Start LifestyleDzieciak po godzinach Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer?

przez Redakcja
jak ubrać dziecko na jesienny spacer

Zmienna jesienna aura często sprawia, że unikamy wychodzenia z dziećmi na spacer. Z obawy o zdrowie malucha wolimy pozostać w domu i nie ryzykować kolejnej infekcji. Okazuje się jednak, że to właśnie spacery w chłodniejsze dni wzmacniają odporność dziecka, uczą jego organizm reagować na drobnoustroje i hartują malucha. Nie rezygnujmy ze spacerów w niepogodę. Wybierzmy jedynie odpowiedni strój i wyruszajmy w drogę.

Jak ubrać dziecko na jesienny spacer

Przede wszystkim wygodnie i z głową. Nie przegrzewajmy malca i pamiętajmy, że dzieci ubrane zbyt ciepło, chorują znacznie częściej. Najlepszym sposobem jest ubieranie malucha na tzw. cebulkę. Włóżmy dziecku kilka warstw odzieży, które w razie potrzeby będziemy mogli zdjąć i dalej cieszyć się wspólnym spacerem. Wybierzmy odpowiednio ciepłe ubranka dla niemowląt, czy starszych maluchów.

Jak ubrać dziecko jesienią? Wybierz strój dopasowany do wieku dziecka

jak ubrać dziecko na jesienny spacer

Niemowlę, które leży w wózku, powinno mieć o jedną warstwę więcej niż my sami. W chłodniejszy dzień wybierzmy ciepłe ubranka dla niemowląt. Najwygodniejszy będzie kombinezon z polaru założony na spodnie i bluzeczkę albo pajacyk Nie zapomnijmy także o bawełnianej czapeczce oraz lekkim kocyku. Nie rezygnujmy ze spaceru w trakcie deszczowej pogody. Jeśli tylko delikatnie mży, możemy użyć folii przeciwdeszczowej i daszka, a sami założyć przeciwdeszczową kurtkę.

Starszy maluch, który biega i dokazuje, z pewnością nie zmarznie ubrany podobnie jak my, a nawet nieco lżej. Kiedy temperatura wynosi około 15 stopni Celsjusza, nie ma potrzeby zakładania grubej kurtki i ciepłej czapki. Pamiętając o zasadzie mówiącej o ubieraniu malucha w kilka warstw, załóżmy mu podkoszulek, bluzkę z długim rękawem oraz bluzę. Jeśli uznamy, że dziecku jest za zimno, możemy ewentualnie zdecydować się na lżejszą kurtkę. Nie zapomnijmy także o bawełnianej czapce oraz o apaszce lub chustce.

Jesienne akcesoria dla dziecka

Bardzo ważne są także wygodne buty. Najodpowiedniejsze na tę porę roku będą półbuty (najlepiej skórzane) lub buty sportowe. W deszczowy dzień idealnie sprawdzą się przeciwdeszczowa kurtka oraz kalosze. Spacer w deszczu może okazać się prawdziwą frajdą, jeśli dodatkowo zaopatrzymy smyka w kolorową parasolkę.

W trakcie tej wyjątkowo zmiennej pory roku nie zapomnijmy o ochronie delikatnej skóry malca i przed wyjściem na spacer posmarujmy jego twarz i ręce odpowiednim kremem, np. Nivea Baby. Zastanawiając się nad tym jak ubrać dziecko jesienią, zadbajmy o to, aby naszemu maluszkowi było wygodnie i aby się nie przeziębił. Sprawdzajmy także, czy nie jest mu za zimno lub za ciepło. Najprostszym sposobem jest dotknięcie karku dziecka. Jeśli maluch jest spocony, to znaczy, że jest mu za ciepło, chłodny kark oznacza natomiast, że przydałaby się dodatkowa warstwa ubrań.

You may also like

Zostaw komentarz