Start LifestyleDzieciak po godzinach Z dzieckiem na plaży – jak ułatwić sobie życie?

Z dzieckiem na plaży – jak ułatwić sobie życie?

przez Redakcja

Zaliczyliście już w tym roku plażę? Jeszcze nie? Wszystko przed Wami! Plaża to świetne miejsce na spędzanie wakacyjnego czasu, jednak wybranie się z dzieckiem na plażę może być nieco problemowe. Morska bryza, słońce, delikatny szum fal – och, tak.. gdyby nie twoje małe dzieci, które wpadają w szał, bo próbowały właśnie jeść piasek. Jak ułatwić sobie dzień z dziecmiem na plaży? Oto garść naszych rad.

 • Czas jest ważny

Idź wcześnie – lub popołudniu. Albo wstań wcześnie i przyjdź z dziećmi na plażę z późnym rankiem, kończąc na wczesnym lunchu na plaży, albo udaj się tam po obiedzie i pozostań do zachodu słońca nad morzem. Chodzi o to, aby unikać spędzania ogromnej ilości czasu na plaży w środku dnia, kiedy promienie UV są najsilniejsze

 • Opanuj sztukę ochrony przeciwsłonecznej

Najlepszym sposobem na zastosowanie SPF (dla dzieci i dorosłych) jest nałożenie kremu, gdy jest się całkowicie nago w domu, nakładając tak dużo, że trzeba poczekać, aż się wchłonie, zanim się ubierzesz. Ustaw zegar na aplikacji z filtrem przeciwsłonecznym, by uniknąć oparzeń. Dziecko powinno być stale chronione przed słońcem!

 • Zbuduj własną oazę

Być może w młodości nie potrzebowałeś parasola słonecznego, ale teraz, gdy masz dzieci, musisz zbudować cienistą fortecę. Instalacja mojej rodziny ewoluowała, obejmując parasol i namiot, więc mamy wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy byli w pełni chronieni podczas jedzenia i zabawy.

 • Zapakuj ręczny parasol przeciwdeszczowy

Pomimo moich wysiłków, moje dziecko nienawidzi noszenia kapelusza, więc przynoszę duży parasol przeciwdeszczowy, który mogę objąć nas oboje, podczas gdy on kopie w piasku na zewnątrz namiotu plażowego.

 • Traktuj swój samochód jak pustynną wyspę

Zostaw butelki z wodą wypełnione zamarzniętą wodą w samochodzie. Pod koniec dnia czekają na Ciebie zimne napoje i nie będziesz musiał kupować butelkowanej wody, gdy jej zabraknie.

 • Pomiń leżaki

Równie dobrze możesz zostawić je w domu, gdy twoje dzieci są młode i aktywne. Z pewnością nie dane będzie Ci z nich skorzystać.

 • Odkryj tureckie ręczniki

Ręczniki tureckie to lekkie, tkane na płasko ręczniki, które zajmują dużo mniej miejsca w torbie plażowej niż te z froty. Ale zaufaj nam, są jeszcze wystarczająco miękkie, aby dzieci czuły się przytulnie po kąpieli.

 • Bądź zaopatrzony w nocnik.

Jeśli właśnie trenujesz naukę na nocniku, przynieś nocnik i pieluchę, aby cieszyć się plażą, nie martwiąc się o numer dwa. Zachęć dziecko do pampersa do pływania jako do majteczek plażowych, zamiast mówić swojemu świeżo wyszkolonemu dziecku, że wkładasz go do pieluchy.

 • Pakuj przekąski odporne na piasek.

Pakuj je w małe, pojedyncze torby zamiast wkładać wszystko do jednej wielkiej torby, aby uchronić je przed małymi, brudnymi dłońmi.  Przynieś dwa razy więcej żywności, niż myślisz, że potrzebujesz. Większość z nich nie jest piaskoodporna lub wodoodporna, bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny. A dzieci kiedy są aktywne stale są głodne 😉

 • Nawadniaj, nawadniaj, nawadniaj!

Wiedz, że dzieciom należy przypomnieć, aby piły wystarczająco dużo. Zabierz dużo napojów, jeśli nie lubią wody mogą być podkolorowane jakimś ulubionym sokiem, by dziecko chętnie po nią sięgało.

 • Bądź selektywny w kwestii zabawek plażowych.

Wszyscy rodzice, z którymi rozmawiałam, zgodzili się, że nie potrzebujesz ogromnego arsenału zabawek. Wystarczy wiadro i łopata dla każdego dziecka.

 • Przynieś basen dla dzieci.

Dla niemowląt i małych dzieci mały nadmuchiwany basen umieszczony w namiocie plażowym to świetny sposób na zabawę wodą w cieniu. (Przynieś wiadro, aby go napełnić).

 • Nie licz na drzemkę

Nastaw się z góry na to, że Twoje cudownie ułożone w rytmie dziecko nie będzie chciało spać na plaży. Zbyt dużo atrakcji, zbyt dużo się dzieje. Spokojnie – padnie zaraz po powrocie do domu, lub co gorsza – w aucie! 😉

Baw się dobrze! 🙂

You may also like

Zostaw komentarz