Start LifestyleDzieciak po godzinach Niebieskie przyjęcie dla chłopca. Świętuj pierwszy roczek syna!

Niebieskie przyjęcie dla chłopca. Świętuj pierwszy roczek syna!

przez Redakcja

Twój synek kończy niedługo roczek? To okazja, by wyprawić pierwszą w jego życiu imprezę urodzinową! Możesz postawić na niewielkie przyjęcie dla najbliższych krewnych lub też większą uroczystość, także dla dalszych znajomych, by mogli wreszcie poznać nowego członka Waszej rodziny. Dzisiaj podpowiadamy, jak przygotować niebieskie przyjęcie urodzinowe na roczek chłopca!

Dlaczego niebieski kolor dla chłopca?

Chociaż społecznie od dłuższego czasu dąży się do pewnej unifikacji kolorów, to z pewnością skojarzenie niebieskiego koloru z płcią męską pozostaje dość silnie zakorzenione. Skąd się jednak wzięło?

Mniej więcej do końca XIX wieku dzieci każdej płci były ubierane jednakowo – na starszych fotografiach doskonale widać maleństwa opatulone w jednolite beciki czy też ubrane w długie, jasne koszule. Zwyczaj „oznaczania” płci dziecka zaczął zawiązywać się mniej więcej po zakończeniu I wojny światowej, jednak, co może zaskakiwać, w odwrotnej niż obecnie znamy formie. To chłopcom zalecano bowiem zakładanie różowych ubranek (ponieważ różowy uznawano za bardziej „energetyczny” i żywiołowy).

Zmianę trendu można zauważyć mniej więcej na początku lat 50. ubiegłego wieku. Wszystko za sprawą domów mody, które zaczęły lansować kolor różowy jako bardzo kobiecy i delikatny, a niebieski właśnie naturalnie przypisywany był sile, dominacji oraz męskiej powadze.

Urodziny dla rocznego chłopca – dekoracje w niebieskim kolorze

Jeśli, jako rodzice czy opiekunowie, podjęliście decyzję, że uroczystość urodzinowa Waszego synka zostanie przygotowana w tradycyjnym, niebieskim kolorze dekoracji, w sklepach z akcesoriami imprezowymi bez trudu znajdziecie wszystkie niezbędne do jej organizacji gadżety.

Nie jest przy tym koniecznie dobieranie dekoracji urodzinowych utrzymanych w identycznym, na przykład błękitnym odcieniu. Znacznie lepszym pomysłem będzie mieszanie różnych barw – czyli zarówno koloru granatowego, jak i czysto niebieskiego czy też różnych pastelowych wariantów błękitu. Dzięki temu unikniesz wrażenia rozmycia i braku charakteru, stworzysz za to wielostopniowe, wyraziste dekoracje mieszkania czy też wynajętego pomieszczenia.

Jakie dekoracje w kolorze niebieskim na pierwszy roczek chłopca?

Czas zatem przejść do konkretów, czyli wybrać najlepsze możliwe dekoracje na roczek w kolorze niebieskim, które nadadzą imprezie urodzinowej synka niebanalnego charakteru!

Nie będziemy spierać się ze specjalistami, jakimi są dzieci – absolutnym must have każdej dziecięcej uroczystości są oczywiście baloniki! Niebieskie balony, czy to tradycyjne, czy też foliowe (które dostępne są często w bardzo nietypowych kształtach), mogą być nadmuchane helem, by unosiły się swobodnie w powietrzu, ale najmłodszym uczestnikom zabawy najwięcej frajdy sprawią te zwykłe, którymi mogą bawić się na podłodze czy w ogródku.

Wśród urodzinowych dekoracji w kolorze niebieskim nie powinno zabraknąć także wszelkiego rodzaju akcesoriów stołowych. Naszym zdaniem wybór jednorazowych naczyń to zawsze dobry pomysł – obecnie wykonywane są w przeważającej mierze z tektury, dzięki czemu są ekologiczne, a do tego w znacznym stopniu usprawniają proces sprzątania po imprezie (zwłaszcza tej domowej!). W sprzedaży znajdziesz:

  • niebieskie talerzyki jednorazowe,
  • błękitne kubeczki i kieliszki,
  • niebieskie, jednorazowe serwetki papierowe.

Całość uświetnić mogą niebieskie akcesoria i ozdoby, w tym serpentyny, dekoracyjne zasłony foliowe, niebieskie konfetti czy papierowe czapeczki i korony dla uczestników.

Szukasz kolejnych inspiracji? Odwiedź już teraz polecany sklep MojeParty.pl!

You may also like

Zostaw komentarz