzystanie bawełny organicznej spełnia założenia idei Reserved ku zrównoważonej modzie – #EcoAware. Włókno to powstaje z wykorzystaniem środków ochrony roślin i nawozów wyłącznie pochodzenia naturalnego, a do jego produkcji nie wykorzystuje się nasion modyfikowanych genetycznie. Zbiór plonów bawełny organicznej odbywa się zgodnie z jej naturalnym cyklem, bez sztucznego przyspieszania i stymulacji wzrostu. Wykorzystana w kolekcji bawełna posiada certyfikaty Global Organic Textile Standard (GOTS) lub Organic Content Standard (OCS), przyznawane przez niezależne instytucje zgodnie z wiodącymi międzynarodowymi standardami.

You may also like

Zostaw komentarz