Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Czy istnieje idealna spacerówka? My twierdzimy, że tak i to nie jedna. Poznajcie top 5 najlepszych modeli

Czy istnieje idealna spacerówka? My twierdzimy, że tak i to nie jedna. Poznajcie top 5 najlepszych modeli

przez Redakcja

Wybór idealnej spacerówki jest kwestią dyskusyjną, gdyż dla jednych ważne są żelowe lub pianowe koła, których nie trzeba pompować i dobra amortyzacja, a także lekka konstrukcja, a dla innych ważna jest regulacja w kilku pozycjach, a także nietuzinkowy design. Są jednak modele wózków, które mogą spełnić Twoje oczekiwania niemal pod każdym względem. Poznaj nasze propozycje.

Baby Jogger City Mini GT2 – dla często podróżujących z dzieckiem samochodem

Jak można się domyślić wózki spacerowe dziecięce z serii City Mini GT2 od Baby Jogger są ulepszoną wersją pierwszego modelu. Producent wyposażył je w większe koła, kosz zakupowy i wygodniejsze siedzisko, a dodatkowo regulację podnóżka. Na uwagę zasługuje łatwe składanie tego wózka. Wystarczy pociągnąć za pasek znajdujący się przy siedzisku. Dzięki temu w kilka chwil może znaleźć się w bagażniku. Jest też lekki, gdyż waży zaledwie nieco ponad 10 kg. Pompowane i bezdętkowe koła sprawdzą się w trudnym terenie. Amortyzacja na wszystkie koła zapewnia wygodne prowadzenie. Jedynym minusem jest cena, gdyż trzeba za niego zapłacić nieco ponad 2 tys. zł. Jednak plusem jest, że dziecko może z niego korzystać nawet do 4 roku życia, gdyż wózek ma wytrzymałość do 22 kg. Z pewnością będzie to odpowiedni model dla osób, które często przemieszczają się z dzieckiem samochodem, a potem wyruszają by załatwić ważne sprawy, jak codzienne zakupy i spacer. Po powrocie nie trzeba mocować się z wózkiem, by włożyć go z powrotem do bagażnika.

Bugaboo Bee 5 – wygodne dopasowanie rączki do wzrostu i dostosowanie kół do ukształtowania terenu

Naszą kolejną propozycją jest Bagaboo Bee 5, czyli wózek spacerowy cenionej holenderskiej firmy. Niewątpliwie zaletą tego modelu wózka jest mobilne siedzisko, które można montować przodem i tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście wiele osób stwierdzi nic nadzwyczajnego. Taki element dostępny jest w wielu modelach. Na uwagę zasługuje design wózka i dostępne kolory, wśród których jest także piękny miodowy odcień. Ten wózek jest bardzo lekki, gdyż waży zaledwie 8,9 kg. Posiada amortyzację na wszystkie koła, które są bezdętkowe. Bardzo wygodnym elementem jest teleskopowa rączka, która dodatkowo wykończona jest ekoskórą dla zwiększenia komfortu prowadzenia.

Mountain Buggy Terrain – idealny do biegania z dzieckiem, dzięki amortyzacji, hamulcom i ergonomicznej rączce

Model, który chcemy polecić aktywnym rodzicom, którzy mieszkają w terenach wyżynnych i górskich to Mountain Buggy Terrain. To wózek spacerowy do zadań specjalnych. Nie ma tutaj tradycyjnych czterech kółek, a trzy. Amortyzacja tylnych kół w tym modelu zapewnia idealną amortyzację wstrząsów nawet w górskim czy leśnym terenie, co zostało potwierdzone licznymi testami producenta na różnych przeszkodach. Wózek posiada dwa hamulce ręczny i nożny, co pozwala na uprawianie sportu razem z dzieckiem, czyli joggingu z wózkiem. Wygodę zwiększa także regulowana wysokość rączki. Ze względu na użytkowanie w trudnym terenie producent nie zapomniał o wyposażeniu w wysoce odporną na zabrudzenia tapicerkę, która dodatkowo jest łatwa w czyszczeniu. Z takim wózkiem żaden miejski krawężnik nie będzie Ci straszny. Nieco odstraszająca może być cena, jednak należy podkreślić fakt, że wózek wystarczy dla dziecka nawet do 5 roku życia.

Babyzen Yoyo+ – ultralekki wózek, który może Cię zainteresować

Dla osób poszukujących jak najlżejszego wózka spacerowego wysokiej jakości polecamy Babyzen Yoyo+. Waży z siedziskiem zaledwie 5,8 kg. Do tego jego ogromną zaletą jest kompaktowy rozmiar po złożeniu. Dzięki temu zmieści się w każdym bagażniku, a nawet jako bagaż podręczny w samolocie. Posiada piankowe koła, z bardzo dobrą amortyzacją i systemem, który sprawia, że prowadzenie jest wygodne, nawet bez blokady przedniego koła. Wystarczy dla dziecka w wieku do 3-4 lat. To z pewnością odpowiedni wybór dla osób mieszkających w blokach bez windy na wyższych piętrach. Posiada dodatkowy uchwyt dzięki któremu można po złożeniu zarzucić go na ramię.

Cosatto Supa – nietuzinkowy, bajkowy design, wysoka jakość i niska cena

Jeśli szukasz wózka który łączy w sobie niepowtarzalny design i najwyższą jakość, a do tego jego cena nie jest bardzo wygórowana, to polecamy Cosatto Supa. Ten wózek posiada daszek przypominający głowę smoka, a do tego utrzymany jest w bardzo wesołych barwach. Jego dużą zaletą jest lekki, aluminiowy stelaż. Został wyposażony w piankowe koła, które są bezawaryjne. Dużą zaletą jest duży kosz zakupowy, co ułatwia codzienne sprawunki w towarzystwie dziecka.

To już wszystkie wózki spacerowe dziecięce z naszego topu. Są różnorodne, a wszystkie łączy wysoka jakość. Wśród nich z pewnością znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania.

You may also like

Zostaw komentarz