Start LifestyleDzieciak po godzinach Jakie suplementy stosować w przypadku kolki u niemowląt?

Jakie suplementy stosować w przypadku kolki u niemowląt?

przez Marcin

Twój maluszek nie może zasnąć, bo męczy go uciążliwa kolka? Jest na to sposób – możesz ulżyć swojemu dziecku, podając mu herbatki oraz suplementy. Jakie suplementy sprawdzą się w przypadku kolki?

Kolka u dzieci to powszechny problem

Specjaliści szacują, że kolka może pojawiać się nawet u co drugiego dziecka. Mimo że choroba jest bardzo powszechna wśród dzieci, to nie do końca znany jest mechanizm jej powstawania. Przyjmuje się, że najczęściej przyczyną bólu są gazy, które powstają w organizmie maluszka.

Rozpoznanie u dziecka kolki to moment, gdy warto sięgnąć po jeden z wielu dostępnych środków na kolkę. Maluszkowi może pomóc ziołowa herbatka z kopru włoskiego. Wiadomo, że koper włoski ma bardzo korzystny wpływ na pracę przewodu pokarmowego. W aptekach dostępne są także rozmaite suplementy diety, które również mogą skutecznie zmniejszyć nasilenie kolki.

Suplementy diety – aby wspomóc układ pokarmowy maluszka

Wśród suplementów diety stworzonych z myślą o dzieciach znajduje się Humana benelife AColic. Preparat został opracowany, aby przywracać równowagę jelitową – przynosi ulgę dzieciom, u których pojawiła się kolka niemowlęca.

W składzie produktu znajdują się: melisa, rumianek i tyndalizowane bakterie kwasu mlekowego. Taki skład eliminuje wzdęcia u dzieci, a jak podaje producent – Humana Baby – jest też bardziej skuteczny niż preparaty, które powstają na bazie syntetycznych składników.

Humana benelife AColic to produkt stworzony z myślą o najmłodszych, dlatego jego stosowanie jest w pełni bezpieczne. Neutralny smak sprawia, że dziecko nie ma problemu z jego przełknięciem. Co więcej, produkt jest wydany – 30 ml butelka Humana Benelife Acolic wystarcza na 15 dni.

Kiedy podać maluszkowi suplement na kolkę?

Kolka niemowlęca objawia się przede wszystkim płaczem. Rodzice, którzy zaobserwowali u swojego dziecka napadowy płacz, który:

  • występuje kilka razy w tygodniu,
  • utrzymuje się nawet do kilku godzin,
  • pojawia się w godzinach popołudniowych lub wieczornych

mogą podejrzeć u swojego maluszka kolkę. Wówczas podanie bezpiecznego i skutecznego suplementu diety, którego skład został opracowany z myślą o dzieciach, może przynieść maluszkowi ulgę.

You may also like

Zostaw komentarz