Start LifestyleDzieciak po godzinach Wybór tapety do pokoju dziecka – na co zwracać uwagę?

Wybór tapety do pokoju dziecka – na co zwracać uwagę?

przez Marcin

Pokój dziecięcy powinien być kolorowy, a jednocześnie praktyczny. Jeżeli właśnie aranżujesz pokój maluszka, rozważ zastosowanie tapet. To ciekawa dekoracja, dzięki której pomieszczenie nabierze charakteru.

Tapety zamiast farby – dlaczego to dobra alternatywa?

W ostatnich latach tapety powróciły do łask – można je coraz częściej spotkać w mieszkaniach i domach. Współcześni producenci tapet dbają zarówno o to, aby oferowane przez nich produkty były trwałe, jak i dopasowane do pomieszczeń, w których się znajdą. Tapety nie blakną, są odporne na zachlapania, trudno je zniszczyć, a niektóre można nawet myć.

Dostępne tapety są wykonane z różnych materiałów, np. grubej i wytrzymałej fizeliny. Zarówno ich aplikacja, jak i utrzymanie w czystości jest niezwykle łatwe. W zależności od wybranego wzoru, tapety mogą także rozbudzać kreatywność dziecka, a to powoduje, że są świetną alternatywą dla farb ściennych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając tapety do pokoju dziecka?

Aby tapety do pokoju dziecka okazały się dobrym wyborem, przed ich zakupem zwróć uwagę na:

  • wzór. Producenci proponują tapety w różne wzory, np. chmurki i gwiazdeczki. Ponieważ tapety są dekoracją pokoju, powinny pasować do sprzętów;
  • kolor. Pokój dziecka to miejsce, w którym maluszek bawi się, uczy i odpoczywa. Tapety powinny być w jasnych, pastelowych odcieniach, bo w przeciwnym razie może pojawić się problem z zasypianiem. Pamiętaj też, że tapety w ciemnych kolorach optycznie pomniejszają pomieszczenie;
  • materiał. Tapety papierowe są tanie, ale nie sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Aby ozdoba ściany posłużyła długo, najlepiej wybrać tapety wykonane z lepszych materiałów, np. wspomnianej fizeliny.

Szeroki wybór tapet dziecięcych jest dostępny w sklepie online http://www.lampsandco.pl/kategoria/tapety – na klientów czekają tapety w pastelowych kolorach, które zostały ozdobione rozmaitymi wzorami.

Tapety – to sposób na szybką metamorfozę pokoju dziecka

Tapety dziecięce sprawdzą się również wówczas, gdy w planach jest jedynie odświeżenie pokoju najmłodszego członka rodziny. Ponieważ tapeta jest wyrazistym dodatkiem, ma ogromny wpływ na odbiór pomieszczenia – z powodzeniem wystarczy, żeby szybko zmienić dotychczasową aranżację i podkreślić charakter wnętrza.

You may also like

Zostaw komentarz