Start Stylowy dzieciakCo w sklepach W co ubrać dziecko na zimowy wyjazd? 5 praktycznych porad

W co ubrać dziecko na zimowy wyjazd? 5 praktycznych porad

przez Redakcja

Mając w domu małe dziecko, nie trzeba rezygnować z rodzinnego, zimowego wyjazdu. Trzeba jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach w kontekście prawidłowego ubioru, tak aby wycieczka była nie tylko przyjemna, ale również w pełni bezpieczna. Oto 5 praktycznych porad dotyczących zasad doboru stroju na zimowe wyjazdy.

W co ubrać dziecko zimą?

Strój na zimowy wyjazd powinien być przede wszystkim ciepły, ale jednocześnie nie może ograniczać ruchów ani utrudniać przepływu powietrza. Unikajmy więc ciężkich, sztywnych materiałów, które są nieprzyjemne dla delikatnej skóry dziecka. Kierując się pięcioma prostymi zasadami, wiemy, że dziecku będzie ciepło, ale też wygodnie:

  1. Wybierzmy ciepły, lekki kombinezon.
  2. Ubierzmy dziecko na cebulkę.
  3. Wybierajmy ubrania z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny.
  4. Unikajmy sztucznych, gryzących materiałów.
  5. Nie przegrzewamy dziecka – co do zasady powinno mieć ono na sobie jedną warstwę więcej, niż osoba dorosła.

Podstawą zimowego ubioru jest oczywiście ciepły kombinezon. Ciekawe modele można znaleźć w sklepie internetowym:https://modivo.pl/c/dzieci/sport/odziez-sportowa/kombinezony/kombinezony-zimowe. Zakupimy tam zarówno kombinezony miejskie, przeznaczone na lekką zimę, jak i te prawdziwie górskie, w których niestraszne będą nawet tęgie mrozy. Bardzo istotną zasadą jest ubieranie na cebulkę, które dotyczy nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Ubrania powinny być wykonane z lekkich, naturalnych materiałów, które ułatwią skórze oddychanie. Nie doprowadzajmy do tego, aby dziecko się przegrzało – wbrew pozorom nie musi mieć ono na sobie wielu warstw, aby czuć się komfortowo. Ważne, aby się nie przepociło, gdyż wtedy zdecydowanie łatwiej o infekcję sezonową – przeziębienie czy grypę.

Jakie buty wybrać dla dziecka na zimowy wyjazd?

Dopełnieniem każdej zimowej stylizacji dziecięcej będą oczywiście obuwie. W przypadku maluszków, które jeszcze nie chodzą samodzielnie, możemy posiłkować się specjalnymi kombinezonami, posiadającymi ochraniacze na stopy. Dzięki nim dziecku będzie ciepło i nie będzie ono czuło dodatkowego obciążenia. W przypadku starszaków jedynym właściwym wyborem będą śniegowce. Są to buty przystosowane do trudnych warunków, chroniące od deszczu, śniegu, mrozu i wiatru. Kozaki, trapery czy innego rodzaju buty dziecięce nie poradzą sobie w skrajnych warunkach atmosferycznych, dlatego na zimowy wyjazd warto zabrać ze sobą śniegowce. Pamiętajmy, że buty te dobrze sprawdzają się również w mieście, zwłaszcza podczas tęgich mrozów. Obecnie do wyboru mamy wiele interesujących modeli śniegowców, które łatwo dopasować do reszty dziecięcego stroju.

Wybierając buty na zimę, zwróćmy uwagę, aby były one o około pół rozmiaru większe od tego, który obecnie nosi pociecha. Zimą najczęściej dzieci zakładają grube skarpety, przez co stopa nie ma na tyle dużo swobody, aby poruszać się bez żadnych przeszkód. W zimowych miesiącach rodzice nierzadko muszą zakupić dziecku kolejną parę, dlatego przez wyjazdem na ferie warto sprawdzić, czy śniegowce wciąż są dobre na pociechę. Pamiętajmy, że dobrej jakości buty można kupić w internecie – jeśli wybrany przez nas model okaże się zbyt mały lub zbyt duży, nie ma większych problemów z dokonaniem zwrotu. Zwróćmy jednak uwagę na czas dostawy, zamawiając buty z odpowiednim wyprzedzeniem przed wyjazdem na ferie zimowe.

You may also like

Zostaw komentarz