Start LifestyleDzieciak po godzinach Dziecko topi się po cichu.. pamietaj.

Dziecko topi się po cichu.. pamietaj.

przez Redakcja
dziecko tonie topi się jak zapobiec utonieciu

Ile razy słyszałeś, że dziecko topi się po cichu? A i tak nad wodą ze zmartwieniem spoglądasz w stronę krzyczących w wodzie dzieci. Małe dzieci mogą utonąć cicho w ciągu zaledwie 25 sekund, nawet na płytkim brzegu lub w basenie dla dzieci. Większość dzieci tonie, ponieważ ich rodzice odwracają głowę na sekundę lub nie mają pojęcia, że ​​ich dziecko jest nawet blisko basenu. W dziewięciu na dziesięć utonięć rodzice lub opiekunowie mówią, że w tym czasie nadzorowali dziecko, wynika z badań przeprowadzonych przez Safe Kids Worldwide. Ale dzieci – zwłaszcza małe dzieci, które są najbardziej zagrożone – są impulsywne i szybkie. Wwybiegną przez przesuwne drzwi, przeczołgają się przez psie przejście lub wejdą do basenu, by zdobyć zabawkę. A kiedy dziecko topi się, nie wygląda to tak, jak można zobaczyć w telewizji lub w filmach. Małe dzieci nie krzyczą, ani nie pluskają.. szybko idą na dno. Jak na ironię, wiele utonięć ma miejsce na imprezach z dużą ilością dorosłych, ponieważ wszyscy zakładają, że ktoś inny obserwuje wodę. Jak uchronić się przed znalezieniem zwiotczałego ciałka swojego dziecka unoszącego się na wodzie?

Zawsze pozostań w zasięgu ręki

Radzimy przede wszystkim, aby nadzór nad dziećmi w wodzie i wokół niej był bliski, stały i uważny.
Dzieci, które nie są jeszcze doświadczonymi pływakami, potrzebują ciągłego nadzoru dotykowego, gdy bawią się w basenie lub na plaży. Oznacza to, że Ty (lub inna odpowiedzialna osoba dorosła) powinnaś pozostać w wodzie ze swoim dzieckiem przez cały czas, w zasięgu dotyku, dając mu 100% uwagi. Jeśli chcesz opuścić basen, zabierz dziecko ze sobą. Nie pozwól, aby ktoś inny wziął go na basen, chyba że masz pewność, że będą go stale obserwować. Kiedy twoje dziecko nauczy się pływać na długich dystansach i pływać na plecach, niekoniecznie będzie cię potrzebować tuż obok niego, ale zawsze powinieneś mieć go w zasięgu wzroku, bez względu na to, ile ma lat. Dzieci w każdym wieku mogą utknąć pod wodą, zmęczyć się lub wpaść w panikę.

Zignoruj ​​swój telefon.

Zawrzyj ze sobą pakt: Kiedy jesteś na basenie, na plaży lub nad jeziorem, wycisz swój telefon i schowaj go w torbie poza zasięgiem, aby Cię nie kusił. Jeśli usłyszysz wiadomość tekstową i spojrzysz na swój telefon na pięć sekund, to wystarczy, aby dziecko się zanurzyło. Nie oznacza to jednak, że należy zostawić telefon w domu; najlepiej jest utrzymać go w pełni naładowanym i dostępnym w nagłych przypadkach. Powinieneś także zapamiętać adres gdziekolwiek płyniesz, abyś mógł łatwo podać swoją lokalizację operatorowi 112.

dziecko tonie topi się jak zapobiec utonieciu

Zainstaluj odpowiednie bariery wodne.

Rodziny z dziećmi powinny zainstalować czterostronne ogrodzenie oddzielające basen od domu i reszty podwórka. Obejmuje to baseny dmuchane i plastikowe. Eksperci ostrzegają przed używaniem dużych basenów dla dzieci, ponieważ są one zbyt ciężkie, aby opróżnić po każdym użyciu i zwykle nie są chronione przez ogrodzenia i osłony. Jeśli korzystasz z mniejszego basenu dla dzieci, upewnij się, że opróżniłeś go później i nie zostawiaj go na zewnątrz, gdzie może gromadzić wodę deszczową. Obserwuj swoje dziecko, nawet gdy jest w bardzo płytkiej wodzie. Większość rodziców uważa, że ​​3- lub 4-latek może wstać i wyjść z basenu dla dzieci, ale jeśli upadnie i dostanie łyk wody do płuca, może przestraszyć się i nie wiedzieć, co robić. Nawet dziecko w tym wieku może utonąć w ciągu kilku minut.

Zapisz swoje dziecko na lekcje pływania

Wszystkie dzieci powinny nauczyć się pływać. W jakim wieku najlepiej zacząć lekcje pływania? Nie zaleca się formalnych programów pływania dla dzieci poniżej 1. roku życia. W tym wieku zajęcia z rodzicami / niemowlętami są formą zabawy i oswajania z wodą, w przeciwieństwie do lekcji bezpieczeństwa. Decyzja o zapisaniu dziecka powyżej pierwszego roku życia na lekcje pływania powinna być podjęta przez rodzica na podstawie gotowości rozwojowej dziecka i oswojenia z wodą. Twoje dziecko musi być gotowe zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Musi mieć pewną siłę i koordynację, aby móc wejść i wyjść z basenu, słuchać instruktora, poczekać na jego kolej i współpracować z innymi dziećmi. Poszukaj programu, który ma certyfikowanych instruktorów i grupuje dzieci według ich umiejętności. Najlepiej, aby twoje dziecko co roku brało lekcje, aby odświeżyć swoje umiejętności i uczyć się nowych, ale nie pozwól, aby jej komfort w wodzie sprawił, że poczuje się zbyt pewnie i bezpiecznie. Jeśli dziecko wpada w panikę, umiejętności, których się nauczyło, mogą się do niczego nie przydać.

Spraw, by starsze dzieci pilnowały tych młodszych

Jako dodatkową warstwa ochrony eksperci zalecają, aby dzieci pływały zawsze w parze. Połącz swoje dziecko z przyjacielem lub rodzeństwem i wyjaśnij, że każde dziecko jest odpowiedzialne za to, aby wiedzieć, gdzie jest jego kumpel. Ale nie zapominaj, że kumpel nie zastępuje nadzoru dorosłych; system służy jako uzupełnienie.

Naucz swoje zasad dla dzieci dotyczących wody

dziecko tonie topi się jak zapobiec utonieciu koło ratunkoweAby ułatwić zapamiętywanie, trzymaj się tych pięciu:

Nie biegać

Nie nurkować na płytkiej powierzchni

Nie popychać ludzi

Nie ciągnąć innych dzieci pod wodę

Nie pływać bez nadzoru dorosłych

I pamiętaj: dzieci nie są jedynymi, które nie powinny pływać samotnie; dla dorosłych również nie jest szczególnie bezpieczne pływanie w pojedynkę.

Naucz się pierwszej pomocy

Jeśli zdarzy się najgorsze i musisz uratować nieszczęsnego pływaka, przeprowadzenie resuscytacji podczas oczekiwania na przybycie karetki może uratować życie tej osobie. Kiedy serce przestaje działać, krążenie krwi do mózgu pomaga zapobiec złym wynikom. W idealnym świecie wszyscy rodzice byliby szkoleni w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jednak niestety nie wszyscy przeszli takie szkolenie. Jeśli jesteś niewyszkolony wykonuj uciśnięcia klatki piersiowej (100 na minutę) i pomiń oddychanie ratunkowe, znane również jako usta-usta. Jeśli chodzi o utonięcie, robienie czegoś zawsze jest lepsze niż nie robienie niczego.

Bądź świadomy zagrożeń w domu

Większość śmiertelnych wypadków dotykających małe dzieci ma miejsce w przydomowych basenach, ale w domu i na plaży są też podstępne zagrożenia. Dlatego świadomość niebezpieczeństwa utonięcia i środków bezpieczeństwa jest tak ważna. Nigdy nie zostawiaj dziecka w wieku poniżej 4 lat w wannie lub w pobliżu bieżącej kąpieli. Dziecko w wieku szkolnym może kąpać się samodzielnie – ale rodzic powinien pozostać w zasięgu słuchu. I myśl nad wszystkim, co może się wydarzyć.

You may also like

Zostaw komentarz