Start LifestyleKącik małego czytelnika Książka dnia – Poczytajki Pomagajki

Książka dnia – Poczytajki Pomagajki

przez Redakcja
Poczytajki pomagajki

„Na obiedzie Wojtek powiedział, że widział mojego tatę, jak leżał na trawniku przed sklepem. I miał tylko jeden but. Tak się wściekłem na tego głupka, że wylałem mu zupę. A on naskarżył pani”. /”Arcybolek”/

Czy Waszym zdaniem małe dzieci lepiej izolować od trudnych tematów, czy zapobiegawczo pomagać im stawić czoła, gdy się z nimi zetkną? Czy rozmawiacie z dziećmi na temat tego, że inny nie znaczy gorszy? Że dzieci nie mają wpływu na to skąd pochodzą, jakich mają rodziców, ani tego czy są rude, czy piegowate? Bez wzgledu na Waszą odpowiedź polecamy serię książek „Poczytajki Pomagajki”, których celem jest  wzmocnienie dzieci, szczególnie tych, które z domowego zacisza trafiają do grup przedszkolnych czy szkolnych, oraz pokazanie im, że każdy jest inny, ale każdy jest wyjątkowy!

Poczytajki Pomagajki dla przedszkolaków i nie tylko

Z pewnością nie są to łatwe książki. Z pewnością trzeba będzie o nich z dzieckiem porozmawiać. I nie tylko o nich, ale też o ich tematyce i o tym, czy dziecko spotkało się z nią w swoim otoczeniu. Dlaczego? Patrząc na tytuły, które składają się na serię „Poczytajki Pomagajki” możemy się co nie co co domyślić. „Gaduła”, „Zmyślacz”, „Nowa w przedzkolu”, „Dokuczalska”, „Sama. Listy z piwnicy”, „Arcybolek” – to historie konkretnych dzieci, które muszą zmagać się z problemami, nie do końca codziennymi. Bowiem „Sama” zmaga się z rozwodem rodziców, „ChoroWitek” z rakiem, a „Arcybolek” ma ojca alkoholika. Za ciężkie na maluchy? Książki dedykowane są dzieciom od 5 lat wzwyż i czy chcemy, czy nie – przedszkolaki spotykają się z różnymi historiami wśród równieśników. Książki uczą tolerancji, empatii i zrozumienia dla innnych,bo..

… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Nowa w przedszkolu, ChoroWitek, Sama, ArcyBolek czy Dokuczalska, k a ż d y  j e s t  w a ż n y!

Nie oceniaj książki po okładce..

Oto opisy wydawnictwa poszczególnych tytułów – wybierzcie coś dla swojego malucha, a sami zdziwicie się, jak wiele wie w tym temacie kilkulatek..

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie Gaduła

O pewnej dziewczynce, która uwielbiała opowiadać i mówić, ale nie rozumiała, że czasem to bywa męczące. Dzieci w przedszkolu wręcz zaczęły jej unikać, aż do dnia, w którym okazało się, że Gaduła ma świetne pomysły i wymyśla najlepsze zabawy. W ten sposób wszyscy dowiedzieli się, że zawsze warto próbować.

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie Zmyślacz

O pewnym chłopcu, który miał ogromną wyobraźnię i czasami tworzył zmyślone historie o nieistniejących osobach i sytuacjach, m.in. o zmarłym tacie. A przecież nikt nie lubi kłamczuchów. Na szczęście zrozumiał, że wyobraźni warto jest używać także w innych celach. A gdy jego klasa wystawiła świetny spektakl, wszyscy dowiedzieli się, że zawsze warto próbować.

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie Nowa w przedszkolu

O pewnej dziewczynce, której jedno z rodziców pochodzi z Afryki. Zuri ma ciemną skórę, więc gdy trafia do polskiego przedszkola, budzi i zainteresowanie, i niechęć rówieśników. Musi nawiązać kontakt z dziećmi, w czym pomagają jej pani i mama. Na szczęście udaje się jej zaprzyjaźnić.

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie Dokuczalska

O pewnej dziewczynce, która była niemiła dla swoich kolegów, potrafiła kogoś uszczypnąć, a nawet uderzyć. Dokuczalska musi zrozumieć, że nie jest fajnie być krzywdzonym. Pomaga jej w tym przygoda z rękami i… dzieci z przedszkola.

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie Sama. Listy z piwnicy?

O pewnej bardzo samotnej dziewczynce, której rodzice są w separacji. O jej mamie, która nie umie sobie poradzić z samotnością. O tacie, do którego Sama bardzo tęskni. I o tym, że czasem zabawki są lepszymi przyjaciółmi niż dorośli. A przede wszystkim o tym, że czasem warto powiedzieć przepraszam.

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie Witek chorowitek?

O pewnym chłopcu, który miał pecha, bo często chorował i nie chodził do szkoły, a bardzo tego chciał. I o tym, że w takiej sytuacji trudno jest nawiązać prawdziwą przyjaźń.

Książka z serii Poczytajki Pomagajki

O czym poczytamy w tomie ArcyBolek? 

O pochodzącym z rodziny alkoholowej nieśmiałym chłopcu o imieniu Bolek i jego kolegach ze szkoły. Dzieci instynktownie wyczuwają, że Bolek jest inny, nic dziwnego, że nikt nie chce się z nim zaprzyjaźnić. Pewnego dnia tata Mani dostrzega, że Bolek wspaniale rysuje i zachęca i jego, i swoją córkę do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Więc jest to też opowieść o przyjaźni, współzawodnictwie i sprawiedliwości. A przede wszystkim o tym, że każdy z nas ma jakiś talent i że warto go w sobie odszukać.

Książeczki z serii „Poczytajki Pomagajki” kosztują aktualnie 12,35zł za sztukę 🙂 Serdecznie polecamy!

You may also like

1 komentarzy

Jola 20 lutego 2018 - 18:01

Książeczki, z opisu wyglądają na bardzo wartościowe! Uważam, że warto by je wprowadzić do przedszkola, do grup starszaków, a później pozwolić dzieciom dyskutować nad treściom książeczki:)

Odpowiedz

Zostaw komentarz