Start LifestyleDzieciak po godzinach Ferie 2019 – kiedy i co na nie zabrać?

Ferie 2019 – kiedy i co na nie zabrać?

przez Redakcja
ferie z dzieckiem ferie 2019

Już za chwilę rozpoczną się ferie zimowe – tak wyczekiwane szczególnie przez szkolne dzieciaki. Jakie macie plany na tegoroczne ferie? Rodzinny wyjazd,  samodzielne zimowisko, a może dwutygodniowy pobyt w domu? Ferie 2019 zaczynają się już 14 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim. Dzieci mają wolne od szkoły,  przedszkola głównie pracują w trybie dyżurowym. Co robić z dzieckiem w czasie ferii?

Ferie z dzieckiem – wyjazd rodzinny

Ferie zimowe to doskonały czas na rodzinny wyjazd. Najlepiej udać się w pobliskie góry, by w pełni cieszyć się śnieżną, zimową atmosferą. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, możemy pokusić się o naukę jazdy na nartach, czy snowboardzie. Oczywiście zawsze pozostają nam również sanki oraz tyłkowe ślizgi. Jeśli szukacie wyjazdu rodzinnego na ferie warto sprawdzić jakie atrakcje oferuje wybrana przez nas miejscówka. Ważne jest żeby dzieci nie nudziły się nawet podczas pobytu na ośrodku. Dlatego warto wybrać hotel z atrakcjami dla dzieci – basenem, bądź bawialnią dla dzieci. Dobrze jest wybrać się na taki wyjazd z przyjaciółmi, czy rodziną, którzy również posiadają dzieci. W grupie zawsze raźniej. Jeśli chcecie jeździć z dzieckiem na nartach czy snowboardzie, wybierzcie miejsce które znajduje się w miarę blisko stoku, by dziennie móc skorzystać ze śnieżnych atrakcji.

ferie z dzieckiem ferie 2019

Zimowisko – samodzielny wyjazd dziecka

Ferie zimowe są również doskonałą okazją do samodzielnego wyjazdu dziecka na zorganizowaną wycieczkę. Wyjazdy takie oferują biura podróży, a także niektóre z zakładów pracy. Dziecko jedzie w wybrane miejsce z grupą innych dzieciaków, oczywiście pod opieką wykfalifikowanego personelu opiekuńczego. Możemy zdecydować się na typowy wypoczynek, czy też wypoczynek połączony z zimowymi aktywnościami fizycznymi – nauką jazdy na nartach, czy snowboardzie. Dziecko nabędzie nie tylko nowe umiejętności, lecz również nauczy się samodzielności i samoobsługi. A co więcej – zatęskni za Wami okropnie i będzie najcudowniejszym z dzieci po powrocie 😉

Ferie zimowe w domu

Doskonale wiemy, że nie każdy z Was ma możliwość wyjazdu z dzieckiem na ferie, czy też zafundowanie mu zorganizowanych kolonii. Ferie w domu też mogą być super! Wystarczy trochę pokombinować. Jeśli dopisze nam pogoda – zabaw na śniegu może nie być końca. Sanki, narty, lepienie bałwana i wojny na śnieżki – to tylko niektóre z zimowych atrakcji. To doskonały czas by zaprosić do Was przyjaciół dziecka ze szkoły – możesz poznać jego towarzystwo, a ono nie będzie narzekać na nudę. Możesz również zorganizować wieczorny wypad na basen, łyżwy, czy trampoliny. A dziecko.. z pewnością doceni fakt, że może po prostu odpocząć przez te dwa tygodnie. Zaproponuj mu ciekawą lekturę, bądź też wartościowe filmy do zobaczenia.

ferie z dzieckiem ferie 2019

Kiedy wypadają ferie 2019? Terminy ferii w poszczególnych województwach

Ferie 2019 – województwo dolnośląskie – od 28 stycznia do 10 lutego

Ferie 2019 – województwo kujawsko-pomorskie od 14 stycznia do 27 stycznia

Ferie 2019 – województwo lubelskie od 11 lutego do 24 lutego

Ferie 2019 – województwo lubuskie od 14 stycznia do 27 stycznia

Ferie 2019 – województwo łódzkie od 11 lutego do 24 lutego

Ferie 2019 – województwo małopolskie od 14 stycznia do 27 stycznia

Ferie 2019 – województwo mazowieckie od 28 stycznia do 10 lutego

Ferie 2019 – województwo opolskie od 28 stycznia do 10 lutego

Ferie 2019 – województwo podkarpackie od 11 lutego do 24 lutego

Ferie 2019 – województwo podlaskie od 21 stycznia do 3 lutego

Ferie 2019 – województwo pomorskie od 11 lutego do 24 lutego

Ferie 2019 – województwo śląskie od 11 lutego do 24 lutego

Ferie 2019 – województwo świętokrzyskie od 14 stycznia do 27 stycznia

Ferie 2019 – województwo warmińsko-mazurskie od 21 stycznia do 3 lutego

Ferie 2019 – województwo wielkopolskie od 14 stycznia do 27 stycznia

Ferie 2019 – województwo zachodniopomorskie od 28 stycznia do 10 lutego

Ferie zimowe z dzieckiem – co warto spakować?

Jeśli zdecydujecie się na naukę jazdy na nartach, czy snowboardzie, a także bierzecie pod uwagę szaleństwo na sankach – konieczny jest właściwy ubiór zimowy. Wybierając strój na narty dla dziecka warto zdecydować się na wybór odzieży w intensywnym wyróżniającym się kolorze. Pozwoli nam to bez kłopotu wyłapać je wzrokiem na stoku. Większość produktów z zimowej kolekcji jest obecnie na wyprzedaży (np. w Smyku) i możesz kupić je w wyjątkowo atrakcyjnych cenach! Zimowe ubrania powinny być uszyte są z wiatroszczelnych i wodoodpornych materiałów, zapewniających ciepło w mroźne dni. Idealnie sprawdzą się podczas szaleństw na stokach i podwórkach zapewniając dziecku swobodę ruchów i komfort. Dodatkowo powinny być wyposażone w elementy odblaskowe zapewniające widoczność także po zmroku!

ferie z dzieckiem ferie 2019

Co powinna zawierać porządna zimowa kurtka narciarska dziecięca?

– regulacja kaptura;

– elementy odblaskowe;

– kieszeń na skipass;

– regulacja dołu;

– regulacja mankietów;

– wewnętrzny mankiet;

– wewnętrzne kieszenie;

– kołnierz przeciwśnieżny.

Jakie powinny zawierać spodnie narciarskie dla dzieci?

– regulowane, odpinane szelki;

– regulacja w pasie;

– kieszenie boczne;

– suwak na dole nogawki;

– wzmocnienie wewnętrznej nogawki;

– wewnętrzny kołnierz śniegowy.

Kupując kurtki i spodnie narciarskie, nie zapomnijcie dobrać do nich czapki w odpowiednim dla dziecka rozmiarze, która może być dodatkowo od środka ocieplana ciepłym misiem lub polarem. Pamiętajcie także o rękawiczkach, które powinny być wykonane z wodoodpornego materiału oraz posiadać dodatkowe wypełnienie w środku. Tak przygotowani możecie w pełni korzystać z białego szaleństwa!

You may also like

Zostaw komentarz