Start LifestyleDzieciak po godzinach Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę drugiego języka? Zapytaj eksperta z Kanady

Kiedy dziecko powinno rozpocząć naukę drugiego języka? Zapytaj eksperta z Kanady

przez Redakcja

Kanada jest dziś uznawana za światowego lidera w zakresie edukacji dwujęzycznej. Kanadyjska strategia nauczania drugiego języka polega na tym, aby dać uczniom szansę na pełne zanurzenie w drugim języku. Kanadyjscy edukatorzy zwracają uwagę, że to właśnie dzięki możliwości zetknięcia się z wielokulturowym środowiskiem, dzieci w naturalny sposób rozwijają umiejętność myślenia w innym języku i potrafią go dostosować do różnych kontekstów i sytuacji.

Żaden rodzic nie ma już wątpliwości, że dwujęzyczność wspiera rozwój dziecka. Wciąż jednak wielu rodzice mierzy się z pytaniem o to, kiedy najlepiej rozpocząć nauczanie drugiego języka, aby dziecko stało się naprawdę w pełni dwujęzyczne. Kanadyjskie szkoły i przedszkola Maple Bear, działające w Polsce od września 2023 r. zapraszają rodziców na cykl webinarów, podczas których będzie można porozmawiać z kanadyjskimi akademikami na tematy związane z nowoczesną edukacją wczesnoszkolną w ujęciu kanadyjskiej metodyki i strategii edukacyjnych.

Pierwsze z zaplanowanych wydarzeń już 22.02.2024 o godzinie 18.30. Więcej informacji na temat wydarzenia https://maplebear.pl/webinar-dwujezyczne-dziecko/

 W jaki sposób dwujęzyczność wspiera rozwój i przyszłe sukcesy dziecka?

Wczesna edukacja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu podstawowych umiejętności, które przyczyniają się do przyszłego sukcesu życiowego dzieci. W dzisiejszym świecie umiejętności językowe uważane są za jeden z kluczy do przyszłych sukcesów zawodowych. Osoby dwujęzyczne lepiej adaptują się w zmieniającym się środowisku i wykazują większą elastyczność poznawczą. Posiadanie umiejętności językowych często idzie w parze z lepszym zrozumieniem kultury, tradycji i perspektyw różnych społeczności.

 

Dlaczego Kanada jest wzorem dla dwujęzycznej edukacji?

Dla kanadyjskich pedagogów, termin dwujęzyczność oznacza więcej niż tylko naukę drugiego języka. W rozumieniu kanadyjskich edukatorów dwujęzyczność jest podejściem, a nie celem sam w sobie. Kanadyjska szkoła zawsze dąży do zrozumienia potrzeb rodzin oraz uczniów i przyjmuje strategie skoncentrowane na praktycznym uczeniu się poprzez postrzeganie, eksperymentowanie i dzielenie się. Na tym polega fundamentalna różnica między „nauką angielskiego” a „uczeniem się w języku angielskim”.

Szkoły i przedszkola Maple Bear realizują w praktyce kanadyjską strategię nauczania immersyjnego

Metodyka Maple Bear ma na celu tworzenie sprzyjającego środowiska dla rozwoju ucznia. „Kiedy uczniowie zostają zanurzeni w środowisku, w którym używany jest nowy język, dzieci stopniowo go przyjmują. Robią to nie tylko poprzez zapamiętywanie słownictwa i struktur gramatycznych, ale przez rzeczywistą asymilację niuansów i subtelnych znaczeń języka w sposób skuteczny i ostateczny” – wyjaśnia Cintia Sant’Anna, dyrektor akademicki Maple Bear.

Maple Bear przenosi dwujęzyczność na inny poziom, wykraczając poza nauczanie językowe. Zapewnia edukację skoncentrowaną na badaniach, obywatelstwie i przedsiębiorczości. Te umiejętności mogą wiele zmienić w życiu dziecka.

Maple Bear Polska – przedszkola i szkoły podstawowe w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu

Maple Bear jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią edukacyjną na świecie. Szkoły Maple Bear działające już w 39 krajach dzielą się ze światem tym, co najlepsze w kanadyjskiej edukacji, oferując dwujęzyczną metodykę i strategie kształcenia oparte na najlepszych kanadyjskich wzorach. Na świecie istnieje lub wkrótce rozpocznie działalność 600 szkół wczesnoszkolnych, podstawowych i średnich Maple Bear, w których uczy się dziś 58 000 dzieci i młodzieży.

We wrześniu 2024 polska sieć Maple Bear będzie się składać już z 3 placówek, a kolejne są w przygotowaniu. Rekrutacja do wszystkich szkół i przedszkoli na rok szkolny 2024/2025 jest już otwarta. Rozpoczął się sezon dni otwartych i indywidualnych spotkań z rodzicami. Aby umówić się na indywidualne spotkanie z dyrekcją, wystarczy zadzwonić +48 32 506 5949 lub wysłać wiadomość przez stronę formularz kontaktowy https://maplebear.pl/kontakt/ lub mailem na adres [email protected]

Szkoła i przedszkole Maple Bear Katowice, otwarta we wrześniu 2023 r. przy ulicy Stawowej 6 przyjmuje zapisy do przedszkola, zerówki i klas 1-4 szkoły podstawowej. Kolejne szkoły i przedszkola Maple Bear wystartują we wrześniu 2024 r. we Wrocławiu i Krakowie. We Wrocławiu dobiega końca remont budynku szkolnego przy ulicy Kościuszki 84, w Krakowie nowe dwujęzyczne przedszkole i zerówka powstają w nowoczesnym kompleksie biurowym The Park przy ulicy Saskiej 25. Wkrótce rozpocznie się również budowa nowoczesnego kampusu Maple Bear w Krakowie i w Warszawie. Maple Bear Polska planuje otwarcie 35 szkół i przedszkoli w całej Polsce.

Więcej o szkołach Maple Bear można przeczytać na stronie https://maplebear.pl/

You may also like

Zostaw komentarz