Start LifestyleKącik zabawkowicza Domek dla lalek – doskonały pomysł na prezent

Domek dla lalek – doskonały pomysł na prezent

przez Patrycja Hoffmann
Domek dla lalek, top 3 propozycje

Lista najpopularniejszych prezentów dla małych dziewczynek jest z pewnością bardzo długa, ale w tym zestawieniu wysoko plasuje się domek dla lalek. Rzadko zdarzają się dziewczynki, które nie chciałyby otrzymać takiej zabawki. Mała dama nie musi sobie wyobrażać wspaniałego miejsca, w którym będą mieszkały jej misie i lalki, ponieważ domek dla nich może mieć w swoim pokoju. Dziś wybraliśmy najciekawsze propozycje i przygotowaliśmy kilka najważniejszych podpowiedzi dla rodziców. Na co zwrócić uwagę przy wyborze domku, jaki model wybrać, by był atrakcyjny dla dziecka, jakie aspekty stanowią o bezpieczeństwie takiej zabawki? Zapraszamy do naszego artykułu, w którym znajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytania.

Domek dla lalek – doskonały pomysł na prezent

Dziecięce marzenia wcale nie są wygórowane i nieosiągalne. Małe dziewczynki marzą najczęściej o lalkach, przytulnych misiach, kolorowej biżuterii podpatrzonej u mamy. Na prowadzenie wysuwa się jednak miejsce, gdzie tymi lalkami i misiami można się będzie bawić. Domek dla lalek będzie gwarancją zadowolenia, a także wspaniałą formą spędzania wolnego czasu. Dzięki niemu dziewczynki na pewno zaangażują się w tę zabawę, będą układały plan dnia, sprzątały, zapraszały przyjaciół do domku, jak w prawdziwym życiu. To będzie czas spędzony na zabawie, ale także na wprowadzaniu w życie pomysłów na to jak zorganizować sobie dzień. Przed zakupem rodzice powinni jednak dobrze przemyśleć kilka kwestii dotyczących takiego domku. Ma on być przede wszystkim zabawką, a jak wiadomo każda zabawka musi być bezpieczna, wykonana z materiałów przeznaczonych dla dzieci, a także mieć odpowiednie rozmiary, by nie przeszkadzała w codziennym użytkowaniu.

Drewniany, czy plastikowy

Materiał, z jakiego jest wykonany domek dla lalek to najistotniejsza kwestia związana z jego wyborem. Na rynku znajdziemy najczęściej dwie propozycje, które znacznie ograniczają nasz zakres poszukiwań. Pierwsze są propozycje drewniane. Zazwyczaj są znacznie droższe, ale idzie to w parze z jakością, ponieważ drewno jest bardziej wytrzymałe niż plastik. Nie będzie to więc zabawka na jeden sezon, a w przyszłości może być przeznaczona dla innej dziewczynki. Domki plastikowe są zdecydowanie tańsze, lżejsze, a tym samym mobilne i funkcjonalne. Plastikowe propozycje mają zazwyczaj bardziej nasycone barwy, dzięki czemu przyciągają wzrok maluszków. Wrażenia wizualne na pewno będą lepsze przy tym tworzywie. Plastik łatwiej utrzymać w czystości, a jak wiadomo takie zabawki zbierają kurz i trzeba w nich częściej przeprowadzać „wiosenne porządki”. Barbie sama ich nie zrobi, będzie potrzebowała pomocy!

Wiek dziecka i bezpieczeństwo

Przed zakupem konkretnego modelu zachęcamy do sprawdzenia oznaczeń, dzięki którym mamy jasno określony wiek, od którego produkt może być stosowany. Domek dla lalek zazwyczaj przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Jest to ściśle związane z małymi elementami, które mogą znaleźć się na wyposażeniu domku, zarówno drewnianego, jak i plastikowego. Jeśli jednak rodzicom zależy na tym, by mała dama miała domek dla swojej lalki, czy misia już wcześniej, można wybrać domek wykonany z plastiku, o łagodnych krawędziach, bez wyposażenia w środku. Dzięki temu unikniemy połknięcia małych elementów, lub wyrządzenia sobie krzywdy wszystkim tym, co może znaleźć się w środku.

Wyposażenie i dodatkowe funkcje

Mnogość ofert na rynku sprawia, że wybór jest bardzo duży. Można bowiem znaleźć domki bez jakiegokolwiek wyposażenia, dzięki czemu dzieci będą musiały pobudzić swoją kreatywność. W ten sposób dziewczynki same muszą stworzyć fotele, stoły, najczęściej z innych zabawek, czy klocków. Można także wyszukać propozycje, które mają pełne wyposażenie, a nawet takie, które wraz z wiekiem dziecka można rozbudowywać o nowe elementy! Oprócz tego domek dla lalek może mieć także funkcje jak w prawdziwym domu, na przykład oświetlenie, czy efekty dźwiękowe przy wejściu do domku. Rozbudowane domki z interesującymi funkcjami mają niestety równie „interesujące ceny”.

Domek dla lalek – nasze top 3!

Szukaliśmy propozycji wyróżniających się na tle innych, takich, które są naprawdę warte uwagi.

Domek dla lalek w walizce z mebelkami marki Goki

to ponadczasowa i mobilna propozycja przygotowana specjalnie dla najbardziej wymagających dziewczynek. Domek ten jest gotowy do zabawy już po wyciągnięciu z pudełka. Posiada otwierany dach i wyjmowaną przednią ścianę, dzięki czemu zapewniony jest bardzo łatwy dostęp do pomieszczeń. Do daszku zamontowane są uchwyty, by domek można było szybko przenieść z miejsca na miejsce. W zestawie znajduje się też wyposażenie domku, w skład którego wchodzą: dwie laleczki, podstawowe wyposażenie kuchni, pokoju, sypialni, łazienki oraz kilka dodatków: materac do łóżka, kołdra, poduszki i dywanik. Propozycja ta jest warta uwagi, ponieważ widać w niej dbałość o detale i odwzorowanie prawdziwego domu. Całość konstrukcji wykonana jest z drewna. Domek przystosowany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Domek dla lalek, top 3 propozycje

Domek dla lalek Szczęśliwa Willa

wykonany jest w całości z drewna. Ta propozycja marki Classic World będzie odpowiadać każdej dziewczynce, która ceni sobie przestrzeń podczas zabawy. Zabawka jest naprawdę ogromna, posiada aż 6 poziomów. Domek został zaprojektowany tak, aby przypominał nowoczesne budownictwo. W zestawie sprzedawany jest także komplet mebli stanowiących wyposażenie kuchni, łazienki, pokoju, a także cztery postacie: dwoje dorosłych i dwójkę dzieci. Najciekawsze jest w nim to, że posiada mobilne schody, daje wrażenie przestronności i możliwość wstawienia tam również innych mebelków, które nie są załączone w zestawie. Ma także wygodnie montowany dach, patio z basenem i solary na dachu. Przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia.

Domek dla lalek, top 3 propozycje

Domek dla lalek Savannah marki Kidkraft

to zabawka, od której nie tylko dziewczynki, ale także ich mamy nie będą mogły oderwać wzroku. Jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3. roku życia i przed możliwością korzystania z jego funkcji należy go zmontować (instrukcja obsługi załączona w zestawie). Wykonany jest z MDF, drewna, tkanin i tworzyw sztucznych, waży około 20 kilogramów. To naprawdę solidna zabawka, która będzie wykorzystywana przez lata! To prawdziwa rezydencja, dzięki czemu może się nią jednocześnie bawić kilkoro dzieci. Przeznaczony jest dla lalek do wysokości 30 cm, a więc Barbie idealnie się tam zmieszczą. Ma 4 poziomy, 14 kolorowych mebli oraz fantastyczne schody. Szerokie, otwierane okna, 6 pomieszczeń, balkon, taras pozwala na różnego rodzaju zabawy. Konstrukcja jest naprawdę solidna i wytrzymała, a wysokość 130 centymetrów sprawi, że zabawa będzie mogła odbywać się na różnych poziomach!

Domek dla lalek, top 3 propozycje

Domek dla lalek – małe podsumowanie

Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy to jest dobry pomysł na prezent dla dziewczynki, to z pełnym przekonaniem odpowiadamy, że tak! Oczywiście tylko w przypadku, gdy mała księżniczka lubi bawić się lalkami i misiami, które mogłyby zamieszkać w takiej pięknej willi. Przygotowany przez nas przegląd jest jedynie propozycją i subiektywną oceną, ale zapewniamy Was, że są to propozycje godne uwagi!

A czy Wasze córki mają swój domek dla lalek?

You may also like

Zostaw komentarz