Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Lego duplo – ulubione klocki dzieci

Lego duplo – ulubione klocki dzieci

przez Redakcja

Klocki towarzyszą dzieciom już od pierwszych miesięcy życia. Początkowo są to miękkie klocuszki układane w prostą wieżę, następnie pojawiają się plastikowe klocki, które próbują intuicyjnie łączyć. To świetny sposób na doskonalenie manualnych zdolności. Z czasem jednak zwykłe łączenie dzieciom się nudzi – wtedy do gry wchodzą klocki LEGO, które tworzą przeróżne budowle, pojazdy, czy postacie. A jakie klocki LEGO wybierane są najczęściej przez rodziców małych szkrabów? Oczywiście LEGO DUPLO.

LEGO DUPLO dla maluszków

Zestawy LEGO DUPLO przeznaczone są dla dzieci w wieku 1,5 do 5lat. Specjalne, składające się z większych elementów klocki dla dzieci pozwalają na ćwiczenie zręczności ich malutkich palców, rozwijają dziecięcą ciekawość i uczą podstaw wspólnej zabawy. Co więcej – w sklepach znajdziemy specjalne propozycje zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Małych architektów z pewnością ucieszy LEGO DUPLO Lotnisko czy Moje pierwsze pojazdy, zaś małe księżniczki z chęcią pobawią się zestawami Moje pierwsze zwierzątka czy Butik Minnie.  Można też postawić na zestaw uniwersalny, który dzięki temu, że składa się z bardzo różnorodnych klocków, figurek i akcesoriów, pozwala tworzyć nieskończenie wiele kreatywnych wariantów zabawy.  Sprawdźcie najpopularniejsze zestawy i wybierzcie coś dla swojego maluszka 🙂

LEGO DUPLO, Pociąg z cyferkami, 10847LEGO DUPLO – Pociąg z cyferkami

Kolorowy pociąg w interesujący sposób pozwoli maluszkom rozpocząć naukę liczenia. W zestawie znajdziemy lokomotywę i trzy wagony, na których zmieszczą się po trzy klocki z cyferkami od 0 do 9. Dzięki nim smyk oswaja się z liczbami i uczy się je rozpoznawać. Dodatkowo dołączone do zestawu dwie figurki dzieci oraz figurka kota pozwalają urozmaicać scenariusze zabawy, dzięki czemu zabawka się nie nudzi.

LEGO DUPLO – Moje pierwsze pojazdy

Te klocki mogą sprawić wiele frajdy zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dzięki temu zestawowi maliLEGO DUPLO, Moje pierwsze pojazdy, 10816 konstruktorzy uczą się łączyć podwozia z kolorowymi klockami, tworząc w ten sposób flotę swoich własnych, niepowtarzalnych pojazdów. W komplecie LEGO DUPLO Moje pierwsze pojazdy znajdziemy aż trzy podwozia, dźwig i dekorowane klocki o tematyce samochodowej. Dzięki klockom LEGO przedstawiającym okna, kierowców i pasażerów, stację uzupełniania wody, a nawet sygnalizator świetlny dzieci mogą odgrywać sceny z życia ulicznego najróżniejszych miast i miasteczek.

LEGO DUPLO – Przedszkole

Zestaw zapewni wiele godzin wspaniałej zabawy zarówno przyszłym, jak i obecnym przedszkolakom. Młodszym dzieciom pomoże poznać środowisko, którego częścią staną się już wkrótce, a LEGO DUPLO, Przedszkole, 10833tym, które pierwsze zajęcia mają już za sobą, zestaw pozwoli odgrywać ciekawe scenki. Własnoręcznie zbudowany z klocków budynek przedszkola z otwieranymi drzwiami, półkami, a nawet z toaletą i umywalką pozwala naszej pociesze poznać nowe środowisko, a przy okazji oswoić się ze szkolną rzeczywistością. Do swojej dyspozycji najmłodsi mają trzy figurki – przedszkolankę i dwoje dzieci oraz takie ciekawe akcesoria jak: szyld przedszkola, krzesełka, kanapki, książkę, rysunek dziecka czy kubek i dzbanek. Każdy z elementów zestawu zaprojektowany został tak, by bezpiecznie mogły się nim bawić nawet najmłodsze pociechy.

LEGO DUPLO – Zwierzątka hodowlaneLEGO DUPLO, Zwierzątka hodowlane, 10870

To dla maluchów lekcja rozpoznawania takich gospodarskich zwierzątek jak: cielątko, kot, kura czy prosiaczek. Dzieci nauczą się nie tylko rozróżniać zwierzaki, ale również opiekować się nimi. Do zestawu dołączone są bowiem klocki ułatwiające zabawę: kurnik, koryto, klocek z nadrukiem siana, wiaderko wody, kwiatek i widły. Dzięki nim najmłodsi bez trudu będą mogli odgrywać realistyczne sceny z życia na wsi.

LEGO DUPLO, Moje pierwsze zwierzatka, 10858LEGO DUPLO – Moje pierwsze zwierzątka

Idealna propozycja dla najmłodszych, bo już półtorarocznych dzieci. Zestaw, choć bardzo prosty, pomaga rozwijać podstawowe umiejętności składania klocków i uczy rozróżniania trzech zwierzaczków w trzech różnych kolorach: żółtego ptaka, niebieskiego kota i czerwonego psa. Zabawa z LEGO DUPLO Moje pierwsze zwierzątka pomaga maluchom tworzyć historyjki, wspomagając tym samym rozwój ich dziecięcej wyobraźni.

LEGO DUPLO, Uniwersalny zestaw klocków, 10572

LEGO DUPLO – Uniwersalny zestaw klocków

Idealny sposób na zaszczepienie w naszych maluchach miłości do klocków LEGO. Uniwersalny zestaw pozwoli dzieciom na kreatywną zabawę – co dzień mogą wcielać w życie nowe pomysły na zabawy, budowle, fantazyjne klockowe konstrukcje. Ułatwi im to szeroki wybór różnorodnych klocków LEGO DUPLO, w tym klocki z dekoracjami czy cyframi, a także pojazd oraz figurki chłopca i psa. Ciekawe jest także samo pudełko o charakterystycznym kształcie wielkiego klocka LEGO.

LEGO DUPLO, Stajnia z kucykami, 10868

LEGO DUPLO – Stajnia z kucykami

Zestaw, który sprawi wiele radości zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Dzieci w wieku przedszkolnym z całą pewnością będą zachwycone możliwością zaopiekowania się dwoma kucykami mieszkającymi w niewielkiej stajni. W odgrywaniu ról pomoże im szereg dołączonych do zestawu ciekawych akcesoriów, takich jak wiaderko, sterta jabłek czy koryto, dzięki którym maluchy nakarmią swoje LEGO zwierzaki, a także szczotka, widły, szufla, klocki siana czy klocki wiszących uzd, czyli takie elementy, dzięki którym stajnia LEGO DUPLO jest gwarancją dobrej zabawy przez wiele godzin. Zestaw ten doskonale łączy się również ze Zwierzątkami hodowlanymi z niniejszego rankingu oraz z kompletem LEGO DUPLO Przygody na farmie, dzięki którym dzieci mogą odtworzyć jeszcze bardziej realistyczne sceny z życia na wsi.

You may also like

Zostaw komentarz