Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Kalendarz adwentowy dla dziecka – radość z oczekiwania

Kalendarz adwentowy dla dziecka – radość z oczekiwania

przez Redakcja
kalendarz adwentowy diy dla dziecka

Wielkimi krokami zbliża się grudzień oraz adwent. To czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia, który jest cudownym okresem – radosnym i kolorowym. Czy Twoje dziecko zdaje sobie z tego sprawę? Czy razem z nim przygotowujecie się na nadejście świąt i angażujesz go w to oczekiwanie? Dziś mamy dla Was propozycję, która do oczekiwanie powinna bardzo umilić. Jest to kalendarz adwentowy dla dziecka. Jednak nie taki ze sklepu, z otwieranymi okienkami, za którymi kryją się świąteczne czekoladki. To wyjątkowy kalendarz, który sprawi, że dziecko będzie oczekiwać każdego kolejnego dnia, a tym bardziej samych świąt.

kalendarz adwentowy diy dla dzieckaKalendarz adwentowy inny niż wszystkie

W tym roku mamy dla Was inną propozycję, niż ta, którą oferują supermarkety. Stwórzcie samodzielnie kalendarz adwentowy dla dziecka. Wystarcz odrobina wysiłku i garść pomysłów, a grudzień na długo zapadnie w pamięci Twojej pociechy. Zorganizuj 24 torebki – mogą być to bawełniane woreczki, torebki z juty, czy z organzy. Ważne by nie były za małe – by zmieścić do nich drobne upominki. Najlepszą opcją wydają się być woreczki o wymiarach 15x20cm, które spokojnie możesz zakupić na Allegro. Koszt 24szt to około 30-40zł.

Jak zrobić samodzielnie kalendarz adwentowy dla dziecka?

Kiedy już otrzymamy nasze woreczki musimy wymyśleć na czym je umieścimy. Może to być kawałek materiału, a nawet jednobarwna poszewka od poduszki. Może to być również korkowa tablica lub kawałek tektury. Wysil wyobraźnię i stwórz jedyny w swoim rodzaju kalendarz adwentowy dla swojej pociechy. Zapisz na podkładzie 24 liczby – od 1 do 24, które odpowiadać będą kolejnym dniom grudnia, a następnie przytwierdź do nich odpowiednie woreczki (je również można podpisać, by się nie pomyliły). Można je przypiąć, przyszyć, lub powiesić. Wykonanie dowolne – ważny jest efekt. Teraz wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce w naszym domu dla kalendarza.

*Dla bardziej zabieganych rodziców, czy też tych, bez zdolności manualnych mamy dobrą wiadomość – gotowkalendarz adwentowy diy dla dzieckae kalendarze adwentowe sprzedawane są w sieci. Spieszcie się jednak z zamówieniem – termin już Was goni! Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Co włożyć do kalendarza adwentowego?

Tu już pozostawiamy Wam pole do popisu 🙂 Mogą to być jakieś słodkości, mogą być też drobne upominki, które lubi Twoja pociecha. Nic drogiego – po prostu coś, co wywoła uśmiech na maleńkiej buźce. Balonik, bransoletka z ulubioną postacią, kolorowe kredki, zmywalny tatuaż, spinki do włosów, mały samochodzik, Kinder niespodzianka.. pomysłów jest naprawdę wiele. To Ty znasz najlepiej swoje dziecko. By nie było tak łatwo – każdego dnia możesz dołożyć jakąś karteczkę z poleceniem/zadaniem, które pomoże w domowych przygotowaniach do świąt. Może to być porządek w kuble z zabawkami, przegląd starych kolorowanek, czy naostrzenie kredek do kolorowania. Mogą to być również zadania, które sprawią radość innym – telefon z miłym słowem do babci, pomoc mamie w kuchni przy ciasteczkach, czy też obrazek dla Pani z przedszkola.

Świąteczne opowieści na grudniowe wieczory

Każdego dnia dziecko będzie otwierać jeden woreczek. Możecie ustalić jedną godzinę – rano lub wieczorem, kiedy to będzie mogło sprawdzić co kryje dzisiejszy worek. Po otwarciu go możecie usiąść wspólnie i porozmawiać na temat świątecznych tradycji oraz opowiedzieć świąteczne historie. Na rynku dostępnych jest wiele książek z opowieściami świątecznymi dla dzieci – może warto poświęcić pół godziny każdego grudniowego dnia, by wspólnie wprowadzić się w świąteczną atmosferę? Wspomnienia pozostaną dziecku na całe życie..

You may also like

Zostaw komentarz