Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Kolorowanki dla dzieci – dlaczego warto zaprzyjaźnić z nimi dziecko?

Kolorowanki dla dzieci – dlaczego warto zaprzyjaźnić z nimi dziecko?

przez Redakcja
kolorowanki dla dzieci kolorowanie malowanie kredki dla dzieci kredki do kolorowania

Nie wiesz czym zająć malucha w wolnym czasie? Brakuje Ci pomysłu jak znaleźć chwilę dla siebie pomiędzy zabawą w chowanego, wyścigami samochodami, a czytaniem książeczki? Z pomocą przyjdą Ci kolorowanki dla dzieci, które mają same zalety! Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale ważne narzędzie w rozwoju dziecka. Dlatego warto zachęcać nasze potomstwo w każdym wieku, by sięgało po kredki i spędzało czas na pożytecznym kredkowaniu 🙂

Kolorowanie ma same zalety!

  • dziecko uczy się prawidłowo trzymać kredkę w ręce i koordynować swoją rękę, a to świetne preludium do nauki pisania. Dodatkowo kolorowanie „od kreski do kreski” i niewychodzenie za linię również wspomoże późniejszą kaligrafię, więc zwracaj uwagę, by kolorowanie było dokładne.
  • dziecko uczy się koncentracji i skupiania na konkretnym zadaniu. Umiejętność ta przyda mu się przez całe życie, warto więc wprowadzać ją w życie w pierwszych latach. Dodatkowo – wycisza się i skupia na samym sobie, co również jest przydatną umiejętnością.
  • dziecko rozwija swoją kreatywność – dobieranie kolorów, domalowywanie dodatkowych elementów – wszystko to wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni naszego dziecka. Nieraz może nas ono zaskoczyć swoją wizją!
  • poprzez kolorowanie dziecko poznaje kolory (warto jest zawsze powiedzieć jakim kolorem właśnie maluje, następnie pytać go co to za kolor. Nauka przez zabawę zawsze sprawdza się najlepiej!) oraz otaczający go świat. W kolorowankach występują zwierzątka, elementy przyrody oraz przedmioty z otoczenia dziecka. Nieświadomie przyswaja sobie ich wygląd i może zadawać pytania na ich temat, co jest świetnym rozpoczęciem nowej dyskusji z dzieckiem 🙂
  • poprzez kolorowanie, dobieranie kolorów, malowanie różnych rzeczy, dziecko wyraża siebie, swój stan ducha, emocje w nim drzemiące. Kolorowanie jest również świetnym sposobem na stres – nie tylko wśród dorosłych, lecz również wśród dzieci.

kolorowanki dla dzieci kolorowanie malowanie kredki dla dzieci kredki do kolorowania

Kredki do kolorowania – jakie wybrać?

Szeroki wachlarz ofert w zakresie kredek w sklepach pozwala na metodę prób i błędów. Jedne dzieci preferują malowanie twardymi glinkami, inne zaś miękkimi pastelami. Są również dzieci (szczególnie te starsze), które do kolorowania używają wyłącznie kredek ołówkowych. Ważne by były one atrakcyjne dla dziecka – by chciało po nie sięgać.

Kolorowanki dla dzieci – gdzie kupić?

Kolorowanki dla dzieci znajdziemy praktycznie wszędzie – w supermarkecie, kiosku, Biedronce i księgarni. Całe mnóstwo kolorowanek znajdziemy także do samodzielnego wydruku online – szczególnie przydaje się to, gdy nasze dziecko chce kolorować wyłącznie jednego bohatera. W księgarniach internetowych także znajdziemy szeroki wybór malowanek – możemy więc nabyć niezłą kolekcję nie ruszając się z domu. Może również przy okazji zamówisz jedną kolorowankę dla siebie i dasz ponieść się odstresowującemu kredkowaniu wspólnie z dzieckiem? 🙂

You may also like

Zostaw komentarz