Start LifestyleGadżet dla mamy i dziecka Książka dnia – Urodziny. A gdyby mieć je codziennie?

Książka dnia – Urodziny. A gdyby mieć je codziennie?

przez Redakcja
książka dla dzieci

Idzie wiosna! Wieczory staną się coraz dłuższe, co oznacza jeszcze więcej czasu na wieczorne czytanie z dzieckiem. Potrzebna Wam nowa lektura? Już spieszymy z pomocą!

Wiosenne premiery wydawnicze

Na wiosnę Wydawnictwo Lemoniada przygotowało aż dwie gorące premiery! 21 marca ukaże się kolejna książka Davida Baddiela (autora bestselerowej „Agencji Wynajmu Rodziców”) – pt. „Urodziny. A gdyby mieć je codziennie?”. Opowiada historię Sama Greena, który niczego tak w życiu nie uwielbia jak.. urodzin. Czeka na nie cały rok i chciałby obchodzić je codziennie. Trzeba uważać o czym się marzy, bo marzenia często się spełniają.. Książka dedykowana jest dla dzieci powyżej 9. roku życia.

Niedługo po niej – 10 kwietnia swoją premierę będzie miała – „Emilka i gwiazdka z nieba” autorstwa Kamili Stokowskiej z ilustracjami Marty Grabowskiej. Ten tytuł kierowany jest dla młodszych czytelników – 3+. Oprócz ciekawej historii, zawiera także zadania zachęcające dziecko do aktywnego poznawania świata. Wraz z Emilką może ono odkryć fascynujący świat gwiazd i planet.

urodziny a gdyby mieć je codziennie david baddiel


Urodziny. A gdyby mieć je codziennie? David Baddiel

Ilustrator: Jim Field

Sam Green naprawdę, naprawdę, naprawdę uwielbia mieć urodziny. Z utęsknieniem czeka na specjalne śniadanie, które rodzice przynoszą mu do łóżka. Na prezenty. Imprezę urodzinową. Dmuchanie świeczek na torcie. I całą resztę.

Jest tak podekscytowany swoimi jedenastymi urodzinami, że chciałby mieć je każdego dnia. Jego życzenie się spełnia, a chłopiec początkowo bardzo się cieszy, kiedy okazuje się, że następnego dnia znowu ma urodziny. I następnego. I następnego. I następnego.

Wkrótce jednak sprawy zaczynają przybierać nieoczekiwany obrót. Nagle dochodzi do katastrofy, a Sam może utracić coś, co kocha bardziej od urodzin.

Arcyśmieszna jazda bez trzymanki dla czytelników od 9. roku życia. „Urodziny” to kolejna książka Davida Baddiela, w której jak zwykle znajdziecie niezrównane połączenie opowieści o spełnionym życzeniu oraz dobrej zabawy. Historia zilustrowana została przez Jima Fielda w typowym dla niego dowcipnym stylu.

emilka i gwiazdka z nieba kamila stokowska

Emilka i gwiazdka z nieba /Kamila Stokowska

Ilustrator: Marta Grabowska

Nocne niebo jest piękne i pełne tajemnic. Czym są migoczące jasne punkciki? Jakie planety krążą wokół Słońca? Czy Saturn stroi się w biżuterię? Odkryj razem z Emilką planety i niesamowite zbiory gwiazd!

Seria „Ziarenka piasku” to cykl lekkich, zabawnych i edukacyjnych opowiastek dla dzieci od trzech do sześciu lat. Każda książeczka zawiera rozwijające i twórcze zadania, które zachęcają do przyglądania się światu, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Spodobały Wam się nasze propozycje? Śledźcie uważnie nasz portal – już niedługo odbędzie się konkurs, w którym będziecie mogli je wygrać 🙂

You may also like

Zostaw komentarz