Start LifestyleDzieciak po godzinach Dziecko na plaży – o czym pamiętać?

Dziecko na plaży – o czym pamiętać?

przez Redakcja
dziecko na plaży co zabrać ze sobą

Idę na plażę, na plażę.. idę na plażę, na plażę.. idę!

Jeśli i Wy możecie sobie zaśpiewać tę oto piosenkę spacerując na plażę, bądź też będziecie mogli to zrobić w najbliższym czasie – koniecznie przeczytajcie nasz artykuł. Ponieważ samodzielne wybranie się na plażę, to nie to samo co zabranie na plażę dziecka. Należy pamiętać o wielu rzeczach, które postaramy się dla Was zebrać w kapsułkę 🙂 Wakacje dla dzieci to niezapomiany czas – warto by zapadły im w pamięć jak najdłużej!

Strój kąpielowy dla dziecka

Chcąc chronić skórę maluszków przed słońcem, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by ich strój plażowy zakrywał nieco więcej ciała niż na przykład strój kąpielowy dla nastolatka. Strój kąpielowy dla niemowlaka musi być także wygodny i praktyczny. Powinno go się łatwo zakładać i zdejmować, tak aby w razie potrzeby łatwo było przewinąć smyka. W przypadku dzieci, które są już bardziej samodzielne, warto natomiast przyłożyć większą uwagę do samej estetyki. U przedszkolaków i uczniów sprawdzą się chociażby motywy z ulubionych kreskówek lub różne kolorowe zwierzątka. Jeśli na bieżąco śledzicie nasz portal, widzieliście już sporo propozycji plażowych dla dzieci. Modne są kolory, kwiaty i geometryczne desenie.

Letnie nakrycie głowy dla dziecka

Wybierając się z dzieckiem na plażę koniecznie zadbajcie o odpowiednie nakrycie głowy. W ten sposób unikniecie przegrzania i udaru słonecznego. Dziecko powinno nosić czapkę, chustę, bądź kapelusz zarówno podczas zabawy w piasku, jak również kąpieli w wodzie. Dla maluszków najwygodniejsze będą kapelusze z rondem. Ich zaletą jest to, że zabezpieczają nie tylko główkę, ale i ramiona. Starszakom można zaproponować włożenie czapki z daszkiem, słomkowego kapelusza lub bawełnianej chustki.

Plażowy strój uchroni przed słońcem

W czasie upałów dobrze jest okryć ciało lekkim, przewiewnym strojem – bawełnianym t-shirtem, przewiewnym pareo, czy też lekką sukieneczką. Powinniśmy mieć w zanadrzu taki strój, gdyż skóra maluszków szybko się czerwieni i łatwo o oparzenia słoneczne. Oczywiście – zwróćmy uwagę na to, by dziecko nie zapociło się w wybranym przez nas stroju – pamiętajmy, że jemu w ciągłym ruchu jest jeszcze bardziej gorąco, niż nam 🙂

Krem do opalania dla dzieci

Nie zapominajmy o plażowym must have jakim jest porządny krem do opalania dla dzieci. Maluszek powinien być nim pokryty jeszcze przed pojawieniem się na słońcu, czynność smarowania powinniśmy powtarzać na plaży kilka razy w ciągu dnia. Wybierajmy produkty przeznaczone specjalnie dla małych dzieci, z wysokim filtrem i wodoodporne.

Pampersy wodne lub nocnik turystycznyjednorazowy nocnik turystyczny

Dziecko na plaży będzie musiało załatwiać swoje potrzeby, dlatego warto zaopatrzyć się w wodne pampersy (by nagle na plaży nie znalazła się kupka) lub nocnik turystyczny. Świetną opcją są jednorazowe nocniki, które użyjecie w razie potrzeby, a następnie wyrzucicie do najbliższego śmietnika. Oczywiście – starsze pociechy, które sygnalizują swoje potrzeby wcześniej, niż „już” – z pewnością zdążą do toalety. Aczkolwiek dobrze mieć alternatywę w zanadrzu.

Duży zapas wody i namiot

Woda, woda i jeszcze raz woda! Ale chyba o tym nie musimy Wam przypominać? 🙂 Nawadnianie jest bardzo ważne – ważniejsze niż ładny strój kąpielowy i najmodniejszy kapelusz. Warto zabrać również namiot dla dziecka, by mogło odpocząć od słońca, a także zapas czasoumilaczy – książeczki, zabawki do piasku i ulubioną przytulankę na czas popołudniowej drzemki.

Bawcie się dobrze!

You may also like

Zostaw komentarz