Start LifestyleDzieciak po godzinach Co daje nam pływanie?

Co daje nam pływanie?

przez Redakcja

Piłka nożna, koszykówka, tenis – to bardzo znane dyscypliny sportowe, które są uwielbiane przez Polaków. Tak, futbol to sport narodowy. Kibice głośno kibicują swoim ulubionym drużynom. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z kadrą narodową. Tylko, że pływanie jest także lubianą dyscypliną sportową przez naszych rodaków. Z taką samą przyjemnością obserwuje się popisy znanych pływaków, którzy walczą o to, aby osiągać jak najwyższe laury na arenach sportowych.

Nauka pływania

Jak przygotować się do pływania? Jeżeli ktoś chciałby poznać listę potrzebnych akcesoriów, to znajdzie je chociażby na https://strefaplywania.pl/module/wtblog/post/43-1-kolejne-nowosci-od-areny-w-sklepie-strefaplywaniapl-znajdziesz-cos-dla-siebie.html. Tylko, że taka lista nie do końca będzie w stanie przekonać wszystkich do tego, aby rozpoczęli naukę pływania.

Kogo najtrudniej będzie przekonać do tego, aby zdobył nowe umiejętności w niecce basenowej? Wydawać by się mogło, że dzieci. Błąd! Najtrudniej przekonać osoby dorosłe do tego, aby nauczyły się pływania. Dlaczego tak jest? Pierwszym powodem jest…lenistwo. Zdecydowana większość osób dorosłych twierdzi, że im się nie chce. Po co im to? Przecież to wstyd uczyć się pływać, będąc osobą dorosłą. Tylko dzieci uczą się pływać. Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy, ileż to osoba dorosła potrafi wymyślić wymówek. Więcej niż dzieci czasem.

Tak jak to było wspomniane – to tylko wymówki. Nie można się poddawać. W każdym wieku można się nauczyć pływać. Jednym z „kopniaków” motywacyjnych może być fakt, że pływanie to jedna z takich czynności, która w wielu przypadkach może stać się czynnikiem ratującym życie.

Sukces dla każdego

Po części odpowiedzialny jest strach. Za to, że osoby starsze nie są w stanie przełamać swojej niechęci do pływania. Tak, tylko w ten sposób można określić fakt, że dorosły nie chce zacząć pływać. Dlatego tak wielu specjalistów przekonuje, że warto zapisać dziecko na basen. Chociażby dlatego, żeby móc przełamać swój strach. Im dalej w las, tym większa pewność, że strach będzie narastał. Nie oznacza to faktu, że osoba dorosła nie powinna walczyć ze swoim strachem. Wręcz przeciwnie – jest to doskonała okazja do tego, aby przełamać swoje lęki i z dumą ogłosić to, że udało się osiągnąć kolejny, życiowy sukces.

Wspólna nauka na basenie

Skoro osoba dorosła boi się iść samodzielnie na tego typu zajęcia, to może powinna znaleźć sobie ona towarzysza do tego? Tak, osobę towarzyszącą, która tak samo będzie chciała nauczyć się pływać. Mówią, że w „kupie zawsze raźniej”. Coś w tym faktycznie musi być. Może to być przyjaciółka, bliski kolega z pracy, czy też sąsiad. No przecież na zajęcia można wybrać się razem ze swoim dzieckiem. Przecież nie ma w tym nic złego, że ktoś będzie uczył się na basenie razem ze swoją pociechą. Do wyboru są zajęcia z osobistym trenerem, który całą godzinę zajęć może poświęcić tylko jednej rodzinie. Można również pomyśleć o tym, aby zapisać się na zajęcia, na jednym basenie, które na dodatek odbywają się o tej samej godzinie. Prawda, że to dobry pomysł, który jest w stanie przełamać niechęć osoby dorosłej do pływania. Poza tym, będzie to doskonała okazja do tego, aby zacieśnić więzy rodzinne.

 

You may also like

Zostaw komentarz