Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Jaka hulajnoga dla dziecka będzie odpowiednia? Poradnik

Jaka hulajnoga dla dziecka będzie odpowiednia? Poradnik

przez Redakcja

Szukasz odpowiedniej hulajnogi dla dziecka? Podpowiemy czym kierować się podczas wyboru właściwego modelu.

Chyba wszyscy rodzice zgodzą się z tezą, że obecnie dzieci spędzają bardzo dużo czasu przed ekranami komputerów i smart fonów. Próba zmiany takiego stanu rzeczy bez odpowiednich metod jest z góry skazana na porażkę. Zwykły spacer na świeżym powietrzu to dla dzieciaku po prostu synonim nudy. Jeżeli chcemy oderwać dzieci od szklanych ekranów to najważniejsze jest znalezienie atrakcyjnej formy rozrywki na świeżym powietrzu. Tego rodzaju atrakcją może być jazda na hulajnodze! W poniższej publikacji postaramy się podpowiedzieć jak nauczyć dziecko jazdy na hulajnodze oraz jaki model warto wybrać.

Zalety jazdy na hulajnodze

Jazda na hulajnodze jak praktycznie każda aktywność fizyczna niesie ze sobą bardzo dużo zalet. Pozwala zadbać o rozwój kondycji dziecka, jego koordynacje ruchową, wzmocni mięśnie  oraz pozwoli lepiej rozeznać się w terenie kształtując wyobraźnię przestrzenną. Jazda na hulajnodze na świeżym powietrzu to również sposób na dobre samopoczucie dziecka i zapewnienie mu odpowiedniej ilości witaminy D.

Nauka jazdy na hulajnodze

Umiejętność jazdy na hulajnodze może wydawać się dla dorosłych czymś banalnym, jednak wcale tak nie jest. Jeżeli początki nauki jazdy na hulajnodze będą dla dziecka drogą przez mękę to zwyczajnie zrazi się ono do tego rodzaju aktywności fizycznej.

Zalecamy więc by naukę jazdy na hulajnodze zacząć w domu, na miękkim dywanie. Wtedy pociecha będzie miała możliwość w bezpiecznych warunkach zaznajomić się z podstawami jazdy – odpychaniu jedną nóżką i staniu drugą na hulajnodze.

Gdy pociecha będzie się już czuła w miarę swobodnie można zabrać ją na dwór. Tam pierwszym etapem nauki jazdy na hulajnodze powinna być umiejętność zatrzymywania się. Pokaż dziecku, że w dowolnym momencie może opuścić stopę na podłoże i w ten sposób zatrzymać hulajnogę. Niech maluch zaczyna swobodną jazdę od pokonywania krótkich odcinków i dopiero z czasem wydłuża dystans jaki będzie przemierzać.

Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogę dla dziecka?

Szukając pierwszej hulajnogi dla dziecka należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pierwszy to rozmiar samej hulajnogi. Powinna ona być dobrana do wzrostu i wagi dziecka. Kolejny istotny czynnik to materiał z jakiego zostało wykonane urządzenie. Hulajnogi z plastiku są lekkie i poręczne lecz nie będą tak wytrzymałe jak modele z metalową konstrukcją.

Następnym ważnym czynnikiem podczas zakupu powinien być wybór modelu dwukołowego lub trójkołowego. Tutaj główną rolę będzie grał wiek dziecka. Maluszki poczują się bezpieczniej na modelach trójkołowych, podczas gdy nieco starsze dzieci będą czerpać większą frajdę z dwukołowej hulajnogi. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami dwukołowymi, a trójkołowymi można sprawdzić w sklepach z zabawkami takimi jak – https://www.ebajlandia.pl/Hulajnogi-c160

Hulajnoga czy rower dla dziecka?

Rowerek biegowy czy hulajnoga? Rodzice często zadają to pytanie, ale w tym przypadku tak naprawdę nie ma złej odpowiedzi, ponieważ jeden i drugi pojazd to bardzo dobry wybór. Zarówno rower, jak i hulajnoga stanowią motywację do ruchu na świeżym powietrzu, wspomagają rozwój dziecka i są po prostu gwarancją dobrej zabawy. Niezależnie od tego co wybierzesz, jedno jest pewne: zapewnisz swojemu dziecku mnóstwo radości!

We wcześniejszej części artykułu wspominaliśmy o tym jak istotna jest umiejętność hamowania na hulajnodze. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jeżeli dziecko ma z tym problemy można zdecydować się na zakup modelu hulajnogi z hamulcem ręcznym. Funkcjonalność ta skierowana jest jednak raczej dla starszych dzieci, które na hulajnodze rozwijają większe prędkości.

You may also like

Zostaw komentarz