Start Stylowy dzieciakCo w sklepach Cechy dobrego smoczka dla dziecka

Cechy dobrego smoczka dla dziecka

przez Redakcja

Każdy rodzic chce dla dziecka tego, co najlepsze, dlatego wiele świeżo upieczonych mam i ojców zastanawia się, po czym można poznać bezpieczny smoczek. Jest to przedmiot mający bardzo bliski, bezpośredni kontakt z ustami dziecka, dlatego materiał, z jakiego powstał, ma ogromne znaczenie. Z pewnością nie warto kupować smoczka na bazarze, odradzane są też smoczki w wymyślnych kształtach, co niczemu nie służy, a może znacznie zubażać ergonomię używania takiego smoczka.

Po czym poznać idealny smoczek dla niemowlaka

Przede wszystkim smoczek musi być wykonany w taki sposób, by nie było możliwe oderwanie od niego mniejszych elementów, co mogłoby grozić ich połknięciem a nawet zadławieniem dziecka. Kolejną kwestią jest jakość materiału – musi być to ultrabezpieczne tworzywo pochodzenia naturalnego. Na tym sprawa się nie kończy – ważne jest także ukształtowanie smoczka, w przeciwnym razie dziecko mogłoby nabawić się wad zgryzu. Ważne jest także uformowanie tarczy ochronnej smoczka. To jasne, że tarcza w kształcie kwiatka, czy bajkowego zwierzaka przyciąga wzrok, ale w przypadku smoczków bardzo ważne jest to, by była ona przyjazna dla skóry i nie powodowała podrażnień. Dlatego warto postawić na klasyczne wzory.

Duńskie smoczki – warto postawić na jakość

Na rynku dostępne są smoczki produkowane w Danii przez firmę BIBS. Powstają one z dbałością o każdy szczegół, charakteryzują się też klasycznym designem, który jest niemal elegancki z powodu swej szlachetnej prostoty. Smoczki, które można zakupić z łatwością przez internet, powstają z bezpiecznych dla dzieci materiałów, takich jak kauczuk lub sylikon. Tarcze tego typu smoczków mają kształt, ułatwiający powietrzu dostęp do delikatnej skóry wokół ust dziecka. Zapobiega to powstawaniu odparzeń, podrażnień i odgnieceń. Prawidłową cyrkulację dodatkowo zapewniają dziurki w tarczy. Jaki kolor smoczka wybrać? Moda na symboliczny róż dla dziewczynki oraz niebieski dla chłopczyka nie przemija. Dostępne są też jednak smoczki w innych wariantach kolorystycznych. Duńskie smoczki BIBS znajdą Państwo w https://marianek.pl/producent/bibs

You may also like

Zostaw komentarz