Start LifestyleDzieciak po godzinach Skuteczne pożegnanie pieluszki

Skuteczne pożegnanie pieluszki

przez Redakcja

Uważa się, że osiemnaście miesięcy to już odpowiedni wiek do tego, by dziecko siadało na nocnik. Sprawa jest jedna dość indywidualna, nie panikuj więc, jeśli Twoje dziecko jeszcze nie potrafi w pełni zapanować nad mięśniami, odpowiedzialnymi za kontrolowane załatwianie potrzeb fizjologicznych. Zakup nocnik, który będzie wygodny i atrakcyjny dla dziecka i dbaj o to, by znajdował się w zasięgu.

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika?

                Dziecko powinno wiedzieć, że nocnik służy do ściśle określonych czynności. Niektórzy producenci oferują nocniki w fantazyjnych kształtach zwierzątek, pojazdów, czy postaci znanych z bajek. Ma to oczywiście swoje zalety i sprawia, że dzieci mogą chętniej z niego korzystać, ale nie zawsze tak się dzieje. Jeśli dziecko będzie traktować nocnik jak kolejną zabawkę, próba nauczenia go panowania nad zwieraczami oraz nad pęcherzem może okazać się trudniejsza. Na początku nauki zadbaj o to, by dziecko miało kontakt z nocnikiem tylko w konkretnych sytuacjach – gdy chce mu się siusiu lub kupkę.

Dzień bez pieluchy

                Znasz swoje dziecko, więc z pewnością nie jest Ci obcy język ciała, jakim posługuje się ono wtedy, gdy odczuwa daną potrzebę fizjologiczną. Gdy uznasz, że nadszedł czas na zapoznanie z nocnikiem, ubierz malucha w coś, co bardzo szybko i łatwo można zdjąć. Gdy tylko zauważasz, że Twoja pociecha odczuwa potrzebę załatwienia się, posadź ją na nocniku. Pochwal i wyraź radość, gdy dziecku uda się załatwić do nocnika. A jeśli się nie uda? Też je pochwal. Za to, że pierwszy raz usiadło na nocniku, który jest przeznaczony dla duuużych dzieci, a to przecież bardzo fajne. Dziecko będzie z tego dumne i z pewnością chętniej będzie chciało podejmować kolejne próby. Nauka siadania na nocnik powinna się odbywać tak, by dziecku było wygodnie. Kolorowe i ergonomiczne nocniki, które łatwo dadzą się opróżnić, można zamówić chociażby przez internet. Jeśli tylko rodzic zauważy u dziecka gotowość sygnalizowania potrzeb fizjologicznych, może choćby w tej samej chwili wygodną drogą zamówić odpowiedni nocnik bez wychodzenia z domu na zakupy. Obecnie dużym hitem są grające nocniki jakie można znaleźć w https://nobobobo.pl/wyprawka/

You may also like

Zostaw komentarz