Start LifestyleDzieciak po godzinach Jaki prezent na roczek wybrać? 5 sprawdzonych pomysłów!

Jaki prezent na roczek wybrać? 5 sprawdzonych pomysłów!

przez Redakcja

Znalezienie prezentu dla kilkulatka to nie problem. Wystarczy wiedzieć, co maluch lubi, by z łatwością wybrać coś świetnego. Jednak sprawa nie jest już tak prosta w przypadku rocznych dzieci. Przede wszystkim, dla takiego szkraba należy wybrać zabawkę odpowiednio przystosowaną do wieku. Dodatkowo, trzeba jeszcze dobrze trafić w gust malucha. Na szczęście są prezenty, które sprawdzą się na roczek zawsze. Oto 5 niezawodnych propozycji!

Zabawki interaktywne dla rocznego dziecka

Interaktywne zabawki to doskonały prezent na roczek. Takie zabawki bowiem nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą. Czego? To już zależy od konkretnego produktu. Przede wszystkim jednak różnego rodzaju reakcji. Interaktywne zabawki mają bowiem różnego rodzaju przyciski, które po naciśnięciu wywołują różne akcje, na przykład głosowe, świetlne, czy też ruchowe. Roczne dziecko podczas zabawy takim gadżetem może naprawdę wiele się nauczyć.

Puzzle, klocki i układanki

Wszelkie układanki to wspaniały pomysł na prezent na roczek i nie tylko. Dzieci uwielbiają układać klocki i puzzle, bo jest to zabawa bardzo wciągająca. A na dodatek wyjątkowo rozwijająca. Podczas układania rozwija się między innymi motoryka oraz logiczne myślenie. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów dla dzieci. Ważne jednak, by układanka taka była dobrze dopasowana do wieku. W przypadku rocznych dzieci, jej elementy powinny być duże i nie powinny mieć ostrych krawędzi.

Zabawki sensoryczne – rozwój o świetna zabawa w jednym!

Wybierając prezent dla rocznego dziecka warto kierować się tym, jakie właściwości ma dany produkt. Bo zabawki nie powinny jedynie być, one powinny przede wszystkim uczyć przez zabawę. A u takich maluszków to szczególnie ważne. Dlatego też zabawki sensoryczne to bardzo dobry prezent na roczek. Obecnie cieszą się one dużą popularnością. A to wszystko dlatego, że pomagają rozwijać zdolności manualne i ciekawość dziecka.

Pojazdy i jeździki

Czy jeździk to dobry prezent dla tak małych dzieci? Jeśli będzie przystosowany odpowiednio do wieku, to zdecydowanie tak! Obecnie w sklepach bez problemu znajdziemy jeździki dla rocznych dzieci. Są one zaprojektowane tak, by zapewniać maluchom maksymalne bezpieczeństwo. Maluch będzie miał ogromną frajdę z takiego podarunku.

Książeczki na pierwsze urodziny dziecka

Książeczki będą strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezent na roczek. Najlepiej takie, które opowiadają ciekawe historie za pomocą kolorowych ilustracji. Mogą być to również specjalne książeczki do kąpieli.

You may also like

Zostaw komentarz