Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Najbardziej rozwijające zabawki? Klocki dla dzieci, które doskonale uczą!

Najbardziej rozwijające zabawki? Klocki dla dzieci, które doskonale uczą!

przez Redakcja

Podczas kupowania zabawek wielu rodziców zwraca uwagę na to, by wnosiły one coś pozytywnego do życia ich pociech. Oczywiście zabawa i radość same w sobie mają wartość, jednak często chcemy, by dziecko mogło się podczas nich czegoś nauczyć. Klocki dla dzieci to jeden z najlepszych sposobów na to, by maluch rozwijał się na kilku różnych płaszczyznach. Dlatego zdecydowanie warto je wziąć pod uwagę, jeśli chcemy uczyć dziecko przez zabawę.

Jak wpływ na rozwój mają klocki dla dzieci?

Klocki mają bardzo wiele wspólnego z rozwojem dzieci. Najprościej przyrównać je do puzzli, dzięki którym z małych, bardzo podobnych do siebie elementów powstaje spójna całość. Wystarczy tylko spojrzeć na skupienie dzieci, które próbują scalić taką układankę. A jak jest w przypadku klocków?

  • Klocki niesamowicie rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Łączenie ze sobą elementów 3D, z których potem powstaje coś konkretnego, doskonale wpływa na wyobraźnię malucha. 
  • Przy budowaniu z klocków dziecko ćwiczy swoją kreatywność. Mało go ogranicza podczas tej zabawy, a maluchy w większości potrafią to doskonale wykorzystać. 
  • Dziecko ćwiczy również swoją koncentrację i opanowanie, rozwija niektóre umiejętności społeczne. Uczy się podejmowania decyzji, które niosą ze sobą określone skutki. 
  • Zabawa klockami to również rozwijanie zdolności manualnych. Wielu ludziom niezwykle się one przydają w dorosłym życiu.

Jakiego rodzaju klocki kupować?

Przede wszystkim należy pamiętać o dostosowaniu rodzaju klocków do wieku dziecka. Zdecydowanie warto zacząć od większych klocków, np. drewnianych, które nie wymagają łączenia, a jedynie stawiania jednych na drugie. W późniejszym czasie można pomyśleć o klockach łączonych, by finalnie dziecko zaczynało budować określone figury z małych, dość skomplikowanych klocków. Jeśli docelowo korzysta przy tym z instrukcji i łączy elementy zgodnie z nią – korzyści dla jego rozwoju może być jeszcze więcej. Warto choćby spojrzeć na to, że zabawę klockami i układankami lubi część dorosłych.

Klocki dla dzieci – od jakiego wieku?

Klocki dla dzieci zaczynają mieć sens od momentu, w którym maluch sam stabilnie siedzi i jest przy tym w stanie operować rączkami. Warto  jednak odpowiednio dobierać materiał do zdolności manualnych dzieci, np. by klocki nie były zbyt ostre. Ważne jest również dopasowanie ich wielkości -zdecydowanie unikamy małych elementów w przypadku najmłodszych i proponujemy je dopiero tym dzieciom, przy których nie ma ryzyka połknięcia klocka. 

Sprawdź bogatą ofertę klocków dla dzieci na https://yupi.pl/pl/menu/klocki-362.html 

You may also like

Zostaw komentarz