Start LifestyleDzieciak po godzinach Jak pomóc dziecku schudnąć?

Jak pomóc dziecku schudnąć?

przez Redakcja
dziecko tort jak poóc dziecku schudnąć

Kiedy Twoje niemowlę ma słodkie fałdki na ciele, mogłabyś zacałować każdą z nich.. kiedy kilogramowo odstaje od dzieciaków w przedszkolu myślisz sobie „moja słodka pyza”.. kiedy pójdzie do szkoły, dla kolegów w klasie będzie jednak grubaską, a w liceum – grubą świnią. Takie są dzisiejsze dzieci i młodzież. Czy tego chcesz dla swojego dziecka? Zacznij reagować, póki jeszcze masz na to wpływ.

Wskaźnik otyłości u dzieci rośnie. Nowe badania wykazały, że zwiększone wskaźniki nadwagi i otyłości doprowadziły do ​​coraz większej liczby chorób dzieci diagnozowanych wcześniej u dorosłych, w stanach związanych z otyłością, takich jak wysoki poziom cholesterolu i cukrzyca typu II. Nie ma szybkiego i łatwego sposobu, aby pomóc dziecku schudnąć. Wymaga to długoterminowych modyfikacji stylu życia i nawyków żywieniowych, które należy uwzględnić w strukturze rodziny. Ale można to zrobić.

Jak pomóc dziecku schudnąć?

1. Ustaw realistyczne cele dla swojego dziecka.

Ponieważ dzieci wciąż rosną, może lepiej pomóc im utrzymać wagę, niż schudnąć. Gdy twoje dziecko będzie rosło bez przybierania na wadze, będzie naturalnie chudsze. W przypadku dzieci z nadwagą lub otyłością dobrym celem jest utrata masy ciała o jeden kilogram tygodniowo. Im bardziej osiągalny cel, tym większe jest prawdopodobieństwo, że dziecko będzie w stanie żyć z tymi modyfikacjami na całe życie.

2. Zachęcaj do ćwiczeń.

Każdy rodzaj aktywności aerobowej pomoże Twojemu dziecku spalać kalorie. Spacery, jogging, jazda na rowerze i jazda na rolkach to świetne sposoby na spalanie kalorii. Powinieneś również zachęcić swoje dziecko do pozostania aktywnym na inne sposoby, takie jak korzystanie ze schodów zamiast windy lub chodzenie zamiast jazdy samochodem do domu przyjaciela lub lokalnego sklepu.

3. Wybierz zdrową i pożywną żywność.

Zachęcaj swoje dziecko do spożywania trzech małych posiłków i dwóch małych przekąsek każdego dnia, aby nie obcowało przez długi czas z głodem, co ostatecznie może prowadzić do obżarstwa. Zaopatrz je w dużo owoców i warzyw i zachęć do picia wody. Pomarańcza ma nie tylko mniej kalorii niż szklanka soku pomarańczowego, ale ma także błonnik, który może pomóc dziecku poczuć się bardziej nasyconym i zadowolonym. Oferuj produkty o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak odtłuszczone mleko i niskotłuszczowe jogurty lub sery. Niskotłuszczowe przekąski, takie jak popcorn lub precle, są lepszym wyborem niż chipsy ziemniaczane, ciasta i ciastka.

4. Zmień nawyki żywieniowe swojej rodziny.

Zachęcaj dziecko do jedzenia tylko wtedy, gdy jest głodne, a nie jako czynność. Podawaj posiłki rodzinne tylko w kuchni lub jadalni, bez żadnych innych zakłóceń, takich jak telewizja. Jeśli dziecko je podczas oglądania telewizji, może nie wiedzieć, ile jedzenia spożywa, i może się przejadać.

5. Wypróbuj techniki modyfikacji zachowania.

System nagród może pomóc zmotywować dziecko do pozostania na diecie. Na przykład, jeśli twoje dziecko pije wodę zamiast sody przez tydzień, nagradzaj ją ulubioną aktywnością lub małą zabawką. Nie nagradzaj swojego dziecka jedzeniem.

6. Kontrola z pediatrą.

Co dwa tygodnie zabieraj dziecko do lekarza na kontrolę wagi i badania krwi, jeśli to konieczne. Unikaj codziennych ważeń w domu, ponieważ niewielkie wahania masy ciała mogą powodować dodatkowe stresy u dziecka.

7. Bądź wspierający.

Ważne jest, aby cała rodzina zmieniła sposób jedzenia, aby pomóc dziecku. Upewnij się, że nie trzymasz w domu dużo śmieciowego jedzenia. Trzymaj pod ręką pokrojone marchewki i seler, a także owoce. Przygotuj zdrowe posiłki o niskiej zawartości tłuszczu dla wszystkich w domu. A przede wszystkim wspieraj swoje dziecko i zachęcaj go do zdrowego trybu życia.

You may also like

Zostaw komentarz