Start Artykuł sponsorowany Jeśli marzysz o pracy z dziećmi, postaw na jeden z tych zawodów

Jeśli marzysz o pracy z dziećmi, postaw na jeden z tych zawodów

przez Redakcja

Uwielbiasz spędzać czas z dziećmi, a opieka nad nimi to dla Ciebie coś naturalnego? Jeśli tak, to rozważ wybór ścieżki kariery zakładającej pracę z najmłodszymi. Co prawda statystyki demograficzne w polskim społeczeństwie są bardzo słabe, ale zapotrzebowanie na osoby pracujące z dziećmi jest duże i wciąż rośnie. Przedstawiamy zawody, na które powinny postawić wszystkie osoby marzące o pracy z dziećmi!

Nauczyciel

Informacje o niskich zarobkach nauczycieli już od lat cieszą się zainteresowaniem ze strony mediów, ale mało kto wie, że sztywna siatka płac dotyczy jedynie edukacji publicznej. Szkoły prywatne oferują swoim pracownikom bardziej rynkowe wynagrodzenia, choć zarobki zatrudnionych tam nauczycieli wciąż nie są zbyt wysokie. Niestety to właśnie niskie pensje stanowią główny problem, przez który ten zawód przeżywa ogromny kryzys.

Nauczycieli już teraz brakuje w całej Polsce – dotyczy to szczególnie dużych miast. Wolnych wakatów są tysiące. Szkoły nie ogłaszają się na serwisach ogłoszeniowych, przez co osoby szukające czegoś takiego jak stabilna praca w Głogowie na GoWork.pl często nawet nie wiedzą o tej możliwości. Praca z dziećmi jest stresująca i męcząca, a do tego w trakcie prowadzenia lekcji oraz wycieczek szkolnych ponosi się odpowiedzialność prawną za opiekę. Z drugiej strony, z roku na rok liczba pustych wakatów w szkołach rośnie, co prędzej czy później przełoży się na skokowy wzrost pensji. Zawód nauczyciela już za kilka lat może z powrotem zyskać na znaczeniu!

Przedszkolanka

Przedszkolanka to popularne określenie na nauczyciela wychowania przedszkolnego. Podobnie jak w przypadku zwykłego nauczyciela szkolnego, pensje w tym zawodzie są niskie, a odpowiedzialność ogromna. Przedszkolanka musi opiekować się dziećmi w wieku od 3 do 6 lat. To męczące zadanie, bo w praktyce nie wolno spuścić oka z najmłodszych pociech. Aby podjąć pracę w tym zawodzie, trzeba skończyć studia pedagogiczne ze specjalizacją w wychowaniu przedszkolnym.

Pediatra

Dzieci mają to do siebie, że bardzo często chorują. To właśnie dlatego w Polsce jest duże zapotrzebowanie na pediatrów, czyli lekarzy specjalizujących się w chorobach dziecięcych. To świetny pomysł na ścieżkę kariery dla osób, które lubią dzieci i chcą się związać z medycyną. Pediatra nie tylko powinien posiadać szeroką wiedzę lekarską, ale musi też wykazywać się cierpliwością oraz umiejętnością prowadzenia rozmów z dziećmi. Jest ona niezbędna do przeprowadzenia wywiadu lekarskiego i ustalenia rodzaju oraz przyczyny choroby.

Logopeda

Szacuje się, że niemal jedna trzecia dzieci na etapie wczesnego rozwoju ma problemy z właściwą wymową niektórych głosek. Niestety nie ze wszystkich wad wymowy da się wyrosnąć, a czasami jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się tego problemu jest wyeliminowanie go u podstaw poprzez pracę z logopedą. Na rynku jest duży popyt na doświadczonych specjalistów od wymowy, którzy specjalizują się w pracy z dziećmi. To znacznie trudniejsze i bardziej wymagające zadanie, niż obsługa dorosłych klientów, co przekłada się na wyższe stawki. Logopeda za godzinę zajęć zarabia co najmniej kilkadziesiąt złotych!

Animator zabaw

Ostatnie dwa zawody znajdujące się na tej liście można wykonywać jako dodatkowe uzupełnienie do etatu. Pierwszym z nich jest animator zabaw, czyli osoba, która prowadzi zabawy z dziećmi na imprezach i festynach. Stawki w tym zawodzie są różne, ale dobry, utalentowany animator, który wie jak zainteresować dzieci i utrzymać ich uwagę, zarobi od 40 do 80 zł za godzinę pracy.

Korepetytor

Brak nauczycieli oraz ogólne problemy polskiej edukacji sprawiły, że zapotrzebowanie na korepetytorów jest obecnie ogromne. Rodzice chcą zapewnić swoim pociechom jak najlepsze wykształcenie, co niestety nie jest ani tanie, ani proste. Korepetytorami często zostają nauczyciele, którzy po godzinach dorabiają w ten sposób do pensji. Godzina zajęć to od 80 do 150 zł. Nieco tańsze są korepetycje oferowane przez studentów, ale nawet w ich przypadku trzeba zapłacić do najmniej 40 zł za godzinę. Udzielanie korepetycji to świetny sposób na dorobienie do etatu dla osób, które uwielbiają pracę z dziećmi!

You may also like

Zostaw komentarz