Jak wybrać laktator?

przez Redakcja
matka karmiąca dziecko karmienie piersią laktator

Laktacja to jeden z najbardziej złożonych procesów zachodzących w ciele kobiety. Ze względu na to, że jej przebieg uzależniony jest od wielu naprawdę różnych czynników, niezwykle łatwo jest go zakłócić – a skutki tego odczuwają zarówno mama, jak i jej dziecko. Jedną z rzeczy, które w największym stopniu wpływają na to, czy laktacja będzie przebiegać poprawnie jest regularne ściąganie pokarmu i niedopuszczenie do tego, by jego duża ilość zalegała w gruczołach. Nie zawsze jednak jest możliwe wykarmienie dziecka całym pokarmem. W takich sytuacjach przydatny okazuje się laktator.

  1. Laktator przenośny czy szpitalny?
  2. Laktator – elektryczny czy ręczny?
  3. Laktator Medela Swing – najwyższa jakość

Laktator przenośny czy szpitalny?

Jeśli chodzi o rozmiary – i, co za tym idzie, również moc – laktatory można podzielić przede wszystkim na dwie grupy: przenośne i szpitalne (stacjonarne). Te pierwsze są niewielkich rozmiarów, a po rozłożeniu z powodzeniem mieszczą się nawet w niewielkich torebkach. Laktator przenośny ma moc w zupełni wystarczającą w większości przypadków, jednak w wyjątkowych sytuacjach (na przykład by pobudzić laktację) konieczne może okazać się użycie urządzenia stacjonarnego. Ceny takich laktatorów są jednak bardzo wysokie – dlatego zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem jest jego wypożyczenie.

Laktator – elektryczny czy ręczny?

Kolejny sposób podziału laktatorów dotyczy sposobu ich zasilania. Pod tym względem wyróżnić można dwa typy – ręcznie i elektryczne. Te pierwsze są tanie i pracują bardzo cicho, co ma ogromne znaczenie, jeśli obok śpi maluch. Mają jednak pewne wady, wśród których najważniejsze wydają się problemy z częstym ściąganiem pokarmu – utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wiąże się z koniecznością ciągłego pompowania. Tej wady nie ma laktator elektryczny, który jest nieco droższy od modeli manualnych i wydaje dźwięki podczas pracy.

Laktator Medela Swing – najwyższa jakość

Te wady nie przewyższają jednak zalet tego rozwiązania – szczególnie, jeśli przy wyborze laktatora postawimy na urządzenie wysokiej jakości. Dobrą decyzją okażą się na pewno kupno takich modeli jak laktator Almamed – Medela Swing. Cechą wyróżniającą te urządzenia na tle pozostałych dostępnych na rynku laktatorów jest przede wszystkim innowacyjny system ruchów zbierających pokarm, imitujących naturalny odruch ssania niemowlęcia. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie dużej wydajności i zebranie całego pokarmu znajdującego się w piersi, unikając tym samym zaburzeń produkcji mleku oraz bolesnych stwardnień w obrębie gruczołu.

You may also like

Zostaw komentarz