Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Jak uszczęśliwić pierwszoklasistę? Wyprawką w stylu Minecraft! 

Jak uszczęśliwić pierwszoklasistę? Wyprawką w stylu Minecraft! 

przez Redakcja

Rozpoczęcie edukacji szkolnej lub po prostu kolejnej klasy to zawsze ekscytujące przeżycie. Lekki stres miesza się z narastającym entuzjazmem. Nieodzownym elementem przygotowań do tego wielkiego dnia jest z pewnością kompletowanie wyprawki. Warto kierować się przy tym upodobaniami dziecka, aby przybory szkolne ułatwiły mu zaadaptowanie się do nowej rzeczywistości. Niezwykle lubianym motywem jest Minecraft. Jak skompletować wyprawkę w tym stylu? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Plecak szkolny – najważniejszy element wyprawki

Najważniejszym elementem wyprawki każdego ucznia – przede wszystkim pierwszoklasisty – jest plecak szkolny. Wybór pierwszego plecaka jest bardzo ważny, ponieważ to właśnie od niego zaczyna się szkolna przygoda. Ponadto rozwijający się kręgosłup dziecka wymaga odpowiedniego lekkiego tornistra ze sztywnymi „plecami”. Plecaki powinny być funkcjonalne, cechować się ergonomicznym designem, ale muszą być także dostosowane do zainteresowań dziecka. Lubianym – tak przez dzieci, jak i przez producentów – wzorem są wszelkie motywy z popularnej gry Minecraft. Ta kreatywna gra, polegająca na tworzeniu własnych światów i wznoszeniu budowli, podbiła serca uczniów i szturmem wdarła się do klas na plecakach, workach, piórnikach i śniadaniówkach. Wybierając tornister dla pierwszoklasisty, zdecyduj się więc na przykład na wzór z charakterystycznymi zielono-brązowymi pikselami.

Co powinna zawierać wyprawka szkolna?

W ramach wyprawki szkolnej trzeba zaopatrzyć dziecko w takie przybory i akcesoria, jak:

  • tornister
  • piórnik młodzieżowy z motywem Minecraft lub innym ulubionym motywem dziecka, na przykład Star Wars, Spiderman, Lego, Among Us itd.
  • śniadaniówka – również dostępne są modele z nadrukiem w stylu Minecraft
  • worek na WF
  • wszelkie przybory szkolne, określone zazwyczaj przez wychowawcę na początku każdego roku szkolnego (zawartość piórnika, farby, plastelina, blok rysunkowy i techiczny itd.)

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Podczas dokonywania wyboru tornistra dla pierwszoklasisty zwróćmy uwagę na kilka istotnych parametrów. Bardzo ważna jest jego waga – plecak powinien być lekki. Najlżejsze tornistry na rynku ważą mniej niż kilogram i właśnie na takie modele warto zwracać uwagę. Starsze dziecko może już nosić nieco cięższy plecak, jednakże jego waga nie powinna być większa niż 10% masy ciała dziecka. Jak już wspominaliśmy – bardzo ważna jest tylna część plecaka. Powinna być odpowiednio sztywna, wzmocniona i ergonomiczna, tak by rosnący kręgosłup dziecka nie uległ deformacji. Zwróćmy także uwagę na szelki – koniecznie szerokie i z regulacją. Aby postawa dziecka była odpowiednia pamiętajmy, by tornister miał dodatkowe zapięcie pomiędzy szelkami na klatce piersiowej.

Ponadto plecak powinien mieć co najmniej dwie komory, jedną mniejszą na śniadaniówkę, a także kieszenie boczne na butelkę z wodą. Materiał plecaka powinien być wodoodporny. Na rynku dostępne są wprawdzie pokrowce, ale w praktyce mało które dziecko o nich pamięta. Kolejną kwestią jest zapięcie. Unikajmy zatrzasków, klamerek i tym podobnych zapięć. Plecak musi się zapinać łatwo i szybko, a więc koniecznie musi być wyposażony w suwak z poręcznym uchwytem. Warto także, by miał takie praktyczne elementy, jak uchwyt, na którym dziecko może powiesić plecak oraz plastikowe „nóżki” pod spodem – tak, by się nie niszczył podczas użytkowania.

 

Tornister szkolny w stylu Minecraft

Producenci oferują dziś szeroką gamę modeli poszczególnych elementów wyprawkowych. W ich asortymencie znajdziesz dopasowane do siebie przybory i akcesoria, tak by stanowiły komplet z tornistrem. Omawiany motyw Minecraft sprawdzi się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Jest dość uniwersalny, a przez to chętnie wybierany. Kolorystyka oscyluje zazwyczaj wokół głównych barw Minecrafta, a więc: zieleń, brąz, czarny. Najpopularniejszym motywem jest deseń z pikselami, przywodzącymi na myśl przedmiot rodem z gry. Można więc postawić na „pikselowy” plecak, a śniadaniówkę, worek czy piórnik kupić z nadrukiem poszczególnych postaci z gry, takich jak Steve, Alex, Smok Kresu itd.

 

Czy plecak musi mieć elementy odblaskowe?

Poza funkcjonalnością, ergonomicznym kształtem i atrakcyjnym designem plecak szkolny musi być przede wszystkim bezpieczny. Koniecznie trzeba więc zwrócić uwagę na to, aby posiadał elementy odblaskowe – najlepiej o dużej powierzchni (na przykład wzdłuż szelek itp.). Zawsze warto także dokupić dodatkowe odblaski, na przykład zakładane na ramię opaski. Dobrym pomysłem są także kurtki z elementami odblaskowymi. Generalnie im więcej odblasków – tym lepiej i bezpieczniej. Początek roku szkolnego to także początek jesieni, a więc zmniejsza się widoczność na drodze. Dlatego tak ważne jest wyposażenie dziecka – nie tylko pierwszoklasisty – w elementy odblaskowe.

 

Podsumowując; kompletowanie wyprawki dla ucznia to ekscytująca przygoda, ale i odpowiedzialność dla rodziców. Niezależnie od wybranego motywu przewodniego, który będzie towarzyszył dziecku w szkole – trzeba zawsze stawiać na bezpieczeństwo, funkcjonalność i ergonomiczny design tornistra szkolnego, co zapewni dziecku zdrowy rozwój i wygodę.

You may also like

Zostaw komentarz