Start LifestyleKącik zabawkowicza Farby do malowania palcami dla dzieci

Farby do malowania palcami dla dzieci

przez Patrycja Hoffmann
farby do malowania palcami dla dzieci

Dzieci od najmłodszych lat uwielbiają poznawać świat zmysłami. Smak, węch, słuch, dotyk wykorzystywane są przez maluszki każdego dnia. I bardzo dobrze, że dzieci interesują się tym, co je otacza. Doskonałym prezentem dla dziecka będą farby do malowania palcami. Pozwolą na spełnienie artystycznych marzeń naszych małych pociech i na pewno wywołają dużo radości! Rodzice też pewnie będą zadowoleni, jeśli tylko odpowiednio zorganizują i zabezpieczą miejsce, w którym dziecko będzie mogło poczuć swoją artystyczną duszę. Zapomnijcie więc o różnego rodzaju pędzelkach i wspólnie stwórzcie piękne obrazy rękami! Na pewno, taka rodzinna zabawa sprawi Wam dużo przyjemności i będziecie się świetnie bawić! I przede wszystkim na chwilę zapomnijcie o bałaganie i o tym, że podłoga czy stolik mogą odrobinę ucierpieć. Wszystko umyje się przecież ściereczką z ciepłą wodą, także bez obaw!

Malowanie paluszkami

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju nowości i co do tego rodzice nie mają pewnie większych wątpliwości. Spontaniczne reakcje, a także kreatywne działania najczęściej cieszą mamę i tatę. Farby do malowania palcami sprawią, że Wasze dziecko poczuje ekspresję twórczą i będzie chciało tworzyć przepiękne obrazy – w tym wieku na pewno będzie to wyjątkowo dobra abstrakcja! Prawda jest taka, że aby rozwijać zainteresowania maluszka wcale nie musimy inwestować ogromnych sum w jakiś profesjonalny sprzęt, ani też od najmłodszych lat prowadzić dziecko na zajęcia z rysunku. Być może takie wspólne malowanie paluszkami w domu stanie się nie tylko świetną zabawą, ale też czasem spędzonym w gronie rodzinnym, a na samym końcu piękną, artystyczną pamiątką. Wykorzystanie rączek będzie też rozwijaniem zdolności manualnych pociechy i nauką cierpliwości, a także skupienia się na wykonywanej czynności. Pamiętajcie jednak, że dla dziecka ma to być przyjemność, a nie przykry obowiązek, który musi spełnić.

Kiedy kupić dziecku farby do malowania palcami?

Jak zwykle trudno co do dnia określić czas, w którym dziecko może zainteresować się takimi akcesoriami. Jedne maluszki szybciej polubią taką zabawę, inne będą potrzebowały więcej czasu. Farby do malowania palcami dla najmłodszych mogą być stosowane mniej więcej od 2. roku życia. Wszystko zależy od producentów i informacji na opakowaniu. Każdy rodzic powinien jednak pamiętać, że maluch dzięki takim farbom poznaje świat, co ma swoje wady i zalety. Do tych pierwszych możemy zaliczyć to, że wszystko wokół może być pokryte kolorem, łącznie ze ścianami czy dywanem. Dziecko może też spróbować włożyć paluszki do buzi. I właśnie dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na skład takich farb. Na rynku pojawiły się już jadalne propozycje, co znacznie ułatwi rodzicom pilnowanie malucha. Tak jak wspominaliśmy może to mieć także wiele zalet – na przykład stymulację zmysłów i uruchomienie procesów poznawczych. Wszystko zależy od tego, czy taka forma rozrywki przypadnie dziecku do gustu.

Zalety malowania palcami przez dzieci

Czy wiecie ile szczęścia może dać dziecku malowanie paluszkami? To naprawdę ogromna frajda, która ma mnóstwo zalet. Oprócz wspaniałej zabawy maluszki mogą przeżywać wrażenia dotykowe, a tym samym sprawia, że malutkie rączki są uwrażliwione na różnego rodzaju bodźce. Nie tak często można dotknąć rączką farby, prawda? Poza tym dzięki takiej zabawie doskonalą się zdolności manualne, plastyczne, a także rozwija się kreatywność. Dziecko poczuje się swobodnie podczas procesu twórczego i zapomni o ograniczeniach mówiących o tym, że farby należy używać jedynie w połączeniu z pędzelkiem. Wielu rodziców zauważyło też u swoich maluszków rozluźnienie mięśni, a także zmniejszenie oporu, jeśli chodzi o brudzenie rączek. Podobno umalowane farbą dziecko to szczęśliwe dziecko! Starsze dzieciaki, dzięki wykorzystaniu takich farb, na pewno zauważą też możliwości mieszania kolorów i powstawania z nich nowych barw. Jak dla nas to naprawdę dużo zalet, które można znaleźć, jeśli chodzi o malowanie paluszkami! A Wy dopiszecie coś do tej listy?

O czym należy pamiętać podczas wspólnego malowania

Wprowadzanie nowych zabaw i czynności w każdym domu nie może być przymusem. Dzieciom powinniśmy proponować różnego rodzaju zabawy, ale nigdy nie możemy im kazać robić czegoś, czego po prostu nie lubią. Tak jest z zajęciami pozalekcyjnymi, sportem, ale również rysowaniem, wyklejaniem i innymi artystycznymi czynnościami. Farby do malowania palcami mogą spodobać się dziecku, ale mogą się także okazać nudnym i nieatrakcyjnym zajęciem. Nigdy nie powinniśmy też krzyczeć i pouczać dziecko, jeśli coś wybrudzi takimi farbkami – w końcu sami daliśmy mu je do ręki. Lepiej usiąść i spokojnie wytłumaczyć, że rączkami można malować jedynie po kartce. Dobrym pomysłem jest także rozłożenie folii malarskiej pod kartki – wtedy bez obaw możemy pozwolić naszym dzieciom na malowanie prawdziwych dzieł sztuki!

Które farby do malowania palcami polecamy?

Wielu producentów, dużo kolorów, różne substancje (mniej i bardziej bezpieczne). Tak naprawdę ciężko wybrać najlepsze farby dla naszego dziecka. Przygotowaliśmy więc kilka propozycji, które być może zachęcą Was do zakupu!

Farby do malowania palcami z serii Crayola Mini Kids

To chyba jedne z najczęściej polecanych farb. Nie potrzeba do nich pędzelka, wystarczą malutkie rączki. Są całkowicie bezpieczne dla maluszków. Co na pewno spodoba się rodzicom? Na pewno to, że są łatwo zmywalne i szybko możemy sprać je z ubranek. Przeznaczone są dla dzieci od 2. roku życia. W zestawie zawarte są 4 farby w kolorze: żółtym, niebieskim, zielonym i czerwonym. Wszystkie są niezwykle intensywne i od razu przyciągną uwagę dziecka. Każda tubka to pojemność 150 ml. Ich cena to około 50 złotych za zestaw, ale są bardzo wydajne, dlatego starczą na stworzenie naprawdę imponującej ilości małych dzieł sztuki.

farby do malowania palcami dla dzieci

Farby do malowania palcami Easy

Jest to fantastyczny zestaw dla nieco starszych dzieci. Na pewno sprawdzi się u tych maluchów, które chodzą już do przedszkola. Farb nie trzeba mieszać z wodą – w momencie otwarcia pojemniczka są już gotowe do użycia. W zestawie znajduje się 9 kolorów, każdy w pudełku o pojemności 40 ml. Dzięki niemu dzieci mogą tworzyć wyjątkowe obrazy. Pomóc w tym mogą stempelki umieszczone na wieczkach w najróżniejszych kształtach. W zestawie załączone są także dwa pędzelki oraz mini blok rysunkowy. Znaczy to jedynie tyle, że tymi farbami można malować na dwa sposoby!

farby do malowania palcami dla dzieci

Farby do malowania palcami Smiki

Ostatnia propozycja to komplet do malowania paluszkami, który szybko rozwija kreatywność u małych malarzy. W zestawie znajduje się 10 łatwo zmywalnych farb, do tego 10 kartek papieru oraz 8 gąbeczek, które ułatwią ozdabianie rysunków. Nie mają aż tak intensywnych kolorów, ale dobrze się łączą i łatwo nimi malować palcami. Spełniają wymogi bezpieczeństwa (norma europejska EN71). Zapakowane w wygodną i poręczną walizeczkę. Warto zaznaczyć, że ten zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6. roku życia.

farby do malowania palcami dla dzieci

Gdzie kupić?

Wszystkie trzy propozycje znajdziecie w sklepie z ubraniami i akcesoriami dziecięcymi Smyk. Oprócz tego są tam także fantastyczne zestawy kreatywne, które sprawią, że Wasze dzieci będą miały nieco bardziej artystyczną duszę! Zajrzyjcie tam i poznajcie najfajniejsze farby do malowania palcami, które wprowadzą radosną atmosferę w Waszym domu!

You may also like

Zostaw komentarz